Spijkernisse, Netherlands
Terug

Stichting Ambulance Wens staat klaar om kerstwens te vervullen

4c0bc5280410edc51288ee83e0f9b7cf.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Rhoon - Terwijl veel mensen tijdens de feestdagen samenkomen met hun dierbaren, is dat voor sommigen niet vanzelfsprekend. Stichting Ambulance Wens maakt het mogelijk om deze mensen tóch een onvergetelijk moment te bieden.  Of het nu gaat om terminale patiënten of mensen die langdurig in het ziekenhuis liggen voor een behandeling: zij zorgen ervoor dat zij tijdens de feestdagen samen kunnen zijn met hun familie of een speciale wens in vervulling zien gaan.

Sinds de oprichting in 2007 hebben ze bijna 23.000 wensen mogen vervullen, en ook dit jaar staan ze klaar om kerstwensen waar te maken. 

Wat in 2007 aan de keukentafel begon, is uitgegroeid tot een organisatie die dagelijks met 8 speciaal ontworpen ambulances en 318 toegewijde vrijwilligers klaarstaat om mensen te helpen. Dit zijn niet zomaar ambulances; ze zijn volledig afgestemd op het comfort en de behoeften van de patiënten. Van verpleegkundigen en chauffeurs tot planners, iedereen zet zich met hart en ziel in om elke wens zo snel mogelijk te realiseren.

Een veelvoorkomend misverstand is dat Stichting Ambulance Wens er alleen is voor terminale patiënten. “We horen nog te vaak dat mensen denken dat onze hulp alleen bedoeld is voor de allerlaatste fase,” vertelt Kees Veldboer jr., directeur van de stichting. “Maar we zijn er ook voor mensen die bijvoorbeeld in het ziekenhuis liggen en thuis kerst willen vieren met hun familie, of voor wie een bezoek aan een dierbare plek nog één keer belangrijk is. Juist tijdens de feestdagen is het extra belangrijk om samen te zijn. De feestdagen zijn voor ons een bijzondere tijd waarin we extra wensen vervullen. We hebben al een aantal mooie kerstwensen ingepland, zoals patiënten die naar huis gaan om kerst met familie te vieren of die een speciale plek willen bezoeken.

Maar goed nieuws: er is nog ruimte om meer mensen te helpen. Onze ambulances en vrijwilligers staan klaar om nog meer kerstwensen waar te maken.”

Stichting Ambulance Wens onderscheidt zich door de snelheid waarmee wensen gerealiseerd kunnen worden. In de meeste gevallen kan een wens binnen één à twee dagen worden geregeld, en bij spoed zelfs binnen een uur. Tijdens de feestdagen doen ze er alles aan om families samen te brengen en onvergetelijke momenten mogelijk te maken.

Ondanks dat ze sinds 2007 bijna 23.000 wensen hebben vervuld, weten veel mensen nog steeds niet dat ze bestaan of wat ze kunnen betekenen. Te vaak horen ze: “Had ik dit maar eerder geweten.” Daarom vragen ze jullie om hen te helpen meer mensen te bereiken.

Ken je iemand die hun hulp kan gebruiken? Of wil je hun boodschap delen? Samen zorgen we ervoor dat niemand deze kans mist. De stichting staat open voor alle aanvragen die te maken hebben met het vervullen van een wens. Dit kan variëren van een bezoek aan huis tijdens de feestdagen, tot een uitstapje naar een dierbare plek of een bijeenkomst met familie. Alles wordt volledig verzorgd en begeleid door het team van professionals en vrijwilligers.



Lees ook

Rob van Wijk 2.png

Directeur Rob van Wijk vertrekt na tien jaar bij Theater de Stoep

Spijkenisse – Na tien jaar vertrekt directeur Rob van Wijk per 1 juli 2026 bij Theater de Stoep in Spijkenisse. Van Wijk maakt de overstap naar Theater aan de Parade in ’s-Hertogenbosch waar hij de functie van directeur-bestuurder zal gaan vervullen.

videostill_SpeelstadBrielle.png

Speelstad Brielle kan doorgaan dankzij nieuwe vrijwilligers

Brielle - Het was nog even spannend of Speelstad Brielle dit jaar wel door zou gaan. De jaarlijks terugkerende vakantieactiviteit voor kinderen, vol plezier, creativiteit en avontuur, kampte met een vrijwilligerstekort.

Vrijheidsbos Brielle

Bosmaaien en een band opbouwen in Vrijheidsbos Brielle

Brielle - Vrijwilligers van het Vrijheidsbos bij Brielle hebben zaterdag 25 april hard gewerkt om het bos weer klaar te maken voor de zomer. Het bos werd in 2000 aangelegd aan de Brielse Maas. Mensen kunnen er een boom laten planten ter nagedachtenis aan iemand of om een speciale gebeurtenis, zoals een geboorte, te herdenken. Vrijwilligers van Stichting het Vrijheidsbos verzorgen het onderhoud van het bos, dat in beheer is bij Staatsbosbeheer.

Gemeentehuis Nissewaard

Werkcentrum Rijnmond helpt inwoners met vragen over werk en opleiding

Nissewaard – In het stadhuis van Nissewaard in Spijkenisse kunnen inwoners spontaan binnen komen lopen bij het Werkcentrum Rijnmond en met een baan naar huis gaan. De locatie werd een jaar geleden geopend voor inwoners die vragen hebben over hun huidige werk, een baan zoeken of werkgevers die op zoek zijn naar nieuwe mensen. Het Werkcentrum heeft inmiddels zo’n 150 inwoners geholpen en groeit van gemiddeld 6 naar 12 bezoekers per maand.

Hulphond geleidehond Mauro

Hulphond in opleiding Mauro mag nog foutjes maken

Het is woensdag 29 april, de Internationale Dag van de Geleidehond. Op deze dag staan hulphonden in het zonnetje. Ze zijn belangrijk voor de zelfstandigheid van mensen met een beperking. Ook hulphonden moeten het vak leren. Zoals Mauro (6 maanden) uit Oostvoorne, die in training is om hulphond te worden.

Opstekertjes

Karin en Petra spelen verstoppertje met Opstekertjes

Spijkenisse - Wie wel eens in de wijk Waterland in Spijkenisse komt, heeft er misschien wel eens een gevonden: een Opstekertje. Opstekertjes zijn gehaakte poppetjes die in een zakje zitten met informatie en een bemoedigende tekst voor de ontvanger. Ze worden gehaakt door Sylvia Kats van Stichting Waterland Spijkenisse.