Spijkernisse, Netherlands
Terug

Eerste cursussen van start in nieuwe NIS: ‘Het moet hier een bruisend geheel worden’

NIS gevel Hennie Kleijwegt
Foto: Hennie Kleijwegt

Spijkenisse - Na de feestelijke opening van het nieuwe NIS, Plek voor Cultuur en Creatie, gaan deze week de eerste cursussen van start. Van dans en toneel tot muziek, schilderen en ruimtelijke vormgeving: vanaf gisteren vullen de lokalen aan de Nieuwstraat 83 zich met cursisten. Belangstellenden kunnen bij cursussen die nog niet vol zitten eerst een vrijblijvende proefles volgen.

Jennifer Smit |

Na de opening begint deze week het reguliere leven in het cultuurcentrum. De afgelopen periode is hard gewerkt aan het programma. Een deel daarvan bestaat uit vertrouwde cursussen die in eerdere jaren al succesvol waren. Toch voelt de start ditmaal anders. NIS is ongeveer anderhalf jaar uit het gebouw weggeweest vanwege de verbouwing, waardoor niet alle cursussen en cursisten konden blijven. Nu het centrum weer een eigen plek heeft, kunnen verschillende activiteiten terugkeren.

Van ballet tot schilderen
Vorige week konden belangstellenden tijdens een gratis lesweek alvast kennismaken met het aanbod. Vanaf deze week beginnen de cursussen daadwerkelijk. Het totale aanbod is breed. Bij NIS kunnen cursisten onder meer terecht voor ballet, hiphop en streetdance, toneel en musical. Ook zijn er lessen om een muziekinstrument te leren bespelen of beter te leren zingen. Op het gebied van beeldende kunst zijn er onder andere tekenen, schilderen, beeldhouwen en boetseren.

Donderdag 17 september begint bovendien de eerste cursus ruimtelijke vormgeving. Eind september volgen cursussen keramiek. De lengte van de cursussen varieert. Sommige bestaan uit vijf, tien of vijftien lessen, terwijl bijvoorbeeld ballet gedurende het hele seizoen wordt aangeboden in een reeks van dertig lessen. Ook de muziekdocenten zijn weer terug in het gebouw. ‘Iedere dag hebben we veel te doen’, aldus De Jong. ‘Het wordt weer een bruisend geheel.’

Meer dan een cursusgebouw
De ambities voor het nieuwe NIS gaan verder dan het geven van lessen. In de kelder moeten uiteindelijk bandjes gebruik kunnen maken van studio's en opnamemogelijkheden. Die nieuwe functie is nog in ontwikkeling; nog niet alle studio's zijn volledig ingericht. De Jong hoopt dat die ruimtes de komende jaren steeds intensiever worden gebruikt. Daarnaast wil NIS meer samenwerken met andere organisaties en scholen. 

Ook het NIS-café moet bijdragen aan de levendigheid van het gebouw. Het café is van maandag tot en met zaterdag geopend en bezoekers hoeven geen cursus te volgen om er binnen te stappen. Ze kunnen er koffie drinken, werken of afspreken. 

Eerst een proefles
Wie benieuwd is naar een cursus hoeft zich niet direct voor een volledige lessenreeks vast te leggen. Bij lessen die nog niet zijn volgeboekt, is het mogelijk om een vrijblijvende proefles te volgen. Wie daarna besluit door te gaan, krijgt de proefles als eerste les van de cursus gerekend.

Aanmelden voor een proefles kan online via proefles.nis.nl. Meer informatie over het cursusaanbod is te vinden op nis.nl. 

Lees ook

Kunst&CultuurBRES-20

BREStheater opent nieuw seizoen met breed programma: ‘Publiek vindt weg naar theater weer terug’

Brielle – Het BREStheater in Brielle begint vrijdag aan een nieuw theaterseizoen. Met muziek, cabaret, dans, jeugdvoorstellingen en lokaal talent wil het theater opnieuw een breed publiek uit de regio aanspreken. De belangstelling lijkt alvast goed: de kaartverkoop loopt iets voor op vorig seizoen en volgens directeur Cynthia Dekker is het bezoekersaantal inmiddels weer terug op het niveau van voor de coronaperiode.

IMG_6767

Museumwoning blikt met expositie terug op 25 jaar

Spijkenisse - De Open Monumentendag zit erop en ook het 25-jarig jubileum van Museumwoning Back to the Sixties is inmiddels gevierd. Wie de jubileumactiviteiten heeft gemist, kan de komende weken toch nog een kijkje nemen. De tijdelijke overzichtsexpositie over 25 jaar Museumwoning blijft tot en met 10 oktober te zien.

TeamFoto_PLogging_WCD2025

PloggingNu trekt Spijkenisse in voor World Cleanup Day

Spijkenisse - Gewapend met grijpers, handschoenen en afvalzakken trekken vrijwilligers zondag 20 september door Spijkenisse om zwerfafval op te ruimen. PloggingNu organiseert die ochtend in het kader van World Cleanup Day een grote schoonmaakactie. Om 10.00 uur vertrekken de deelnemers vanaf Kinderboerderij De Trotse Pauw.

13_1_Flak

Rondleiding langs sporen van de Tweede Wereldoorlog in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - Wie meer wil weten over de zichtbare sporen die de Tweede Wereldoorlog in de vesting van Hellevoetsluis heeft achtergelaten, kan zondag 4 oktober deelnemen aan een historische rondleiding. Stichting Verdedigingswerken Hellevoetsluis neemt bezoekers mee langs verschillende locaties die herinneren aan de oorlogsjaren.

foto 1, kersverse trainer Tony de Pina Gomes

Trainerscorps Voorne Atletiek uitgebreid met gediplomeerde looptrainer

Voorne Atletiek heeft er een zelfstandige looptrainer bij. Tony de Pina Gomes (45), penningmeester en al geruime tijd hulptrainer bij de vereniging, is zaterdag geslaagd voor de Basisopleiding Looptrainer niveau 3 van de Atletiekunie. Daarmee mag hij voortaan zelfstandig trainingen verzorgen.

WhatsApp Image 2026-09-12 at 22.01.14 (2)

Open dag bij Boer Bergh trekt jong en oud naar Simonshaven

Simonshaven - Veel inwoners trokken er gisteren op uit voor de open dag van Boer Bergh in Simonshaven. Waar bezoekers normaal gesproken voor hun verse boerenproducten naar het winkeltje komen, kregen zij ditmaal de kans om ook achter de schermen van het boerenbedrijf te kijken.