Spijkernisse, Netherlands
Terug

Polder Sportdag: ‘Kinderen leren hun eigen omgeving kennen’

4cc0939f1b6197da9971e11dd2431060

Regio - Schapen scheren, spijkerbroekhangen, zelf patat maken en een ijsje halen bij de boer – het kon allemaal tijdens de 21e editie van de Polder Sportdag. Verschillende klassen uit groep 7 speelden en leerden zich een weg door de weilanden van Abbenbroek en Oudenhoorn. Tussen de schapen, koeien en hooibalen ontdekten ze niet alleen hoe leuk bewegen in de buitenlucht is, maar ook waar hun eten vandaan komt.

Elaine Poldervaart |  | Aangepast op
Polder Sportdag
De Polder Sportdag werd op feestelijke wijze afgetrapt door wethouder Jeroen Postma van de gemeente Nissewaard, die met een hooivork een ballon op het podium kapot prikte. Daarmee was het meteen duidelijk: dit is geen gewone sportdag. Een sportdag in de polder is namelijk allesbehalve standaard.

‘Ik ben hartstikke blij dat de Polder Sportdag georganiseerd wordt. Nissewaard is een gemeente die bestaat uit kernen uit de stad, maar zeker ook uit een heel groot deel wat boerenland is,’ zegt wethouder Postma. ‘En dat is toch ook heel belangrijk, dat kinderen die hier opgroeien dat die leren wat hun omgeving heeft te bieden? En bovendien ook nog eens lekker in beweging komen en lekker sporten in de buitenruimte.’

Sporten in het Weiland
Tijdens de dag draait het niet alleen om rennen en springen, maar ook om leren over het boerenleven. ‘Zo komen er heel veel mooie dingen bij elkaar. Educatie over waar komt je eten vandaan? Maar ook lekker bewegen.’

Wat de Polder Sportdag echt anders maakt, is de locatie: midden in de weilanden. De kinderen trokken lopend of in een vrolijke partybus van boerderij naar boerderij. Tussen het hooi, de dieren en het groen kwamen ze van alles tegen. ‘Het mooie aan de sportdag is natuurlijk dat je hier echt met je poten in de klei staat, dus tussen de koeien gaat kijken bij de schapen, de geiten gaat kijken, maar ook lekker spijkerbroek hangen. Ja, dat is toch anders dan 400 meter hardlopen,’ voegt Postma daar nog aan toe.

Organisatie
De organisatie van het evenement is in handen van vrijwilligers als Helma en Angelique. ‘Leuk om te doen. Komt best wel heel veel bij kijken,’ vertelt Helma. ‘Het begint natuurlijk al met sponsors en dat soort dingen, maar jullie hebben een aardig goed logboek waar we heel veel aan hebben.’ Angelique voegt toe: ‘En een grote groep vrijwilligers die ons ook helpen. Ook mensen hier in de buurt van de boeren en de agrariërs. Dat is ook super dat zij ieder jaar weer klaarstaan om dit te doen.’

Naast spel is bewustwording ook een belangrijk onderdeel. ‘We laten gewoon zien wat hier in de polder doen. Waar komt de melk vandaan? Waar komen de bietjes vandaan? Hoe groeit dat? Wat hebben we ervoor nodig? Een stukje bewustzijn creëren, ook bij de kinderen. En op de vraag of het werkt zijn Helma en Angelique heel duidelijk: ‘Ik denk het wel ja, lekker buiten door de polder lopen. Je komt wat dieren tegen, vinden ze ook altijd leuk.’

Lees ook

Guy Duijm (SCO'63)

Zes ploegen Voorne Putten actief in vijfde klasse

REGIO – Maar liefst zes ploegen van het eiland Voorne-Putten strijden dit seizoen om de prijzen in de vijfde klasse. Uit deze klasse is het vaak lastig om uit te komen. Men kan niet degraderen uit de laagste klasse van het amateur voetbal, maar veel ploegen zijn aan elkaar gewaagd.

gebroedersbredius

Vijf regioploegen starten zaterdag in de vierde klasse

REGIO – Voor de ploegen in de vierde klasse start het nieuwe seizoen komende zaterdag. Het weekendvoetbal is hier nog niet ingevoerd, alleen tot en met de derde klasse is dit nu ingevoerd. Alle vijf de deelnemers in de vierde klasse van het amateurvoetbal spelen dit seizoen dus gewoon op zaterdag, al kan een tegenstander wel eens de tijd wijzigen naar het begin van de avond.

Scheuren fietspad Spijkenisse 2

Werkzaamheden aan fietspad Schenkeldijk aankomende maandag van start

Spijkenisse – Aankomende maandag 21 september gaan de werkzaamheden aan het fietspad aan de Schenkeldijk in Spijkenisse van start. Sinds eind juli is er sprake van een onveilige situatie waarbij een deel van het asfalt is verzakt en op het fietspad ernstige scheuren zijn ontstaan. Tijdens de werkzaamheden, die tot en met vrijdag 23 oktober duren, wordt volgens de gemeente aan een stevig en veilig fietspad gewerkt.

Brand Hellevoetsluis 17-09-2026

Uitslaande brand aan Oostdijk in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis – In een leegstaand pand aan de Oostdijk in Hellevoetsluis is in de nacht van donderdag op vrijdag rond 04.30 uur brand uitgebroken. De brandweer schaalde ongeveer tien minuten na de eerste melding op naar middelbrand.

Ronard-Venekamp

OVV en SC Botlek klaar voor start in derde klasse

REGIO – Voor de twee derdeklassers van Voorne Putten start de competitie komende zaterdag. Oostvoorne is op het eigen complex actief tegen FC Charlois en SC Botlek moet afreizen naar Goeree Overflakkee voor het treffen met Den Bommel.

Tom den Boer

Tweedeklassers Brielle en Hellevoetsluis starten thuis, Zuidland naar Vlaardingen

REGIO – Voor de ploegen in de tweede klasse gaat het seizoen komend weekend echt van start. Ondanks een verdere doorvoering van het weekend voetbal spelen de teams van Voorne Putten dit weekend allemaal op zaterdag hun duel.