Spijkernisse, Netherlands

Ondergrondse containers in Nissewaard weer open: aanpak afval naast de bak strenger

De gemeente neemt maatregelen tegen onder andere het bijplaatsen bij ondergrondse containers Foto: Nick Don
Nissewaard – Alle ondergrondse restafvalcontainers in de gemeente Nissewaard worden vanaf 1 december weer open. De afvalpas is vanaf dat moment alleen nog maar nodig voor het bezoeken van de stadswerf. Het college van B&W van Nissewaard komt met een aanpak om het bijplaatsen van afval tegen te gaan door intensiever in te zetten op handhaving.
Perry van Brandwijk | 26 september 2025 16:01 | 26 september 2025 16:01
In de aanpak wordt ook ingezet om afval beter in te zamelen en het scheiden van afval te verbeteren. De ondergrondse PMD-containers zullen verdwijnen en het is vanaf 1 december dus niet meer nodig om een Afvalpas te gebruiken om restafval weg te gooien. ‘Hierdoor is het altijd mogelijk om restafval weg te gooien. Afval dat niet in de container past kan naar de stadswerf of mobiel inzamelstation in de buurt.

Daarnaast heeft Reinis vele mogelijkheden om afval weg te brengen zoals het gratis gebruiken van een bakfiets of een kleine bus’, aldus de gemeente Nissewaard in een persbericht. Ook wordt gestart met actieve controles en handhaving in Nissewaard om het bijplaatsen van afval tegen te kunnen gaan. Deze controles zullen worden uitgevoerd door speciaal opgeleide toezichthouders in samenwerking met Reinis.

Wethouder Beheer Openbare Ruimte Jan Willem Mijnans: ‘Bijplaatsen van afval naast de containers zorgt voor rommel, overlast, extra kosten en dat is niet nodig.Actievere controles en handhaving worden ingezet om dit probleem aan te pakken waardoor er ook minder irritatie ontstaat bij omwonenden.’

Onderzoek laat zien dat het inzamelen van PMD (Plastic, Metaal en Drankverpakkingen) via een ondergrondse container, de afgelopen jaren, onvoldoende resultaat heeft opgeleverd. Door dit resultaat zijn er landelijke afspraken gemaakt voor andere manieren van inzamelen. ‘Aan de hand van deze afspraken komt Nissewaard met het plan om de ondergrondse PMD-containers uit het straatbeeld te laten verdwijnen. De komende maanden wordt gewerkt aan het omwisselen van deze containers’, schrijft de gemeente.

Het is vanaf 1 december mogelijk om PMD-verpakking samen weg te gooien met het restafval in de ondergrondse restafvalcontainers en de PDM-verpakkingen worden achteraf, via een speciale installatie, eruit gehaald. ‘Zo voorkomen we dat er PMD-grondstoffen verloren gaan. Voor inwoners die gebruikmaken van een PMD-minicontainer verandert er niets. Deze aanpak werkt goed en levert al veel PMD-grondstoffen op’, meldt de gemeente Nissewaard.

Wethouder Mijnans: ‘Iedereen kan meehelpen aan een schonere gemeente en een beter milieu. Gooi afval weg op de juiste plek, scheid het goed en gebruik de voorzieningen die er zijn. Alleen samen houden we onze gemeente schoon en leefbaar voor iedereen.’

Meest gelezen

Wietteler uit Hellevoetsluis wordt verkocht aan cannabisbedrijf uit Canada

Perry van Brandwijk | 10 december 2025

Verlichting kerstboom op het Ruggeplein voor het eerst officieel ontstoken

Marieke van Abswoude | 9 december 2025

Ondergrondse containers Nissewaard gaan vanaf 1 januari in fases open

Perry van Brandwijk | 15 december 2025

Lees ook

Nieuwe naam Centrum voor de Kunsten beke...

Spijkenisse – Het Centrum voor de Kunsten in Spijkenisse gaat vanaf het voorjaar van 2026 verder o...

25.000e zeevarende verwelkomd bij zeeman...

Oostvoorne – Een feestelijk moment bij International Seafarers’ Center The Bridge. Op woensdag 9...

Dick bezoekt de LINQ Media studio in Spi...

Gisteren de laatste SOVP met een terugblik van trainers, bestuursleden en verslaggevers op de eerst...

SUN Nissewaard bestaat 5 jaar: ‘Als an...

Nissewaard - Vijf jaar geleden ontstond SUN Nissewaard: een plaatselijk noodhulpfonds speciaal voor ...

Vernieuwd platform Nissewaardvoorelkaar ...

Spijkenisse - In Bibliotheek de Boekenberg in Spijkenisse werd gisteravond het vernieuwde platform N...

Koos Smeding (Nissewaard Lokaal): ‘Nie...

Nissewaard – Binnen een half jaar is het zover: de gemeenteraadsverkiezingen. Toch is de lokale po...