Spijkernisse, Netherlands
Terug

Gestolen redgereedschap brandweer Rockanje is vervangen

20260113 inbraak brandweer Rockanje.jpg

Rockanje - De brandweer van Rockanje is gewoon blijven werken na de inbraak van vorige week, waarbij belangrijke reddingsmaterialen werden gestolen. Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond heeft het korps meteen van nieuwe hydraulisch redgereedschappen voorzien.

Linda van der Klooster |  | Aangepast op

De gestolen apparaten zijn sterk genoeg om door ijzer te knippen, bijvoorbeeld als iemand bekneld zit na een auto-ongeval. Het kan echter ook gebruikt worden om geldautomaten open te breken.

‘Naar horen zeggen gebruiken de dieven het voornamelijk om geldautomaten open te breken’, zegt Jaco Kleijburg, bevelvoerder bij de brandweer in Rockanje. ‘Vroeger deden ze dat met explosieven die de geldautomaten opblazen. Mogelijk gebruiken ze nu onze gereedschappen daarvoor, helaas. We hebben maar heel kort zonder gezeten. De volgende dag is alles weer aangevuld om toch ons werk weer te kunnen doen, want het was natuurlijk verleden week heel glad door de sneeuw en er waren veel auto-ongelukken, dus de veiligheidsregio vond het heel belangrijk dat we weer snel compleet waren.’

Vuurlinie
Burgemeester Arno Scheepers van Voorne aan Zee maakte zich in een social media post kwaad over de diefstal. ‘Kijk, je hoort sowieso met je handen van andermans spullen af te blijven’, zei hij vrijdag tegen LINQ. ‘Maar hier zijn twee hydraulische apparaten gestolen van de brandweer. Dat zijn de mannen en vrouwen die letterlijk dag en nacht in de vuurlinie staan om voor onze veiligheid te zorgen. En die apparaten worden gebruikt om mensen uit voertuigen te knippen bij zware ongevallen. Dus het zijn apparaten die worden gebruikt om mensenlevens te redden. En als je daar niet met je handen van af kan blijven, dan ben je gewoon niet goed bij je hoofd.’

Camerasysteem
Het bericht van de burgemeester bracht een inwoner in actie voor de brandweer, vertelt bevelvoerder Kleijburg. ‘Een inwoner van Rockanje heeft me gisteren benaderd dat hij mogelijk een camerasysteem kosteloos wil installeren op de kazerne, om dit in de toekomst te voorkomen. Heel lief.’

De steun van de burgemeester en inwoners is een hart onder de riem voor de brandweer. ‘Het is natuurlijk gewoon een beetje ziek als je van hulpverleners spullen gaat pikken. Dit is toch ons tweede huis, zeg ik altijd maar. Dus het is net of ze bij je thuis hebben ingebroken. Dat gevoel hebben we eigenlijk nu wel een beetje hier. Het is toch onze veilige plek waar ze zijn binnengebroken.’

Politie
Het politieonderzoek naar de inbraak en de daders is in volle gang. ‘Twintig kazernes in Nederland zijn al doelwit geweest van deze diefstallen. Dus de politie is daar wel serieus mee bezig. Maar ook de veiligheidsregio is bezig om de kazernes beter te beveiligen, maar natuurlijk ook om camerabeelden vanuit de omgeving te achterhalen die we aan de politie kunnen geven.'

‘Gelukkig neemt de politie het net zo serieus als ik’, zegt de burgemeester. De politie is al gestart met een buurtonderzoek. Dus er wordt gekeken of we iets over de daders te weten kunnen komen. Dat hoop ik, want dan zijn ze nog niet jarig.’

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-14 at 13.36.14.jpeg

Robert van der Stappen (PVV) bij Voorne-Putten Kiest: ‘Nissewaard moet weer van de inwoners worden’

Nissewaard – LINQ Media is sinds februari bezig met een nieuw seizoen van het radioprogramma Voorne-Putten Kiest. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen schuiven zeven weken lang partijen aan. Onlangs schoof Robert van der Stappen aan, de nummer twee op de kandidatenlijst van PVV Nissewaard.

Fietserscontrole.png

Fietsers beboet in voetgangersgebied op Uitstraat en ’t Plateau

Spijkenisse - De afgelopen week zijn fietsers op e-bikes, fatbikes en gewone fietsen gecontroleerd en beboet op hun rijgedrag in voetgangersgebieden op de Uitstraat en ’t Plateau. Ook de komende weken worden op meerdere plaatsen controles uitgevoerd.

IMG_6079.jpeg

Voorne Atletiek sterk vertegenwoordigd op Nationale Pupillen Indoor in Apeldoorn

Terwijl veel jeugdleden van Voorne Atletiek vorige week zondag deelnamen aan de kidsrun van de Halve van Oostvoorne, reisde een zestal pupillen af naar Apeldoorn voor de Nationale Pupillen Indoor. Met ruim duizend deelnemers geldt dit als de grootste indooratletiekwedstrijd van Nederland voor kinderen van 7 tot en met 11 jaar.

WhatsApp Image 2026-03-14 at 17.43.42.jpeg

Mark Soetens (IBV) bij Voorne-Putten Kiest: ‘We willen dichtbij de mensen staan’

Voorne aan Zee – LINQ Media is sinds begin februari bezig met een nieuw seizoen van het radioprogramma Voorne-Putten Kiest. In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen schuiven zeven weken lang politieke partijen aan. Onlangs schoof Mark Soetens aan, nummer vijf op de kandidatenlijst van Inwoners Belang Voorne (IBV).

WhatsApp Image 2026-03-14 at 17.19.53.jpeg

Man bekneld bij werkzaamheden op boot

Zuidland – Vanmiddag is op de Munnikenweg een man bekneld geraakt met zijn arm terwijl hij aan een boot werkte.

WhatsApp Image 2026-03-14 at 13.19.48.jpeg

Geert Wilders bezoekt centrum van Spijkenisse

Spijkenisse - Geert Wilders, de leider van de Partij voor de Vrijheid (PVV), bracht vanmiddag een bezoek aan het centrum van Spijkenisse. Het bezoek maakte deel uit van zijn zogenoemde AZC-tour in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van komende woensdag. Meerdere inwoners van de gemeente kwamen naar het centrum om het bezoek te volgen.