Spijkernisse, Netherlands
Terug

Drukke dag vol meldingen voor de lifeguards van Reddingsbrigade Hellevoetsluis

Reddingsbrigade Hellevoetsluis 2
Foto: Reddingsbrigade Hellevoetsluis

Hellevoetsluis – Afgelopen vrijdag hebben de lifeguards van de Reddingsbrigade in Hellevoetsluis een drukke dag gehad waarbij ze meerdere keren in actie moesten komen. Twee suppers werden na te zijn afgedreven veilig naar de kant teruggebracht, twee zeilbootjes sloegen om en er werd een grootschalige zoekactie opgezet na het zien van een lichtkogel.

Perry van Brandwijk |

De lifeguards kwamen vrijdag overdag in actie nadat er een melding binnenkwam over twee suppers die waren afgedreven. Het team van de Reddingsbrigade kwam direct in actie en heeft de twee suppers met rescueboards veilig naar de kant teruggebracht. Op een later moment sloegen ter hoogte van de Heliushaven twee Optimist-zeilbootjes om. ‘Gelukkig waren de opvarenden, voordat wij ter plaatse waren, al veilig uit het water geholpen door alerte omstanders’, schrijft de Reddingsbrigade over deze melding.

In de avonduren kwam rond 23:15 uur opnieuw een melding binnen op de pieper van de Reddingsbrigade in Hellevoetsluis. Meerdere melders hadden aangegeven dat zij iemand vanuit het water om hulp hoorden roepen. Daarnaast werd ook een flare (lichtkogel) waargenomen en was dit voor de hulpdiensten voldoende reden om direct een grootschalige zoekactie op te starten.

Samen met meerdere collega’s van het KNRM, de Kustwacht helikopter en twee vaartuigen van de Reddingsbrigade Hellevoetsluis werd intensief gezocht in de omgeving van de Tiengemeten. Ruim twee uur later werd een reddingsvlot aangetroffen en bleek al snel dat er geen sprake was van een noodsituatie, maar van baldadigheid.

‘Dit soort acties lijken misschien onschuldig, maar hebben grote gevolgen. Vrijwilligers van meerdere hulpdiensten rukken direct uit, materieel wordt ingezet en kostbare tijd gaat verloren. Tijd waarin elders mogelijk wél iemand dringend hulp nodig heeft. Blijf van reddingsmiddelen af en gebruik deze uitsluitend in een echte noodsituatie. Zo zorgen we er samen voor dat hulp beschikbaar blijft voor wie die écht nodig heeft’, sluit de Reddingsbrigade uit onze regio af na de meldingen van afgelopen vrijdag.

Reddingsbrigade Hellevoetsluis Vrijdagavond werd een zoekactie gestart door de Reddingsbrigade / Foto: Reddingsbrigade Hellevoetsluis

Lees ook

IMG_4259

Voorne aan Zee stelt rookverbod in voor natuurgebieden

Voorne aan Zee – De gemeente Voorne aan Zee stelt een jaarlijks rookverbod in voor bossen, heide- en veengronden en duingebieden. Het verbod geldt ook binnen een afstand van 30 meter van deze gebieden en loopt ieder jaar van 1 april tot 1 november.

55783

Dertig kinderen proberen kickboksen tijdens zomervakantie

Spijkenisse – Tijdens de zomervakantie hebben in totaal dertig kinderen van BSO Salamanderveen kennisgemaakt met kickboksen. Ronald Hoogendoorn van Fightteam Spijkenisse verzorgde speciaal voor de kinderen een actieve kickboksles.

20260812_085841

Vanavond kijken: pas in 2081 weer een vergelijkbare zonsverduistering

Regio – Wie vanavond de zonsverduistering mist, moet lang wachten op een vergelijkbaar schouwspel. Pas in 2081 is vanuit Nederland opnieuw een gedeeltelijke zonsverduistering van deze omvang te zien. Vanavond wordt ongeveer 90 procent van de zon door de maan bedekt.

1. Museumerf vol

Verhalen en muziek op het erf van De Duinhuisjes in Rockanje

Rockanje – Openluchtmuseum De Duinhuisjes in Rockanje staat zondag 16 augustus in het teken van verhalen en muziek. Verhalenverteller Arnie Dalkmann en muzikant Jacqueline du Mortier verzorgen vanaf 14.30 uur een voorstelling op het erf van het museum.

20260811_095601

Waterschap neemt maatregelen vanwege droogte rond Brielse Meer

Voorne-Putten – Door de aanhoudende droogte is steeds minder zoet water beschikbaar en dringt meer zout water het gebied binnen. Waterschap Hollandse Delta neemt daarom tijdelijke maatregelen om de zoetwatervoorziening van het Brielse Meer te ondersteunen.

MDB_4311

Persoon bedreigd met vuurwapen bij overval aan Nieuwstraat

Spijkenisse – Maandagmiddag rond 17.15 uur is een winkel aan de Nieuwstraat in Spijkenisse overvallen door twee verdachten. Daarbij werd een persoon in de winkel bedreigd met een vuurwapen.