Spijkernisse, Netherlands
Terug

Basisschool De Zeewinde viert vijfjarig jubileum met feestelijke lustrumweek

cc9527603bed1916661151907d581500.jpg

Rockanje – Vijf jaar na de opening van het moderne schoolgebouw aan de Hoogvlietlaan vierde Basisschool De Zeewinde afgelopen week haar eerste lustrum. De enige basisschool in Rockanje pakte groots uit met een feestweek vol bijzondere activiteiten, waar verbinding, plezier en trots centraal stonden.

Jennifer Smit |  | Aangepast op
De Zeewinde ontstond vijf jaar geleden uit een fusie van drie basisscholen en vervult sindsdien een belangrijke rol in de gemeenschap van Rockanje. ‘Samen met multifunctioneel centrum De Merel zijn we een plek geworden waar mensen elkaar ontmoeten en samenwerken’, zegt directeur Elvira Schuddebeurs. ‘We zijn ons ervan bewust hoe waardevol die centrale rol is.’ De lustrumweek startte al in december met een sfeervolle kerstlunch voor het schoolteam en samenwerkingspartners. Op maandag 30 juni barstte het feest écht los met een uitgebreid programma, samengesteld door een enthousiaste lustrumcommissie van ouders en leerkrachten. Elke dag stond in het teken van plezier, samenzijn en waardering.

Van uitstapjes tot een picknick
Leerlingen maakten uitstapjes naar attractieparken, genoten van een gezamenlijke picknick op het grasveld – waarbij zij het cijfer ‘5’ vormden voor een spectaculaire dronefoto – en namen hartverwarmend afscheid van twee juffen die na veertig jaar met pensioen gingen. Een sportdag bij MHV Forcial en een kleurrijke circusvoorstelling vormden andere hoogtepunten. Als blijvende herinnering ontvingen alle kinderen een houten jubileummedaille, vervaardigd door jongerenorganisatie Route 040 uit Eindhoven.

Directeur Schuddebeurs kijkt met trots terug op de week: ‘Elke dag benadrukte opnieuw de kracht van onze school: betrokken ouders, enthousiaste leerkrachten en fantastische leerlingen. Dat we zelfs een speciaal schoollied hebben gekregen, geschreven door ouder Laurens Goedhart, maakt dit lustrum onvergetelijk. We bouwen vol vertrouwen verder aan een toekomst waarin leren, groeien en samen zijn centraal blijven staan.’

61afea3dc578d7c88dcb08762120dc92.jpg

Lees meer over:

Lees ook

Ivan-Divkovic.jpg

Ivan Divkovic nieuwe hoofdtrainer bij VV Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - VV Hellevoetsluis heeft met Ivan Divkovic een nieuwe hoofdtrainer aangesteld voor de rest van het seizoen. De 43-jarige Rotterdammer was eerder hoofdtrainer bij 1ste-klasser Heinenoord en brengt ruime ervaring mee uit zowel jeugd- als seniorenvoetbal.

WhatsApp Image 2026-03-18 at 07.47.24.jpeg

Straatpraat: wat vindt u belangrijk in uw gemeente?

Hellevoetsluis - Voor onze rubriek Straatpraat trekt LINQ Media elke week de straat op met een actuele vraag, om te horen wat inwoners van Voorne-Putten écht denken. En vandaag, op de dag van de gemeenteraadsverkiezingen, staat één vraag centraal: 'Wat vindt u belangrijk in uw gemeente?'

WhatsApp Image 2026-03-18 at 08.07.10.jpeg

LIVEBLOG: Gemeenteraadsverkiezingen op Voorne-Putten

Vandaag staat Voorne-Putten in het teken van de gemeenteraadsverkiezingen in Nissewaard en Voorne aan Zee. Wie trekt er aan het langste eind? En hoe groot is de opkomst dit jaar? LINQ Media houdt je de hele dag live op de hoogte van alles wat er speelt. Volg dit liveblog voor het laatste nieuws, sfeerbeelden en updates uit de regio.

WhatsApp Image 2026-03-18 at 07.32.42.jpeg

Overzicht stemlocaties gemeenteraadsverkiezingen op Voorne-Putten

Voorne-Putten - Inwoners van Voorne-Putten kunnen vandaag, woensdag 18 maart, hun stem uitbrengen voor de gemeenteraadsverkiezingen. In de gemeenten Voorne aan Zee en Nissewaard zijn tientallen stemlokalen geopend.

WhatsApp Image 2026-03-17 at 16.13.13 (1).jpeg

Jeroen Postma (ONS Nissewaard) bij Voorne-Putten Kiest: ‘De basis moet op orde zijn: schoon, heel en veilig’

Nissewaard - LINQ Media sloot gisteren het seizoen van het radioprogramma Voorne-Putten Kiest af. In de afgelopen zeven weken, in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen, schoven verschillende lijsttrekkers aan. In de laatste uitzending was Jeroen Postma, lijsttrekker van ONS Nissewaard, te gast.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 11.53.33.jpeg

Leerlingen Maerlant ervaren democratie van dichtbij

Brielle – In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart hebben leerlingen van het Maerlant College de afgelopen weken actief kennisgemaakt met de lokale politiek. Met een jongerendebat, een politieke markt en scholierenverkiezingen stond alles in het teken van democratie en burgerschap.