Spijkernisse, Netherlands
Terug

Vijf regioploegen starten zaterdag in de vierde klasse

gebroedersbredius

De gebroeders Bredius gaan met FC Vlotbrug een avontuur aan in de vierde klasse

REGIO – Voor de ploegen in de vierde klasse start het nieuwe seizoen komende zaterdag. Het weekendvoetbal is hier nog niet ingevoerd, alleen tot en met de derde klasse is dit nu ingevoerd. Alle vijf de deelnemers in de vierde klasse van het amateurvoetbal spelen dit seizoen dus gewoon op zaterdag, al kan een tegenstander wel eens de tijd wijzigen naar het begin van de avond.

Alex Hordijk |  | Aangepast op

OHVV wacht in het eerste duel direct een degradant uit de derde klasse. In Oudenhoorn is de ploeg van Björn Jeurissen de gastheer voor SV Rhoon, dat is voor deze ploeg wel de eerste officiële wedstrijd, want de club fuseerde deze zomer met WCR en VV Rhoon tot SV Rhoon. Ed Ridderhof is de eerste coach van de club. De ex -prof van Feyenoord, Excelsior, SVV en Sparta is in deze regio ook bekend van zijn periode als trainer van Nieuwenhoorn en SC Botlek.

Rozenburg treft een oude bekende. VV Pernis promoveerde dit seizoen naar de vierde klasse, maar speelde net als Rozenburg in het verleden op een hoger niveau, waar de teams elkaar nog van kennen. Toch moeten we alweer terug naar 2019 voor het laatste onderlinge duel. Toen was Rozenburg met 0-4 te sterk. Of de formatie van Erik van der Ridder morgen ook met zoveel verschil gaat winnen, weten we zaterdag.

FC Vlotbrug is de nieuwkomer in de vierde klasse dit seizoen. Het werd vorig jaar met vlag en wimpel één van de allereerste kampioenen van Nederland. De Hellevoeters bestaan vooral uit een vriendenteam met spelers die in het verleden hoog hebben gespeeld. Of dat succes in de vierde klasse ook werkt gaan we dit seizoen zien. De eerste tegenstander voor de Hellevoeters is in en tegen Strijen, dat vroeger ook stukken hoger heeft geacteerd. Voor het treffen met de ploeg uit de Hoeksche Waard missen de coaches Robin en Dennis Bredius wegens vakantie Tim van der Lijn.

‘We zijn er denk ik wel klaar voor. We willen ondanks dat we nieuwkomer zijn om de prijzen meespelen. Vaak moet je dat weer bijstellen tegen winterstop. Een periode zou mooi zijn, maar we gaan het zien. In principe is iedereen fit’, zegt Dennis Bredius over het duel met Strijen.

Zwartewaal kunnen we zeker de laatste jaren wel een degelijke vierdeklasser noemen. Twee jaar terug behaalde men zelfs nacompetitie voor promotie naar de derde klasse, maar bereikte dat niet. Ferry Seton is de nieuwe oefenmeester van Zwartewaal. Hij ontvangt in de eerste ronde van de competitie GOZ uit Mijnsheerenland.

De laatste deelnemer van Voorne Putten is GHVV’13. Die ploeg degradeerde afgelopen seizoen uit de derde klasse na het verlies tegen DBGC in de nacompetitie. Voor trainer Tom Larssen is het alweer zijn derde seizoen. In Geervliet is men zaterdag gastheer voor Victoria’04 uit Vlaardingen. Die ploeg deed vorig jaar ook mee in de nacompetitie en verloor toen in de eerste ronde van DBGC, in de competitie eindigde men als vierde. Zij zullen het GHVV’13 dus lastig kunnen maken, zaterdag.

Ferry Seton (Zwartewaal) Ferry Seton is dit seizoen de trainer van Zwartewaal

Lees ook

Kogelstoten clubkampioenschappen VA

138 atleten in actie tijdens clubkampioenschappen Voorne Atletiek

Maar liefst 138 atleten van Voorne Atletiek kwamen zaterdag 26 september in actie tijdens de jaarlijkse outdoor clubkampioenschappen. Van de jongste pupillen tot de masters werd er fanatiek gestreden om de beste prestaties. Naast sportieve strijd draaide de dag vooral om plezier, gezelligheid en het verenigingsgevoel.

Div

‘Onbekend maakt onbemind’: ontmoeting centraal tijdens Diversity Day

Spijkenisse – In Wijkcentrum De Akkers in Spijkenisse is zaterdagmiddag een Diversity middag georganiseerd. De middag werd druk bezocht en officieel geopend door wethouder Hanneke Stengs.

foto taxateur VenduRotterdam in actie

Gratis taxatiedag voor kunst en antiek in Historisch Museum Den Briel

Brielle – Inwoners die benieuwd zijn naar de waarde van een schilderij, sieraad, oude vaas of ander bijzonder voorwerp kunnen dinsdag 20 oktober terecht in het Historisch Museum Den Briel. Taxateurs van veilinghuis Vendu Rotterdam beoordelen daar tussen 10.00 en 16.00 uur gratis meegebrachte objecten.

PHOTO-2026-10-03-19-11-59

Spivo Dames 1 overtuigend langs OKK’70

Hardinxveld-Giessendam – Spivo Dames 1 heeft zaterdag de tweede competitiewedstrijd van het seizoen overtuigend gewonnen. De ploeg uit Spijkenisse was in Hardinxveld-Giessendam met 0-4 te sterk voor OKK’70. Met setstanden van 20-25, 14-25, 20-25 en 24-26 nam Spivo bovendien alle vijf de competitiepunten mee naar huis.

JB2_3525

Motorrijder met spoed naar ziekenhuis na ongeval op Maasvlakte

Maasvlakte Rotterdam – Op de Mekongweg op de Maasvlakte heeft zondag aan het einde van de middag een eenzijdig ongeval met een motorrijder plaatsgevonden. Het slachtoffer raakte een afzethek en kwam enkele meters verderop in het zand terecht.

oussamabekkaoui(Dick)

Nieuwenhoorn ook de meerdere van Unitas'30 en blijft koploper

Etten-Leur – Nieuwenhoorn is ook na de derde rond in de competitie nog altijd de koploper in de eerste klasse. In de voor hen laatste wedstrijd, dit seizoen, die op zondag werd gespeeld bij hekkensluiter Unitas ’30, won de formatie met 0-2 van de Brabanders.