Spijkernisse, Netherlands
Terug

Molendag op Voorne Putten en Rozenburg

898cad791a654d007872d2d0744ace8e.jpg
Jan Gerssen |  | Aangepast op
Regio - Een groot aantal (10) molens op Voorne-Putten & Rozenburg zal op zaterdag 20 juli 2024, bij voldoende wind, draaiend te bewonderen zijn tijdens deze bijzondere molendag.

Bij diverse molens zal de molenaar u te woord staan om over zijn molen te vertellen. Langs alle molens zijn er prachtige wandel- en fietsroutes beschikbaar. Uiteraard kan er ook een rondje met de auto worden gedaan.

Molen 'Zeezicht' is een opvolger van een in 1717 omgewaaide standerdmolen. In 1793 kocht Jan van Vliet de molen en in 1825 deed hij deze over aan Gerhardus Jacob Haverkamp. Vervolgens maalden hier van 1825 tot 1966 drie generaties Haverkamp. De molen was al die tijd uitgerust met drie koppels maalstenen.

In 1966 kocht de firma Kieviet & Kleykamp de molen en in 1968 vestigde zich in de inmiddels geheel gewitte molen een kunst- en antiekhandel. Al snel ging de toestand van de molen achteruit. Zo was de staart vastgestort in een blok beton, waardoor kruien niet meer mogelijk was. Draaien kwam er ook niet meer van. Na enkele wisselingen werd de molen in 1989 verkocht aan A. van Lenningh. Tijdens zijn eigenaarschap vond een grote restauratie plaats.

In 1994 werd de molen voorlopig onttakeld; in 1995 werd een nieuwe kap en in 1997 een nieuw gevlucht aangebracht. De molen had voor de laatste restauratie een vangstok én een vangtrommel. Bij de laatste restauratie verdween de vangstok voorgoed.

In 2013 werd er een betonnen band om de fundering gestort omdat deze verstevigd moest worden en kon de molen van januari tot april niet vangen. Datzelfde jaar werd de staart van de molen vervangen en werd er rond de molen een hekwerk geplaatst, waardoor de molen tegenwoordig enkel bij een zuidelijke of westelijke wind kan draaien.

Lees meer over:

Lees ook

Palmpasen 3.jpg

Palmpasen op de St. Leonardusschool in Brielle

Brielle - Met Palmpasen wordt traditioneel de intocht van Jezus in Jeruzalem herdacht, op de zondag vóór Pasen. Ook op de basisschool St. Leonardusschool in Brielle wordt deze dag ieder jaar feestelijk en betekenisvol gevierd.

Schermopname (36).png

Natasja Bodde blikt terug: ‘Alles is een verhaal als je er langer naar kijkt’

Nissewaard - In 2023 werd Natasja Bodde verkozen tot stadsdichter van Nissewaard, een titel waarvan ze voor die tijd niet eens wist dat die bestond. Twee jaar later, in september 2025, werd een nieuwe stadsdichter gekozen. Natasja blikt tijdens een interview bij LINQ Lunch terug op een periode die haar als schrijver heeft gevormd.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 13.35.14.jpeg

Startsein Opschoondag in wijk Groenewoud

Spijkenisse - Bij wijkgroep Groenewoud is vanmiddag het startsein gegeven voor de Opschoondag. Ongeveer 55 kinderen van basisscholen Mgr. Bekkersschool en CBS Marimba verzamelden zich om een uur de wijk in te trekken met grijpers, handschoenen en afvalzakken.

Schermopname (35).png

Voornse Modelspoor Vereniging opent deuren voor publiek

Oostvoorne – De Voornse Modelspoor Vereniging (VMV) nodigt modelspoorliefhebbers en nieuwsgierigen morgen uit voor een speciale open dag. Van 10.00 tot circa 16.00 uur kunnen bezoekers een kijkje nemen in het clubhuis aan de Pinnepot 9 en kennismaken met de gedetailleerde modelspoorprojecten van de vereniging.

Foto voor bij Persbericht - Veilig en comfortabel doorfietsen over het Trambaanpad.jpg

Trambaanpad tussen Spijkenisse en Hellevoetsluis wordt doorfietsroute

Hellevoetsluis - Het fietspad over de oude trambaan tussen Spijkenisse en Hellevoetsluis wordt de komende jaren verbeterd. De werkzaamheden starten in 2027 en moeten eind 2028 zijn afgerond. Met de aanpassingen willen betrokken overheden het fietsen op Voorne-Putten aantrekkelijker maken.

Schermafbeelding 2026-03-26 150551.png

Politiescouts leren over wetten, handboeien en pepperspray

Spijkenisse - Negen jongeren lopen dit schooljaar elke woensdagavond mee met de politie in Nissewaard. De politiescouts maken zo kennis met het werk bij de politie. Zo leerden ze woensdagavond 25 maart werken met pepperspray en sloegen ze een ‘verdachte’ in de boeien.