Spijkernisse, Netherlands

Verkeersdrempels bij rotonde Eikenlaan: extra maatregel voor een veiligere rotonde in Spijkenisse

Drempel bij de rotonde Foto: Marvin Don
Spijkenisse - De rotonde aan de Eikenlaan is al jaren een belangrijk verkeersknooppunt in Spijkenisse. Dagelijks passeren hier duizenden auto’s, fietsers en voetgangers. Toch bleek uit de praktijk dat de veiligheid niet altijd vanzelfsprekend was. ‘Het is ook een rotonde die de aandacht heeft gekregen omdat er helaas ook in de afgelopen jaren wel eens wat ongelukken hebben plaatsgevonden’, zo vertelt wethouder Jan Willem Mijnans.
Marvin Don | 16 juli 2025 17:00 | 16 juli 2025 14:00
Om de verkeersveiligheid te verbeteren, heeft de gemeente een extern bureau ingeschakeld. ‘We hebben een extern bedrijf gevraagd om met camera’s de rotonde en alle bewegingen die daar plaatsvinden goed in beeld te krijgen’, aldus de wethouder. ‘Die hebben er echt een paar weken gehangen en hebben juist een hele goede analyse kunnen maken van wat er nou gebeurt en welke punten op zo’n rotonde vragen om extra aandacht.’ De analyse is intern door de afdeling verkeer nogmaals bekeken.

Naast bestaande maatregelen zoals extra verlichting, fluoriserende borden en het laag houden van het groen, kwam uit het onderzoek het advies om verkeersdrempels te plaatsen. Volgens de gemeente zijn deze drempels een logische aanvulling. ‘Uiteraard hoop ik dat daarmee de verkeersveiligheid van de rotonde nog een extra dimensie heeft gekregen en mensen erop geattendeerd worden om nog beter op te letten, met name ook op elkaar. De drempels moeten natuurlijk de snelheid doen verlagen, want dat zijn met name kritische punten. In de hoop dat daarna minder ongelukken gaan plaatsvinden.’

Toch benadrukt de gemeente dat technische maatregelen alleen niet voldoende zijn. ‘Alles heeft wel te maken met het gedrag van de verkeersdeelnemers.’ Daarom wordt de situatie goed in de gaten gehouden. ‘We houden natuurlijk altijd dit soort dingen in de gaten. We monitoren dat ook. En we hebben natuurlijk sowieso alle ongelukken goed in beeld. Zo komen bepaalde situaties net even wat hoger op de agenda dan op andere plekken. Maar deze sprong er wel echt bovenuit.

Tot slot een oproep aan alle weggebruikers: ‘Hou je gewoon aan de snelheid, weet welke locatie het is. Let gewoon goed op, rem op tijd. Dat geldt zowel voor het langzaam verkeer als voor het gemotoriseerd verkeer. Hou een beetje rekening met elkaar.’ Want veiligheid op de rotonde begint bij verantwoord en attent gedrag van iedereen.

Meest gelezen

Stefan van der Gijze uit Hellevoetsluis nieuwe weerman van Hart van Nederland

Perry van Brandwijk | 25 juli 2025

Uit enthousiasme ontstaan; De Pluktuin in Oostvoorne

Edith Stolk | 24 juli 2025

Brielle maakt zich op voor 33e editie van Brielle Blues: ‘Een beleving door de hele stad’

Jennifer Smit | 25 juli 2025

Lees ook

Brielle ademde zondag de blues tijdens 3...

Brielle – Het historische centrum van Brielle kleurde gisteren blauw van de muziek tijdens de 33e ...

ONS Nissewaard trots op vervolgproject m...

Spijkenisse – ONS Nissewaard is trots dat het initiatief om de metropilaren in Spijkenisse op te f...

Kinder Vakantie Spelen feestelijk geopen...

Spijkenisse - De 45e editie van de Kinder Vakantie Spelen (KVS) in Spijkenisse is vanochtend van sta...

APK voor rollators bij SWO: ‘Een veili...

Spijkenisse - Een rollator is voor veel mensen een onmisbaar hulpmiddel. Maar net als een fiets of a...

Voorbereidingen in volle gang voor Kinde...

Spijkenisse – Nog maar een paar nachten slapen en dan barst het jaarlijkse kindervakantiespektakel...

Brielle maakt zich op voor 33e editie va...

Brielle – De historische vestingstad Brielle maakt zich op voor een muzikaal spektakel: aankomende...