Spijkernisse, Netherlands

Nieuwe woonzorglocatie viert opening met open huis

Mirjam de Neeff | 18 januari 2025 13:05 | 18 januari 2025 13:05
Hellevoetsluis - Aan de Christinaplaats in Hellevoetsluis opent vrijdag 24 januari Het Haringvliethuis officieel de deuren. De opening van de betaalbare, kleinschalige woonzorglocatie voor mensen met dementie wordt diezelfde dag gevierd met een open huis. Belangstellenden zijn tussen 13.30 en 16.00 uur welkom om een kijkje te nemen in het huis.

Het Haringvliethuis is het nieuwste huis van landelijke zorgorganisatie Dagelijks Leven. "Bij ons wonen en leven de bewoners zoveel mogelijk zoals zij dat gewend zijn en zelf willen", zegt locatiemanager Brigitte Bos. "Wij bieden de ondersteuning die zij daarbij nodig hebben. Maar we nemen hen nooit teveel uit handen: eigen regie en zelfredzaamheid vinden wij erg belangrijk."

Zo zorgt de kok dagelijks voor de verse maaltijd, samen met de bewoners die het leuk vinden om te koken, vervolgt Bos. "Bewoners die graag tuinieren, kunnen hun hart ophalen in onze ruime tuin en als iemand zelf zijn kopje koffie graag inschenkt, dan nemen wij dat niet over. Natuurlijk staan we wél klaar op de momenten dat de bewoner wel zorg en ondersteuning nodig heeft."
 
21 studio's en een open poort
De spiksplinternieuwe woonzorglocatie heeft nog enkele studio's beschikbaar. In totaal zijn er 21 studio's met eigen badkamer en keukenblokje, waarvan een speciaal voor een echtpaar. Deze richten bewoners helemaal naar eigen wens in, met vertrouwde meubels en aankleding. Verder zijn er twee gezamenlijke woonkamers, een activiteitenruimte, een wasruimte en een grote tuin met open poort.
 
Betaalbaar wonen met 24-uurszorg
Een nieuw huis met een ruime tuin, eigen kok en 24 uur per dag ondersteuning; het klinkt misschien prijzig. Maar dat is zeker niet het geval, wil Bos benadrukken. "Wonen in Het Haringvliethuis is betaalbaar, ook met alleen AOW als inkomen."  

Na de officiële opening op vrijdagochtend 24 januari is er 's middags een open huis. Belangstellenden kunnen tussen 13.30 en 16.00 uur een kijkje komen nemen in Het Haringvliethuis aan de Christinaplaats 3 in Hellevoetsluis.

Meest gelezen

Carolijn Grimm (ONS): ‘Ik wil mijn steentje bijdragen aan een gemeente waar mijn dochters trots op kunnen zijn’

Jennifer Smit | 20 november 2025

Bryan uit Rockanje loopt 100 kilometer voor Alzheimer: ‘Voor wie de warmte van kerst niet meer kan voelen of herinneren’

Jennifer Smit | 20 november 2025

Drukbezochte inloopbijeenkomst herontwikkeling Stadskantoor Brielle naar woningen

Perry van Brandwijk | 23 november 2025

Lees ook

Arie van Vliet (PVaZ): ‘Samen bereik j...

Voorne aan Zee - Binnen een half jaar is het zover: de gemeenteraadsverkiezingen. Toch is de lokale ...

Jo-Ann vluchtte voor haar leven: ‘Je b...

Rockanje - Op de Internationale Dag tegen Geweld tegen Vrouwen deelt Jo-Ann van der Molen (33) uit R...

Lesprogramma Blauwe Plekken in Voorne aa...

Voorne aan Zee - Tijdens de jaarlijkse Week tegen Kindermishandeling besteedde de gemeente Voorne aa...

Wethouder zet handtekening onder isolati...

Voorne aan Zee - Wethouder Daan van Orselen heeft gisteren een overeenkomst ondertekend met Isolatie...

Maanlichtwandeling toont verdedigingswer...

Hellevoetsluis – Op donderdagavond 4 december organiseert Stichting Verdedigingswerken Hellevoetsl...

Regiocross trapt seizoen af in Kralingse...

Voorne aan Zee - Afgelopen zaterdag is in het Kralingse Bos de eerste regiocross van het seizoen geh...