Spijkernisse, Netherlands
Terug

Jubileum expositie 25 jaar 'Spetters' en Omroep Max

0c2881c39e76d3c2fa8842c31d942f3c.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Hellevoetsluis - De bijzondere kunstgroep `Spetters` van stichting Dogma bestaat inmiddels al weer 25 jaar. Bijzonder aan deze groep is dat deze bestaat uit een verscheidenheid aan jonge en oudere mensen met allemaal een verschillende beperking op het lichamelijk, verstandelijk en/of psychisch vlak en mensen zonder een beperking die een steuntje in de rug nodig hebben.

De groep werkt dagelijks in de sociale kunstwerkplaats aan diverse kunstwerken, opdrachten en projecten. Door de unieke samenstelling van de mensen, het hoge sociale karakter, de gezelligheid, de huiselijke veilige sfeer en de onderlinge band van de mensen en natuurlijk hun kunstzinnige talenten mogen de `Spetters` zich inmiddels verheugen aan een grote belangstelling voor de groep.

Ook dit jaar zijn de `Spetters` door omroep MAX uitgenodigd deel te nemen aan het nieuwe programma `De verzonken meesters`. In hun jubileumjaar hebben zij dan ook hard gewerkt aan hun kunstwerk en zijn er door omroep MAX televisieopnamen gemaakt in de werkplaats in Hellevoetsluis. Het programma `De verdronken meesters` gepresenteerd door Dionne Stax zal worden uitgezonden door omroep MAX op zondag 19 januari om 20.30 uur op NPO 1.

De groep bestaat vanaf 1999 en is vooral ook bekend om hun inmiddels traditionele jaarlijkse nieuwjaarexpositie in het gemeentehuis van Voorne aan Zee (voorheen: Hellevoetsluis). Deze expositie is altijd de eerste expositie in het gemeentehuis en ook de meest kleurrijke en drukstbezochte van het jaar met diverse leuke optredens en ` live` muziek en vooral prachtige en bijzondere kunstwerken.

Op deze bijzondere jubileumexpositie zal er een combinatie van ‘oude` en nieuwe kunstwerken te zien zijn plus een mooie fotocollage van 25 jaar `Spetters`. Ook het proces van het maken van het kunstwerk voor omroep MAX zal worden gepresenteerd. Op de opening ontvangt iedere bezoeker een unieke ansichtkaart van het betreffende kunstwerk. De oplage hiervan is beperkt.

De opening van deze bijzondere jubileumexpositie is op woensdag 29 januari om 19.30 uur in het gemeentehuis van Voorne Aan Zee. De opening zal worden verricht door de heer Arno Scheepers, burgemeester van Voorne Aan Zee.

Muziek en optredens zijn in handen van de band `5volt` olv. Hans van Veen (stichting Pameijer). Deze jubileumexpositie is, tijdens de openingsuren van het gemeentehuis, te zien tot 20 februari 2025.

Voor meer informatie kunt u terecht op de website www.dogmagroup.nl


Lees ook

videostill_SpeelstadBrielle.png

Speelstad Brielle kan doorgaan dankzij nieuwe vrijwilligers

Het was nog even spannend of Speelstad Brielle dit jaar wel door zou gaan. De jaarlijks terugkerende vakantieactiviteit voor kinderen, vol plezier, creativiteit en avontuur, kampte met een vrijwilligerstekort.

Schermafbeelding 2026-04-29 154441.png

Bosmaaien en een band opbouwen in Vrijheidsbos Brielle

Brielle - Vrijwilligers van het Vrijheidsbos bij Brielle hebben zaterdag 25 april hard gewerkt om het bos weer klaar te maken voor de zomer. Het bos werd in 2000 aangelegd aan de Brielse Maas. Mensen kunnen er een boom laten planten ter nagedachtenis aan iemand of om een speciale gebeurtenis, zoals een geboorte, te herdenken. Vrijwilligers van Stichting het Vrijheidsbos verzorgen het onderhoud van het bos, dat in beheer is bij Staatsbosbeheer.

20251015_10533089_1000002112.jpg

Werkcentrum Rijnmond helpt inwoners met vragen over werk en opleiding

Nissewaard – In het stadhuis van Nissewaard in Spijkenisse kunnen inwoners spontaan binnen komen lopen bij het Werkcentrum Rijnmond en met een baan naar huis gaan. De locatie werd een jaar geleden geopend voor inwoners die vragen hebben over hun huidige werk, een baan zoeken of werkgevers die op zoek zijn naar nieuwe mensen. Het Werkcentrum heeft inmiddels zo’n 150 inwoners geholpen en groeit van gemiddeld 6 naar 12 bezoekers per maand.

Schermafbeelding 2026-04-29 113437.png

Hulphond in opleiding Mauro mag nog foutjes maken

Het is woensdag 29 april, de Internationale Dag van de Geleidehond. Op deze dag staan hulphonden in het zonnetje. Ze zijn belangrijk voor de zelfstandigheid van mensen met een beperking. Ook hulphonden moeten het vak leren. Zoals Mauro (6 maanden) uit Oostvoorne, die in training is om hulphond te worden.

Schermafbeelding 2026-04-28 170250.png

Karin en Petra spelen verstoppertje met Opstekertjes

Spijkenisse - Wie wel eens in de wijk Waterland in Spijkenisse komt, heeft er misschien wel eens een gevonden: een Opstekertje. Opstekertjes zijn gehaakte poppetjes die in een zakje zitten met informatie en een bemoedigende tekst voor de ontvanger. Ze worden gehaakt door Sylvia Kats van Stichting Waterland Spijkenisse.

videostill_SpeelstadBrielle.png

Speelstad Brielle zoekt dringend vrijwilligers

Brielle - Er zijn bijna 500 kinderen aangemeld voor de jaarlijks terugkerende vakantieactiviteit Speelstad Brielle. Het is een week vol beleven, plezier, creativiteit en avontuur.