Spijkernisse, Netherlands
Terug

Make-over metrobaan, van grijze pilaren naar kunstwerken

d37f70a04a94567e24810472069717d0.jpg

Nissewaard - Het gebied rondom de metrobaan tussen de Akkers en de Heemraadlaan in Spijkenisse krijgt een kleurrijke make-over. Het hoort bij een groter project van de gemeente waarbij verschillende wijken verbeterd worden. Bewoners, scholen en organisaties hebben meegedacht met de inrichting van het gebied.

Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Zo komt er een nieuw wandelpad onder de metrobaan, worden er extra sport- en speelplekken gemaakt en wordt er meer groen aangelegd. Maar misschien wel het meest opvallend: de metrozuilen worden omgetoverd tot unieke kunstwerken.

Leerlingen ontwerpen hun eigen metrozuil
Een bijzonder onderdeel van dit project is de samenwerking met scholen in de Akkers die in de buurt van de metrobaan staan. De metrozuilen die voor de scholen ‘Op Dreef’ en ‘De Kameleon’ staan, worden beschilderd met ontwerpen van deleerlingen zelf.

Voor elke deelnemende school is er één zuil. Op deze vijf basisscholen uit de buurt (Op Dreef, De Wereldreiziger, De Akkers, De Kameleon en Catamaran) kregen de leerlingen op 14 maart een eerste kijkje in het creatieve proces. Ze gingen aan de slag met hun ideeën en leerden hoe kunstenaars hun schetsen omzetten in grote muurschilderingen. De leerlingen maken tekeningen rondom het thema Reizen. Dit thema laat veel ruimte voor creativiteit – van vervoersmiddelen tot tijdreizen, van vakanties tot persoonlijke groei.

Per school worden de ontwerpen verzameld. De kunstenaars van Studio Maky gaan deze schetsen daarna omzetten in een groot ontwerp voor de zuil.

De kunstwerken worden vanaf mei 2025 door de kunstenaars van Studio Maky op de metrozuilen geschilderd. Wethouder Jeroen Postma was er ook bij en is erg enthousiast: “Het project rondom de metrobaan is een mooi voorbeeld van onze investeringen in de wijken. Als gemeente streven we namelijk naar veilige, groene en sociale wijken waarin inwoners zich thuis voelen. Dit project heeft alles in zich: de omgeving van de metrobaan wordt groener, krijgt sport- en speelruimte en een culturele impuls door de creatieve metrozuilen.”

Een kunstzinnige en levendige wijk
Naast de bijdrage van de scholen en Studio Maky werken ook andere kunstenaars uit de regio aan verschillende pilaren van de metrobaan. Bij deze projecten is ZoBlits intensief betrokken, zij helpen mee met de coördinatie. Het cultuurplatform ZoBlits is een enthousiaste groep inwoners die zich inzet om met kunst en cultuur Nissewaard nog mooier te maken. Zo heeft ZoBlits ervoor gezorgd dat de metrozuilen langs de Heemraadlaan ook van graffiti-kunst zijn voorzien.

Ook hebben ondernemers uit het winkelcentrum (BIZ Akkerhof) enkele metrozuilen geadopteerd, die een kunstwerk krijgen met het thema winkelen. Met deze verbeteringen verandert de metrobaan van een grijze, functionele ruimte in een kleurrijke plek vol creativiteit, sport en ontmoeting. Zo maken we Nissewaard samen een nóg fijnere plek om te wonen.

Lees ook

Biberbunker Oostvoorne.jpg

Rondleidingen Biberbunker: ‘Beeld geven over gebeurtenissen tijdens de Tweede Wereldoorlog’

Oostvoorne – Stichting Biberbunker Oostvoorne viert ook dit jaar de bevrijding met een bijzonder evenement. Op zaterdag 2 mei en zondag 3 mei wordt de Biberbunker opengesteld voor bezoekers en kunnen zij deelnemen aan een rondleiding door de Stelling Biber. Hier maak je kennis met alles rondom de bunkers in onze regio en krijg je onder andere informatie van ervaren gidsen.

WhatsApp Image 2026-05-01 at 15.15.49.jpeg

Brand Heveringseweg Rockanje

Rockanje - In een loods aan de Heveringseweg is brand uitgebroken. Hierbij komt rook vrij. Last van de rook? Sluit ramen en deuren en zet ventilatie uit.

stroom elektriciteit netcongestie Stedin Tennet

Vraag stroomaansluiting op tijd aan om wachtlijst te vermijden

Vanaf 1 juli 2026 veranderen in heel Nederland de regels voor kleine stroomaansluitingen. Dit zijn aansluitingen tot 3x80 ampère, zoals bij woningen, kleine bedrijven en laadpalen. De veranderingen kunnen impact hebben voor inwoners en ondernemers in Voorne aan Zee en Nissewaard, want in deze regio is het stroomnet al erg druk.

schade_Verhage.jpg

Inbraak bij Verhage Rockanje

Rockanje - Bij Verhage in Rockanje heeft op 30 april rond 02.20 uur een inbraak plaatsgevonden. Er is geprobeerd een ruit in te slaan. Toen dit niet lukte, is een deur geforceerd.

Explosie Crocusstraat Spijkenisse MediaTV.jpeg

Explosief gaat af bij woning aan Crocusstraat in Spijkenisse

Spijkenisse - Bij een woning aan de Crocusstraat in Spijkenisse is een explosief afgegaan. Door de explosie en een steekvlam ontstond schade aan de voordeur en de voorgevel van de woning.

Rob van Wijk 2.png

Directeur Rob van Wijk vertrekt na tien jaar bij Theater de Stoep

Spijkenisse – Na tien jaar vertrekt directeur Rob van Wijk per 1 juli 2026 bij Theater de Stoep in Spijkenisse. Van Wijk maakt de overstap naar Theater aan de Parade in ’s-Hertogenbosch waar hij de functie van directeur-bestuurder zal gaan vervullen.