Spijkernisse, Netherlands
Terug

FVD blij met verbeterde veiligheid rotonde Evertsenplein

a6c28a39795ea75181b75a59a16d199b.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Hellevoetsluis – Na bijna een jaar na de aanpassingen van de rotonde blikt de fractie FVD Voorne aan Zee terug op de verkeerssituatie. De fractie van Forum voor Democratie maakt zich namelijk graag hard voor betere verkeersveiligheid.

Commissielid Gerard Ruigrok: “ In de afgelopen 25 jaar heb ik de groei van Hellevoetsluis bewust meegemaakt. En die groei heeft er ook toe geleid dat verkeersinrichtingen niet altijd meer passend zijn op het verkeersaanbod.”

Een goed voorbeeld daarvan is de rotonde nabij het Evertsenplein; een drukke verkeersader waar dagelijks vele auto’s, bussen en naar school gaande kinderen passeren.

Helaas gebeurden er op deze drukke verkeersader dan ook veel ongelukken. De verkeerssituatie werd derhalve in de gemeenteraad diverse malen aangehaald door partijen, waaronder Forum voor Democratie. Fractievoorzitter Erik Hoogzand: “Voor ons was de maat vol, wij hebben op 3 oktober 2023 dan ook de bevestiging gekregen van het college dat dit eindelijk aangepakt ging worden."

Inmiddels ligt de aangepaste rotonde er al weer 10 maanden en de fractie Forum voor Democratie kijkt tevreden terug, en ziet dat de verkeersveiligheid zeker is verbeterd. Gerard Ruigrok: “Uiteraard houden wij andere verkeersaders in de gaten, en waar nodig zullen wij hiervoor aandacht vragen in de raad. Het is fijn dat andere partijen voortborduren op ons initiatief."

Lees ook

Schermafbeelding 2026-04-29 113437.png

Hulphond in opleiding Mauro mag nog foutjes maken

Het is woensdag 29 april, de Internationale Dag van de Geleidehond. Op deze dag staan hulphonden in het zonnetje. Ze zijn belangrijk voor de zelfstandigheid van mensen met een beperking. Ook hulphonden moeten het vak leren. Zoals Mauro (6 maanden) uit Oostvoorne, die in training is om hulphond te worden.

Schermafbeelding 2026-04-28 170250.png

Karin en Petra spelen verstoppertje met Opstekertjes

Spijkenisse - Wie wel eens in de wijk Waterland in Spijkenisse komt, heeft er misschien wel eens een gevonden: een Opstekertje. Opstekertjes zijn gehaakte poppetjes die in een zakje zitten met informatie en een bemoedigende tekst voor de ontvanger. Ze worden gehaakt door Sylvia Kats van Wijkcentrum Waterland.

videostill_SpeelstadBrielle.png

Speelstad Brielle zoekt dringend vrijwilligers

Brielle - Er zijn bijna 500 kinderen aangemeld voor de jaarlijks terugkerende vakantieactiviteit Speelstad Brielle. Het is een week vol beleven, plezier, creativiteit en avontuur.

Muzikantencafé Spijkenisse.jpeg

Nieuwe editie Muzikantencafé: ‘Saamhorigheid en het stimuleren van talentontwikkeling’

Spijkenisse – Zaterdagavond 16 mei kunnen muzikanten en liefhebbers van muziek terecht in Wijkcentrum de Akkers in Spijkenisse voor een nieuwe editie van het Muzikantencafé. Lokale muzikanten kunnen tijdens deze avond nieuwe collega’s uit het vak leren kennen. Liefhebbers van muziek maken tijdens het Muzikantencafé kennis met allerlei talent uit de regio Voorne-Putten en omstreken.

Schermafbeelding 2026-04-28 145108.png

Verhitte Firox Games tijdens Brandweerdag voor Roparun

Brielle - Roparunteam 228 van de Gezamenlijk Brandweer organiseerde zaterdag 25 april een brandweerdag in Brielle in samenwerking met Brandweer Brielle. Op het evenemententerrein waren demonstraties van verschillende brandweerdiensten, spellen van de Jeugdbrandweer Rozenburg en de Firox Games.

Paneel 612_2---Foto_Frontaal.info.jpg

Nieuwe borden vertellen oorlogsverhalen van Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - Onlangs zijn er in Hellevoetsluis borden geplaatst met informatie over de Tweede Wereldoorlog. De oorlog die vanuit het oosten op ons land af kwam ligt al ruim achter ons, maar sporen van deze Wereld Oorlog zijn ook in Hellevoetsluis nog steeds zichtbaar. Over deze donkere periode heeft Stichting Verdedigingswerken een vijftal informatieborden geplaatst over gebeurtenissen in de oorlog.