Spijkernisse, Netherlands

SBO viert 38-jarig bestaan met een gezellig etentje

Mirjam de Neeff | 4 december 2024 09:44 | 4 december 2024 09:44
Voorne aan Zee - Jaren geleden was er eens een klein groepje vrijwilligers dat bij thuiswonende ouderen warme maaltijden bezorgde. Dat groepje verenigde zich in een stichting en noemde zichzelf ‘Service Bureau voor Ouderen’. Onlangs was dat alweer 38 jaar geleden. Het team vierde het met een hapje eten bij Zoet en Zout in Stellendam.

Inmiddels is het SBO uitgegroeid tot een dynamische organisatie die niet meer weg te denken is uit het welzijnsaanbod in Voorne aan Zee. Ook is het al lang niet meer zo dat alleen ouderen er terecht kunnen.Met een klantbestand van een kleine 2000 mensen is duidelijk dat steeds meer mensen het SBO voor hulp en ondersteuning weten te vinden.

Of het nu gaat om informatie en advies, praktische hulp of sociale ondersteuning het team van betrokken medewerkers probeert altijd een passende oplossing te vinden.

Daarbij is de inzet van de 173 vrijwilligers van onschatbare waarde. Zo heeft het SBO bijvoorbeeld 40 bezoekvrijwilligers, 22 maaltijdbezorgers, 20 chauffeurs, 20 vrijwilligers in Hart van Hellevoet, 14 vrijwilligers bij Raad en Daad, 10 Belmaatjes, 8 vrijwilligers in de Raad van toezicht, 6 Digimaatjes en nog tientallen andere vrijwilligers die op verschillende manieren bijdragen aan het werk van het SBO.

Net als vele andere organisaties, clubs en initiatieven, zou het SBO niet zonder hen kunnen bestaan.




Meest gelezen

Jeroen uit Heenvliet bouwt tropisch zwembad in eigen achtertuin

Perry van Brandwijk | 2 juli 2025

Inwoners met grote bestelbussen kunnen dichterbij huis parkeren

Perry van Brandwijk | 1 juli 2025

VV Hekelingen viert 80-jarig jubileum groots: ‘Een club van samen’

Jennifer Smit | 28 juni 2025

Lees ook

Topgolfers strijden om nationale titel o...

Brielle – In de eerste week van juli is Golfclub Kleiburg opnieuw het toneel van topgolf. Op maand...

Opening van het groene schoolplein bij O...

Spijkenisse - Bij OBS Jan Campert werd vanochtend het nieuwe groene schoolplein geopend. Vanwege de ...

Lokale partij LEF! gaat verder onder de ...

Voorne aan Zee – De lokale politieke partij LEF! uit Voorne aan Zee heeft haar naam veranderd in P...

Geslaagde fietspuzzeltocht vol zon en ge...

Nissewaard – Onder een stralende zon vond afgelopen zondag de jaarlijkse fietspuzzeltocht van bewo...

Zorgspeeddate in Spijkenisse: ‘Iederee...

Spijkenisse – Zorgorganisatie Careyn hield vandaag een speeddate voor iedereen die interesse heeft...

Wim Smit (ONS Brielle): ‘Je moet polit...

Voorne aan Zee – Binnen een jaar is het zover: de gemeenteraadsverkiezingen. Toch is de lokale pol...