Spijkernisse, Netherlands

Festival Brielle Achter de Voordeur terug in volle glorie

Artiesten kwamen van achter de voordeur Foto: Marvin Don - LINQ Media
Brielle – Na een afwezigheid van enkele jaren keerde het culturele festival Brielle Achter de Voordeur zaterdag met veel enthousiasme terug. Het evenement, dat in 2019 voor het laatst plaatsvond, werd nieuw leven ingeblazen dankzij een groep vrijwilligers en de steun van lokale organisaties zoals Stichting Kunst en Cultuur, Bewonersbelangen en de Winkeliersvereniging Brielle.
Marvin Don | 22 juni 2025 12:08 | 22 juni 2025 12:08
Een van de grootste uitdagingen was het vinden van geschikte locaties en acts, zo laat de organisatie aan ons weten. Dankzij de nauwe samenwerking met deze lokale partners kon het festival dit jaar toch op poten worden gezet en zich uitbreiden van één locatie vorig jaar naar maar liefst zeventien verschillende plekken in de Brielse binnenstad. Van winkels en hotels tot onverwachte locaties die normaal gesloten blijven, overal openden de deuren voor het culturele programma.

De officiële opening vond plaats op de Markt, waar de artiesten symbolisch door ‘de voordeur van Brielle’ liepen. Onder hen was Martin de Bree, die zijn enthousiasme voor het festival niet onder stoelen of banken stak. Ook trad het Monnikenkoor op, waren er dans- en theatervoorstellingen, en konden bezoekers zich laten trouwen door een trouwambtenaar. Leerlingen van het Maerlant College verzorgden eveneens optredens.
Een van de locaties was in een kerk Foto: Marvin Don - LINQ Media
Brielle Achter de Voordeur is een festival van en voor de bewoners. Het biedt een laagdrempelig podium waar zowel lokaal talent als gevestigde artiesten zich kunnen presenteren.
Een optreden aan het begin van de dag Foto: Marvin Don - LINQ Media

Meest gelezen

Eigenaar zorgboerderij (69) voor rechter wegens misbruik van verstandelijk beperkt meisje

Rijnmond | 21 augustus 2025

Nieuwe petitie voor volwaardig ziekenhuis in Spijkenisse: ‘Acute zorg moet dichtbij huis beschikbaar zijn’

Jennifer Smit | 21 augustus 2025

EHBO-vereniging Spijkenisse redt levens: ‘Er is geen tweede kans, alleen eerste hulp'

Jennifer Smit | 25 augustus 2025

Lees ook

Eenverdiener kan in Nissewaard nét iets...

Nissewaard - Een alleenverdiener met een modaal inkomen heeft in Nissewaard dit jaar de keuze uit pr...

Tractor Pulling Oudenhoorn 2025: ‘Dit ...

Oudenhoorn - Na drie succesvolle edities op Hemelvaartsdag krijgt Tractor Pulling Oudenhoorn dit jaa...

Rondleidingen en speurtocht door militai...

Hellevoetsluis - Op zondag 7 september 2025 organiseert Stichting Verdedigingswerken Hellevoetsluis ...

EHBO-vereniging Spijkenisse redt levens:...

Spijkenisse - In een tijd dat veel EHBO-verenigingen het lastig hebben, staat de EHBO-vereniging Spi...

Openluchtbioscoop in Brielle trekt opnie...

Brielle – Het was opnieuw een groot succes: de openluchtbioscoop op het eiland van de Brielsche Aa...

Pluim van de Arbeid voor Slandse Huttenb...

Zuidland - Afgelopen vrijdag en zaterdag vond de Slandse Huttenbouw plaats, een geliefde traditie in...