De Vrijheidsmaaltijd op 5 mei 2025 bij museum De Duinhuisjes
Foto: PRRockanje - Op Bevrijdingsdag, dinsdag 5 mei, organiseert de Historische Vereniging Westelijk Voorne (HVWV) opnieuw een Vrijheidsmaaltijd in Rockanje. Het is de tweede keer dat de vereniging deelneemt aan het landelijke initiatief, waarbij overal in Nederland inwoners samenkomen om stil te staan bij vrijheid en democratie.
De Vrijheidsmaaltijd is bedoeld als ontmoetingsmoment. Bezoekers schuiven gezamenlijk aan tafel voor een kom vrijheidssoep en gaan met elkaar in gesprek over thema’s als vrijheid, onvrijheid en de betekenis van democratie: juist in een tijd waarin oorlog en internationale spanningen nadrukkelijk aanwezig zijn. Wat betekent vrijheid vandaag de dag? En wat kunnen of willen mensen zelf bijdragen in onzekere tijden? Het zijn vragen die tijdens de bijeenkomst centraal staan.
Brede opkomst
Vorig jaar namen zo’n tachtig mensen deel aan de maaltijd. Ook dit jaar hoopt de organisatie op een brede opkomst. 'Samen praten en luisteren naar elkaars verhalen staat centraal', aldus de HVWV. Iedereen is welkom, van jong tot oud. Bezoekers worden aangemoedigd om familieleden, buren of (klein)kinderen mee te nemen.
Praktische informatie
De bijeenkomst vindt plaats op het terrein van Openluchtmuseum De Duinhuisjes aan de Duinstraat 18 in Rockanje. De inloop start om 12.00 uur, de maaltijd begint om 12.30 uur en duurt tot circa 15.00 uur. Het programma staat onder leiding van spreekstalmeester Wim Knöps.
Er is plaats voor maximaal honderd deelnemers. Aanmelden is daarom noodzakelijk en kan per e-mail via communicatie@hvwv.nl of telefonisch via 06-2417 3646. Zodra alle plaatsen zijn vergeven, sluit de inschrijving.