Brielle/Hellevoetsluis – Burgemeester Arno Scheepers heeft na overleg met de politie en het Openbaar Ministerie besloten om de samenscholingsverboden in en rond de Kaaipoort in Brielle en het Ravense Park in Hellevoetsluis te verlengen. Het verbod op samenscholing geldt na dit besluit tot en met zaterdag 12 december 2026 en is 24 uur per dag van kracht.
Op beide plekken in Voorne aan Zee geldt sinds 11 augustus 2026 een verbod op samenscholing. Hierbij hebben de gemeente, politie, handhaving en jongerenwerk ook andere maatregelen genomen om de overlast op deze plekken te verminderen. In de afgelopen periode zijn er volgens de gemeente waarschuwingen, wijkverboden en boetes uitgedeeld, maar ook zijn er diverse fatbikes in beslag genomen.
‘In eerste instantie leken de maatregelen effect te hebben. Maar ondanks de inzet van handhaving en politie neemt de overlast toch weer toe en blijven er meldingen en signalen van overlast binnen komen. Daarom blijft het verbod nog twee maanden gelden’, schrijft de gemeente Voorne aan Zee op hun eigen website over de verlenging van het samenscholingsverbod op beide locaties in de gemeente.