Spijkernisse, Netherlands

Hoogwaterkering Brielse Poort vervangen

Vervangen van de houten balken Foto: William van den Handel
Hellevoetsluis – Op maandag 12 mei zijn de houten balken van de hoogwaterkering bij de Brielse Poort in de vesting van Hellevoetsluis vervangen door nieuwe aluminium balken.
William van den Handel | 12 mei 2025 22:36 | 12 mei 2025 22:36
Tijdens de laatste inspectie bleek dat sommige oude balken krom waren getrokken. Daardoor zouden ze bij extreem hoog water niet goed meer werken.

Ook is de weg die door de poort loopt iets verhoogd, zodat alles beter op elkaar aansluit.

De hoogwaterkering is bedoeld om bij een eventuele overstroming het water van het Haringvliet tegen te houden. Zo blijven de wijken achter de vesting droog.

Meest gelezen

Cafés De Meiden en ‘t Oude Tramstation in Hellevoetsluis gesloten

Mirjam de Neeff | 7 mei 2025

Persoon met auto te water op de Groene Kruisweg

Mirjam de Neeff | 9 mei 2025

PvdA Nissewaard stelt vragen over Buurttuin De Vlinderkreek

Mirjam de Neeff | 11 mei 2025

Lees ook

Open Dag bij gemaal De Leeuw van Putten:...

Spijkenisse – Het gemaal De Leeuw van Putten opende zaterdag 10 mei de deuren voor het publiek. Wa...

Open Dag bij Politie Nissewaard: een kij...

Spijkenisse – Op zaterdag 10 mei 2025 werd het politiebureau aan de Schoutstraat in Spijkenisse he...

Hekelingen fleurt op tijdens jaarlijkse ...

Hekelingen - Het dorpshart van Hekelingen kleurde vandaag op met de jaarlijkse plantjesmarkt, gehoud...

Vrijheidsbos in Brielle breidt uit met e...

Brielle - In het Vrijheidsbos in Brielle zijn vanmiddag twee nieuwe onderdelen feestelijk geopend: h...

Elaine van Halderen (ONS): ‘Als ik erg...

Nissewaard – Binnen een jaar is het zover: de gemeenteraadsverkiezingen. Toch is de lokale politie...

Wethouder Hamerslag geeft startsein voor...

Zuidland - Wethouder Martijn Hamerslag gaf vanochtend het officiële startsein voor het project ‘G...