Spijkernisse, Netherlands
Terug

Gewoon, lekker op de fiets naar het BREStheater

e526d7989dfb4fe7eb17cd602513783c.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Oostvoorne/Brielle - Het jaarlijkse theaterbezoek van de leerlingen van obs De Bosrand in Oostvoorne kreeg dit jaar een wel heel bijzondere invulling. Naast een inspirerende kennismaking met kunst en cultuur en een mooie voorstelling, werd ook de reis ernaartoe een geweldige belevenis. “Gewoon, lekker op de fiets naar het BREStheater in Brielle!”

Het theaterbezoek aangeboden door het Kunstgebouw, heeft dit jaar het thema ‘Andere Kijk’. Voor de leerlingen begon het avontuur al in de klas, waar ze de vijf bijbehorende animatiefilms bespraken. Ze verdiepten ze zich in de personages en verkenden de setting van de voorstelling.

Leerkracht Miriam Hijbeek licht toe: “Theaterbezoek opent de deur naar kunst en cultuur. Een goede voorbereiding op school helpt kinderen de inhoud van de voorstelling beter te begrijpen en te waarderen. Bovendien bevordert het de sociale interactie: samen nadenken, samen kijken en samen napraten over wat je hebt gezien. Zo leren kinderenniet alleen hun verbeeldingskracht te gebruiken, maar ook hun gedachten en gevoelens met elkaar te delen.”

Voor groep 6 was er dit jaar geen twijfel over het vervoer: op de fiets! Maar hoe overtuig je iedereen? Die vraag sloot perfect aan bij het actuele taalles-thema ‘discussiëren’, waarbij kinderen leren argumenteren en overtuigen. Onder leiding van leerkracht Miriam bedachten de leerlingen sterke argumenten om leerkracht Sandra en de ouders te overtuigen van hun plan. Hun argumenten? We ontdekken iets nieuws, we zijn lekker buiten, de zon schijnt op ons, onze benen worden sterker, we doen het samen, fietsen is sportief, we zijn niet van suiker, we helpen elkaar, we kunnen pauzeren en we tonen doorzettingsvermogen. Al snel was iedereen overtuigd: gewoon, lekker op de fiets naar het BREStheater!

"Het was een geweldige ervaring en de kinderen vonden het fantastisch," vertelt Miriam. “Onderweg kregen ze applaus van leerlingen van Yuverta, vrachtwagens toeterden, tegenliggers lachten, en er werd samen gezongen en elkaar aangemoedigd. Op deze manier is een theaterbezoek zoveel méér dan alleen een leuk uitstapje. Het bezoek heeft een diepere impact en draagt op een betekenisvolle manier bij aan de ontwikkeling van kinderen: leren door betekenisvol ervaren.”

Lees ook

Schermafbeelding 2026-04-29 154441.png

Bosmaaien en een band opbouwen in Vrijheidsbos Brielle

Brielle - Vrijwilligers van het Vrijheidsbos bij Brielle hebben zaterdag 25 april hard gewerkt om het bos weer klaar te maken voor de zomer. Het bos werd in 2000 aangelegd aan de Brielse Maas. Mensen kunnen er een boom laten planten ter nagedachtenis aan iemand of om een speciale gebeurtenis, zoals een geboorte, te herdenken. Vrijwilligers van Stichting het Vrijheidsbos verzorgen het onderhoud van het bos, dat in beheer is bij Staatsbosbeheer.

20251015_10533089_1000002112.jpg

Werkcentrum Rijnmond helpt inwoners met vragen over werk en opleiding

Nissewaard – In het stadhuis van Nissewaard in Spijkenisse kunnen inwoners spontaan binnen komen lopen bij het Werkcentrum Rijnmond en met een baan naar huis gaan. De locatie werd een jaar geleden geopend voor inwoners die vragen hebben over hun huidige werk, een baan zoeken of werkgevers die op zoek zijn naar nieuwe mensen. Het Werkcentrum heeft inmiddels zo’n 150 inwoners geholpen en groeit van gemiddeld 6 naar 12 bezoekers per maand.

Schermafbeelding 2026-04-29 113437.png

Hulphond in opleiding Mauro mag nog foutjes maken

Het is woensdag 29 april, de Internationale Dag van de Geleidehond. Op deze dag staan hulphonden in het zonnetje. Ze zijn belangrijk voor de zelfstandigheid van mensen met een beperking. Ook hulphonden moeten het vak leren. Zoals Mauro (6 maanden) uit Oostvoorne, die in training is om hulphond te worden.

Schermafbeelding 2026-04-28 170250.png

Karin en Petra spelen verstoppertje met Opstekertjes

Spijkenisse - Wie wel eens in de wijk Waterland in Spijkenisse komt, heeft er misschien wel eens een gevonden: een Opstekertje. Opstekertjes zijn gehaakte poppetjes die in een zakje zitten met informatie en een bemoedigende tekst voor de ontvanger. Ze worden gehaakt door Sylvia Kats van Stichting Waterland Spijkenisse.

videostill_SpeelstadBrielle.png

Speelstad Brielle zoekt dringend vrijwilligers

Brielle - Er zijn bijna 500 kinderen aangemeld voor de jaarlijks terugkerende vakantieactiviteit Speelstad Brielle. Het is een week vol beleven, plezier, creativiteit en avontuur.

Muzikantencafé Spijkenisse.jpeg

Nieuwe editie Muzikantencafé: ‘Saamhorigheid en het stimuleren van talentontwikkeling’

Spijkenisse – Zaterdagavond 16 mei kunnen muzikanten en liefhebbers van muziek terecht in Wijkcentrum de Akkers in Spijkenisse voor een nieuwe editie van het Muzikantencafé. Lokale muzikanten kunnen tijdens deze avond nieuwe collega’s uit het vak leren kennen. Liefhebbers van muziek maken tijdens het Muzikantencafé kennis met allerlei talent uit de regio Voorne-Putten en omstreken.