Het Werkcentrum is te bezoeken in het stadhuis van Nissewaard
Nissewaard – In het stadhuis van Nissewaard in Spijkenisse kunnen inwoners spontaan binnen komen lopen bij het Werkcentrum Rijnmond en met een baan naar huis gaan. De locatie werd een jaar geleden geopend voor inwoners die vragen hebben over hun huidige werk, een baan zoeken of werkgevers die op zoek zijn naar nieuwe mensen. Het Werkcentrum heeft inmiddels zo’n 150 inwoners geholpen en groeit van gemiddeld 6 naar 12 bezoekers per maand.
Leonie is namens de gemeente Nissewaard actief bij het Werkcentrum en helpt regelmatig inwoners in het stadhuis. ‘We zijn er voor advies en service voor inwoners en werkgevers die vragen hebben rondom werk en personeel, maar ook leren en ontwikkelen staat centraal bij het Werkcentrum. Alle dienstverlening van bijvoorbeeld de gemeente, het UWV en opleidingspartners is hierin gebundeld, zodat inwoners niet naar allerlei loketten hoeven’, vertelt ze in het radioprogramma LINQ Lunch.
Het Werkcentrum is in een jaar tijd uitgegroeid tot een plek waar werkzoekenden, werknemers en werkgevers op maandagmiddag of woensdagochtend naartoe kunnen komen met hun vragen. ‘Dat is eigenlijk ook wat we het meest zien. Het afgelopen jaar zijn er zo’n 150 bezoekers geweest die veelal vragen hebben rondom werk. Soms lukt het ons om snel te schakelen als er iemand binnenkomt met een vraag over werk en dat wij ze bijvoorbeeld kunnen koppelen aan een werkgever. We doen dit direct op het moment waar de inwoner zelf bij is’, aldus Leonie over de manier waarop het Werkcentrum te werk gaat.
De reacties van inwoners op het Werkcentrum Rijnmond in het stadhuis in Spijkenisse wordt volgens Leonie als positief ervaren. ‘Ik zit er zelf vaak op een woensdagochtend en het gebeurt best vaak iemand langskomt en daarna weggaat met de boodschap dat diegene goed is geholpen. Dit is vaak in het geval dat mensen aangeven aan het werk te willen, maar al een aantal jaar niet gewerkt hebben en niet zo goed weten wat ze zouden kunnen gaan doen. Bij het Werkcentrum ga ik aan de slag om te kijken wat ik voor ze kan doen en wat er in hun profiel past’, zegt Leonie.
Mensen die langskomen bij het Werkcentrum worden ook op het idee gebracht om bijvoorbeeld een bijscholing of omscholing te doen. De medewerkers zien vaak dat inwoners door elkaar worden doorgestuurd naar het Werkcentrum na een positieve ervaring in het stadhuis van Nissewaard.
Voor Leonie en haar collega’s is het ook een persoonlijk succes als zij iemand kunnen helpen. ‘Dat is precies waarom we dit doen en waarom ik dit werk zo leuk vind. Als je echt iemand kunt helpen, maakt dat ons ook blij. Een voorbeeld hiervan is een dame die sinds acht jaar in Nederland woont en een diploma voor verpleegkundige in haar thuisland heeft. Ze werkte al via een uitzendbureau in de zorg en wilde heel graag ervaring opdoen in een ziekenhuis. Via het Spijkenisse Medisch Centrum heeft ze, naast haar huidige baan, stage kunnen lopen om meer ervaring op te doen in het werkveld. Als dat dan lukt, is dat wel heel mooi’, vertelt ze enthousiast over haar werk.
Inwoners met vragen over werk kunnen iedere maandag tussen 13:30 uur en 16:30 uur langskomen, maar ook op woensdag tussen 09:30 uur en 12:30 uur kun je binnen komen lopen voor informatie en advies over werk en opleiding. Het Werkcentrum Rijnmond is te vinden in de ontvangsthal van het stadhuis aan de Raadhuislaan 106 in Spijkenisse. Wil je liever van tevoren een afspraak maken? Dan is dit mogelijk via werkcentrum@nissewaard.nl of door te bellen naar 14 0181. Meer informatie over het Werkcentrum is te vinden op www.nissewaard.nl/hulp-en-ondersteuning/werkcentrum-rijnmond.