Feestdagen en speciale acties
Naast verjaardagspakketten verzorgt de stichting jaarlijks het paasontbijt voor de Voedselbank in Brielle. Ook organiseert zij een kerstloterij. ‘Afgelopen jaar waren dat maar liefst 163 pakketten’, vertelt Mariska enthousiast. De opbrengst wordt gebruikt voor nieuwe aankopen, vooral voor pubers, zoals verzorgingsproducten en schoolspullen.
In november lag de focus op Sinterklaas. Afgelopen november werden in totaal 1.500 Sinterklaascadeautjes ingepakt. Deze waren bestemd voor verschillende voedselbanken, organisaties, gezinnen en een school in Oostvoorne.
Hulp die raakt
De stichting werkt samen met onder meer de Voedselbank, Stichting Pameijer en kraamcentra. ‘Wie hulp nodig heeft, wordt geholpen.’ De impact is groot. ‘Ouders zijn dankbaar en kinderen vaak nog enthousiaster.’ Voor de vrijwilligers is het werk soms confronterend. ‘Het besef dat je eigen kinderen volop speelgoed hebben, terwijl een ander bijna niets heeft, raakt ons als vrijwilligers diep.’
Met een klein opslaghok blijft de ruimte beperkt. ‘Donaties mogen niet te groot zijn: het moet in een plastic tas passen.’ Toch blijft de inzet onverminderd. ‘Alles draait om doen wat nodig is, met de middelen die er zijn.’