Spijkernisse, Netherlands
Terug

Gevarieerde kunstwerken te zien tijdens 3D-kunstketting in Spijkenisse

3dketting
Video still

Spijkenisse - Vrijdagmiddag vond in wijkcentrum De Akkers de onthulling plaats van een 3D-kunstketting. Daarna was het werk het hele weekend te bewonderen tijdens de kunstroute.

Raymond Sybesma |

Michelle Moene vertelde tijdens de opening meer over het project. Deze keer doen achttien kunstenaars mee. Het begint met een startstuk. Drie kunstenaars krijgen daarvan een foto te zien en maken op basis daarvan een eigen werk. Vervolgens sturen zij een foto van hun werk door naar de volgende in de ketting en schrijven er een verhaaltje bij. Dat verhaal gaat niet direct mee, maar vormt wel de basis voor een verhaallijn.

De kunstwerken zijn gevarieerd en bestaan onder meer uit keramiek, glas, vilt en hout. Het startstuk is gemaakt van speksteen en heeft als titel ‘Met oog op de toekomst’. Dat werk is ontstaan door de vorm van de steen te laten spreken. Er was vooraf geen vast idee; de vormen ontstonden vanzelf.

'Door het gat in het midden kun je vooruit kijken naar de toekomst.'

In de video, gemaakt door Piet van Beveren, komen meer kunstenaars aan het woord.

Lees ook

753541318_18547493182073045_3809666651185514921_n

Politie onderzoekt fietsen op rijbaan N218 bij Brielle

Brielle – De politie is een onderzoek gestart naar meerdere ernstige incidenten bij de bushalte aan de N218 in Brielle. De afgelopen maanden zijn daar in de late avond en nacht herhaaldelijk fietsen uit de fietsenstalling gehaald en op de rijbaan gegooid.

Verzamelaars DD

Verzamelaars tonen hun bijzondere collecties bij De Duinhuisjes

Rockanje – Van oude ansichtkaarten en porselein tot miniaturen en klassieke brommers: openluchtmuseum De Duinhuisjes in Rockanje staat zaterdag 25 juli volledig in het teken van verzamelen.

752514769_1028638869778780_7854217732816501414_n

Einde verhaal voor gemaal De Volharding

Hekelingen - Wie de afgelopen maanden regelmatig de veerpont tussen Hekelingen en Nieuw-Beijerland heeft genomen, zal het zijn opgevallen: gemaal De Volharding is verdwenen. Waterschap Hollandse Delta liet het bijna zeventig jaar oude gemaal slopen, omdat het niet meer werd gebruikt.

1000120213

Lionsclub Haringvliet schenkt 6.000 euro aan Stichting Superhelden

Hellevoetsluis - Lionsclub Haringvliet heeft een cheque van 6.000 euro overhandigd aan Stichting Superhelden. Het geld is de afgelopen maanden ingezameld met een pubquiz, de verkoop van chocolade rond Pasen en de kerstmarkt in Oostvoorne.

WhatsApp Image 2026-07-20 at 21.56.22

Bestelbus vat vlam op Kanaaldijk West

Zwartewaal - Op de Kanaaldijk West bij Zwartewaal is een bestelbus gisteravond in brand gevlogen. De bestuurder wist het voertuig op tijd stil te zetten en veilig uit te stappen. Niemand raakte gewond.

WhatsApp Image 2026-07-20 at 21.54.25

Vijf aanhoudingen na vernieling woning op Atalanta in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - Op de Atalanta in Hellevoetsluis zijn gisteravond vijf personen aangehouden na een melding van een mogelijke steekpartij. Ter plaatse bleek er echter geen sprake te zijn van een steekincident.