Regio – Rijkswaterstaat heeft tijdens een inspectie van de westelijke Suurhoffbrug scheuren gevonden. Na de inspectie zijn direct maatregelen genomen en rijdt het verkeer op dit moment over de vluchtstrook. De twee reguliere rijstroken blijven hierdoor gesloten en kan de vertraging voor weggebruikers daarom oplopen tot dertig minuten. Voor de scheepvaart onder de brug is er geen sprake van een stremming.
De Suurhoffbrug op de A15 is in 1974 in gebruik genomen en stond volgens Rijkswaterstaat al langer onder verscherpt toezicht, doordat steeds meer bruggen die in deze tijd zijn gebouwd toe zijn aan onderhoud en vernieuwing. Uit de inspectie bleek dat er scheuren zijn gevonden in één van de hoofdliggers van de brug en dat dit gevolgen heeft voor de stabiliteit en draagkracht voor de brug. ‘Daarom hebben we 2 reguliere rijstroken afgesloten en leiden we al het verkeer richting de Maasvlakte via de vluchtstrook. Zo verminderen we de belasting van de brug per direct’, meldt Rijkswaterstaat op hun eigen website.
In het bericht zegt Rijkswaterstaat de tijdelijke maatregel te nemen in het kader van de veiligheid, maar dat dit gevolgen zal gaan hebben voor weggebruikers. Op het moment dat uit inspecties blijkt dat de veiligheid van een object niet kan worden gegarandeerd, is Rijkswaterstaat genoodzaakt om direct maatregelen te nemen. ‘Dat betreurt Rijkswaterstaat, maar deze stap is helaas onvermijdelijk. Op korte termijn zal al het verkeer in beide richtingen over de oostelijke Suurhoffbrug gaan rijden om de westelijke Suurhoffbrug te ontlasten’, aldus Rijkswaterstaat over de situatie bij de brug.
Met de aangepaste verkeerssituatie rond de brug wordt een impact verwacht op de route vanuit de Europoort naar de Maasvlakte. Het verkeer vanuit de Maasvlakte in de richting van Rotterdam kan gebruik blijven maken van de oostelijke (nieuwe) Suurhoffbrug. ‘In het geval van de Suurhoffbrug is besloten het verkeer over de vluchtstrook te laten rijden om de belasting van de brug ter hoogte van de scheurvorming te verminderen’, zegt Rijkswaterstaat. Per etmaal maken 36.500 voertuigen gebruik van de brug en het gaat hierbij om 15.500 vrachtwagens.
Na de inspectie is ook gekeken naar andere maatregelen als een snelheidsbeperking of gewichtsbeperking, maar dit bleek niet voldoende te werken. Hierbij is volgens Rijkswaterstaat een zorgvuldige afweging gemaakt tussen veiligheid, bereikbaarheid en de meest effectieve manier van herstel. Tegelijk met de maatregelen op de brug worden voorbereidingen getroffen om de oostelijke Suurhoffbrug in te richten voor tweerichtingsverkeer. ‘Uiteindelijk zal al het verkeer in beide richtingen over deze brug gaan rijden. Wanneer deze maatregel ingaat, is nog niet bekend. Ook tweerichtingsverkeer op de oostelijke brug zal impact hebben op de doorstroming van het verkeer’, sluit Rijkswaterstaat af.