Spijkernisse, Netherlands
Terug

Werkzaamheden rond verwijderen en vervangen bomen in Nissewaard in volle gang

Stockfoto bomen

Nissewaard – Op verschillende plekken in Nissewaard worden op dit moment werkzaamheden uitgevoerd waar bomen worden verwijderd en vervangen. Een boom is soms door ziekte, aantasting of slechte conditie niet meer te redden en daarom verwijdert de gemeente deze bomen om de veiligheid van inwoners en weggebruikers te verzekeren.

Perry van Brandwijk |  | Aangepast op

Op geschikte locaties plant de gemeente vanaf het najaar weer nieuwe bomen. ‘Op dit moment worden vooral jonge bomen verwijderd die enkele jaren geleden zijn geplant, maar niet goed zijn aangeslagen. De grotere bomen worden verwijderd nadat het hoogtepunt van het broedseizoen voorbij is’, schrijft de gemeente Nissewaard op hun eigen website over het verwijderen en vervangen van de bomen.

De gemeente zegt te begrijpen dat het verwijderen van bomen vragen op kan roepen en daarom wordt vooraf een bordje met een QR-code geplaatst bij de bomen en krijg je meer informatie over de reden van het verwijderen van de boom. ‘Voordat een boom wordt verwijderd, wordt er een quickscan gedaan door hiervoor gekwalificeerde medewerkers. Daarbij controleren zij onder andere of er beschermde dieren of nesten aanwezig zijn’, aldus de gemeente Nissewaard.

Vanwege de werkzaamheden worden in sommige gevallen tijdelijk een straat afgesloten of een oproep gedaan om parkeerplaatsen vrij te houden in verband met de veiligheid. De aannemer informeert omwonenden ruim van tevoren als dit het geval is. Vorig jaar liet de gemeente Nissewaard al weten dat zij eens in de drie jaar alle bomen in de buitenruimte inspecteren op het gebied van gezondheid en stabiliteit. Meer informatie over de plaatsing en verwijdering van de bomen in Nissewaard is te vinden op de pagina ‘Bomen’ op de website van de gemeente Nissewaard.

Lees ook

20260623_152825

Hondengeleider en agenten gaan woning Spijkenisse binnen

Spijkenisse – Dinsdagmiddag rond 15.30 uur zijn meerdere politie-eenheden, waaronder een hondengeleider, met spoed uitgerukt naar de Orchideestraat in Spijkenisse.

BrandSchar

Scooter brandt volledig uit in schuur in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis – Dinsdagmiddag is rond 15.50 uur brand uitgebroken in een schuur aan de Schar in Hellevoetsluis.

WhatsApp Image 2024-08-06 at 11.03.11

46e editie Kinder Vakantie Spelen Spijkenisse

Spijkenisse – Van 27 juli tot en met 7 augustus vinden de Kinder Vakantie Spelen plaats in Park Vogelenzang in Spijkenisse. Tijdens de 46e editie kunnen kinderen twee weken lang genieten van allerlei activiteiten, zoals hutten bouwen, knutselen en nog veel meer.

Stock_Metro_Centrum

RET rijdt woensdagmorgen beperkt door landelijke OV-staking

Spijkenisse - Op woensdag 24 juni wordt er gestaakt in het openbaar vervoer. Daardoor rijden er tussen 04.00 en 08.00 uur geen bussen, trams en metro’s van de RET in en rond de regio Rotterdam. EBS rijdt ook niet tot 08.00 uur.

Thermometer stock

Scholen in de regio stellen tropenrooster in vanwege de hitte

Regio – Diverse basisscholen en middelbare scholen in de regio stellen vanaf dinsdag 23 juni een tropenrooster in vanwege de verwachte hitte. De scholen op Voorne-Putten hebben kortere lessen en leerlingen mogen vanwege de hoge temperaturen eerder naar huis dan normaal gesproken. Het tropenrooster blijft de komende dagen van kracht door temperaturen rond de 35 graden die ook onze regio zullen bereiken.

Stockfoto kerncentrales

Tweede Maasvlakte niet langer in beeld als mogelijke locatie voor bouw van nieuwe kerncentrales

Regio – In een Kamerbrief van het kabinet van 19 juni staat dat de Tweede Maasvlakte niet langer in beeld is als mogelijke locatie voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales. ‘Voor onze inwoners, ondernemers en de regio betekent dit dat er meer duidelijkheid komt over onze leefomgeving en de ruimtelijke toekomst van ons gebied’, zegt wethouder Igor Bal van de gemeente Voorne aan Zee na het horen van dit nieuws vanuit het kabinet.