Spijkernisse, Netherlands
Terug

Zwemtocht dwars door het Haringvliet voor Stichting Maas

b556adbe12f0f30d40b52913ba0d1647

Stellendam/Hellevoetsluis – Op 31 mei 2025 klinkt voor de tweede keer het startschot van De Oversteek, een openwaterzwemtocht van 3 kilometer van Stellendam naar het Quackstrand. Het belooft voor de deelnemers opnieuw een indrukwekkende zwemervaring te worden.

Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Voor de gelegenheid sluit Rijkswaterstaat wederom de Haringvlietdam af. De Reddingsbrigade Hellevoetsluis is aanwezig en zorgt, samen met vele vrijwilligers in bootjes, kano’s en kajaks, voor de begeleiding van de zwemmers.

Zwemmen voor hoop
De Oversteek draait om meer dan alleen een sportieve prestatie; er wordt gezwommen voor een prachtig doel. De opbrengst van het evenement gaat naar Stichting Maas, een organisatie die zich inzet voor de ontwikkeling van een innovatief medicijn voor kinderen met kanker.

De eerste €7.500 aan inschrijfgelden en sponsorbijdragen wordt, dankzij Keijzerwaard Financiële Dienstverlening, verdubbeld door Nh1816 Verzekeringen, waarmee het kantoor uit Oudenhoorn al bijna een eeuw samenwerkt. Vanuit hun coöperatieve gedachte zetten Keijzerwaard en Nh1816 zich graag in voor initiatieven die lokaal het verschil maken en maatschappelijke waarde creëren. Een prachtig gebaar, waarmee elke gezwommen meter dubbele impact heeft.

David Keijzerwaard en Marianne van Rij, beiden betrokken bij Keijzerwaard, zwemmen zelf mee. “De Oversteek is een initiatief dat we van harte steunen,” vertelt David. “Er zijn al veel donaties binnen. We zijn benieuwd waar de teller straks op eindigt!”

Steun de zwemmers en kom aanmoedigen
Drie kilometer zwemmen in open water is een grote sportieve prestatie. Op het Quackstrand bij Hellevoetsluis kun je de zwemmers aanmoedigen tijdens hun laatste meters en ze als helden binnenhalen. Wil je doneren aan het goede doel? Dat kan via supporta.com.

Meer informatie over het evenement, de route en het goede doel vind je op: www.declubvanbuiten.nl/oversteek



Lees ook

Stockfoto kerncentrales

Tweede Maasvlakte niet langer in beeld als mogelijke locatie voor bouw van nieuwe kerncentrales

Regio – In een Kamerbrief van het kabinet van 19 juni staat dat de Tweede Maasvlakte niet langer in beeld is als mogelijke locatie voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales. ‘Voor onze inwoners, ondernemers en de regio betekent dit dat er meer duidelijkheid komt over onze leefomgeving en de ruimtelijke toekomst van ons gebied’, zegt wethouder Igor Bal van de gemeente Voorne aan Zee na het horen van dit nieuws vanuit het kabinet.

20260622_114158

Nieuw coalitieakkoord gepresenteerd in Voorne aan Zee

Voorne aan Zee - De VVD, PRO Voorne, CDA, EVV, D66 en ONS Voorne hebben hun coalitieakkoord voor de bestuursperiode 2026-2030 gepresenteerd. Het akkoord draagt de titel ‘Samen verder bouwen aan Voorne aan Zee’ en is tot stand gekomen onder leiding van formateur Ton Roerig.

Thijmen

Atleten van Voorne Atletiek verbeteren clubrecord uit 1993 in Den Haag

Regio – Afgelopen zondag kwamen de U18- en U20-atleten van Voorne Atletiek in actie tijdens de derde competitiewedstrijd bij AV Sparta in het Zuidpark in Den Haag. De ploeg hield de energie er goed in ondanks een warme dag en een vol programma. Er werd zelfs een clubrecord uit 1993 verbroken door de atleten uit onze regio.

Avond Fietsvierdaagse Nissewaard

Toerclub Voorne-Putten organiseert 49e editie van de Avond Fietsvierdaagse

Nissewaard – Van maandag 22 juni tot en met donderdag 25 juni organiseert Toerclub Voorne-Putten een nieuwe editie van de Avond Fietsvierdaagse in Nissewaard. Deelnemers kunnen tijdens de 49e editie vier dagen lang op de fiets verschillende afstanden fietsen en ontdekken wat de regio Voorne-Putten allemaal te bieden heeft.

Stock_politie

Echtpaar opgelicht door man die zich voordeed als ING-medewerker

Spijkenisse – In het regionale opsporingsprogramma Bureau Rijnmond is aandacht besteed aan een zaak waarbij een echtpaar slachtoffer is geworden van een nepbankmedewerker.

Ed van der Hoek 1

Kunstwerkroute langs museum De Duinhuisjes

Rockanje – Op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 juni is ook het openluchtmuseum aan de Duinstraat een aanbevelenswaardige stop langs de Kunstwerkroute. Het museum biedt dan van 11.00 uur tot 17.00 uur onderdak aan schilderijen van Esther Distelbrink en Ed van der Hoek.