Spijkernisse, Netherlands
Terug

VVD passeert IBV in Voorne aan Zee, ONS blijft grootste partij in Nissewaard

Verkiezingen_2026_Nissewaard.jpg

Voorne-Putten - De voorlopige uitslagen van de gemeenteraadsverkiezingen in zowel Voorne aan Zee als Nissewaard laten een duidelijke verschuiving in het politieke landschap zien. In beide gemeenten zijn nieuwe verhoudingen ontstaan, met opvallende winnaars en verliezers.

Jennifer Smit |  | Aangepast op

VVD grootste in Voorne aan Zee, IBV verliest koppositie
In Voorne aan Zee is de VVD met zes zetels de grootste partij geworden. Daarmee stoot zij Inwoners Belang Voorne (IBV) van de eerste plaats, dat uitkomt op vijf zetels. Voor IBV betekent dit een forse terugval ten opzichte van de vorige verkiezingen, toen de partij nog elf zetels behaalde.

De verkiezingsavond kende bovendien een opvallende stijger: Forum voor Democratie veroverde vier zetels en schaart zich daarmee direct onder de grotere partijen, terwijl zij in de vorige raadsperiode nog één zetel had. Ook GroenLinks-PvdA en Partij Voorne aan Zee eindigen op vier zetels.

In de middenmoot volgen BVNL en CDA met elk drie zetels. D66 en de nieuwe partij Echt voor Voorne behalen ieder twee zetels. ONS Voorne en Partij met Lef! komen elk op één zetel uit. Opvallend is dat nieuwkomer LEF Voor De Nieuwe Generatie geen zetel wist te behalen, net als de SP.

De verkiezingen zijn pas de tweede sinds het ontstaan van de fusiegemeente in 2023. Sindsdien zijn de politieke verhoudingen sterk veranderd, onder meer door interne conflicten en afsplitsingen binnen IBV. De opkomst kwam ditmaal uit op 50,6 procent, een aanzienlijke stijging ten opzichte van 38,8 procent in 2022.

ONS blijft grootste in Nissewaard, forse winst voor nieuwkomers
In Nissewaard blijft ONS de grootste partij met tien zetels en bijna een kwart van de stemmen. Daarmee behoudt de partij haar leidende positie, al levert zij één zetel in ten opzichte van de vorige verkiezingen. De tweede plaats is voor VOOR Nissewaard, dat groeit naar vijf zetels, een winst van twee. PvdA volgt met vier zetels en verliest er één ten opzichte van de vorige raadsperiode.

De grootste stijger is Forum voor Democratie, dat voor het eerst meedeed en direct drie zetels behaalt. Ook PVV en Nissewaard Lokaal komen uit op drie zetels. Verder behalen CDA en Hardt voor Nissewaard elk twee zetels, net als de VVD. SP, Partij Jong Nissewaard en ChristenUnie-SGP sluiten de rij met elk één zetel.

Net als in Voorne aan Zee deden ook in Nissewaard meerdere nieuwe partijen mee, waaronder Forum voor Democratie, de SP en Hardt voor Nissewaard. Op basis van de voorlopige uitslagen lijken GroenLinks en Belang van Nissewaard niet terug te keren in de gemeenteraad. De opkomst kwam uit op 42,9 procent, een lichte stijging ten opzichte van 41,8 procent bij de vorige verkiezingen.

Versnipperd politiek landschap
De voorlopige uitslagen in beide gemeenten wijzen op een verder versnipperd politiek landschap. Hoewel de grootste partijen duidelijk naar voren komen, lijkt coalitievorming mogelijk complex te worden door het grote aantal middelgrote en kleinere partijen. Bij de gemeenteraadsverkiezingen deden namelijk dertien partijen mee in Voorne aan Zee en veertien in Nissewaard.

Lees ook

9956e070-3e7d-4fd3-97ca-d4bef784457f.jpg

Paasfeest voor kinderen bij Scouting Hartelgroep in Spijkenisse

Spijkenisse - Op Tweede Paasdag, maandag 6 april, organiseert Scouting Hartelgroep een groot paasfeest voor kinderen uit de regio tot en met 12 jaar. Tussen 11.00 en 15.00 uur zijn gezinnen welkom aan de Drogendijk in Spijkenisse voor een middag vol activiteiten.

groeps foto.jpg

Stichting Moeders van Oostvoorne zet zich ook dit jaar weer in voor gezinnen

Oostvoorne - Stichting Moeders van Oostvoorne, die zich al tien jaar inzet voor gezinnen die het financieel moeilijk hebben, was deze week te gast in het radioprogramma LINQ Lunch. Tijdens het gesprek vertelden de initiatiefnemers meer over het ontstaan van de stichting en hun activiteiten.

Schermafbeelding 2026-03-18 141933.png

Stemoproep van burgemeester Arno Scheepers

Burgemeester Arno Scheepers van Voorne aan Zee heeft vanmiddag zijn stem uitgebracht in Hellevoetsluis. Hij vindt het belangrijk dat mensen gaan stemmen. Ziet hij ook iets in een challenge als zijn collega-burgemeester Carola Schouten die bij een opkomst van 38,9% gaat abseilen van de Euromast?

'1.jpg

Partij 1572: ‘Een Brielse lach bij Spaans gezag’

Brielle - Tussen de officiële verkiezingsposters in Brielle hangen ook opvallende andere posters: die van de Spaanse ‘Partij 1572’. De partij heeft alles: een naam, een logo, een kandidatenlijst en zelfs een verkiezingsprogramma. Adjudant El Butre, van de Brielse Spanjaarden, nummer één op de kandidatenlijst en initiatiefnemer, vertelt het verhaal achter de actie.

WhatsApp Image 2026-03-18 at 12.20.38.jpeg

EHBO-oefening met realistische noodsituaties in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - De jaarlijkse eindoefening van de EHBO-vereniging Hellevoetsluis vond dinsdagavond plaats bij een lokaal bedrijf. In een grote loods werden verschillende noodsituaties nagebootst, waarbij de EHBO-leden hun kennis en vaardigheden in de praktijk konden brengen.

Ivan-Divkovic.jpg

Ivan Divkovic nieuwe hoofdtrainer bij VV Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - VV Hellevoetsluis heeft met Ivan Divkovic een nieuwe hoofdtrainer aangesteld voor de rest van het seizoen. De 43-jarige Rotterdammer was eerder hoofdtrainer bij 1ste-klasser Heinenoord en brengt ruime ervaring mee uit zowel jeugd- als seniorenvoetbal.