Spijkernisse, Netherlands
Terug

Werkzaamheden afgerond, Spijkenisserbrug eerder open

5dc0d9eb4e7b98038ad5caaff8eefdec
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Spijkenisse - De werkzaamheden voor de renovatie van de Spijkenisserbrug die afgelopen drie weekenden zijn uitgevoerd, zijn sneller verlopen dan verwacht. De geplande afsluiting van komend weekend (vrijdag 13 december van 22 uur tot maandag 16 december 05.00 uur) is daardoor niet meer nodig. De brug blijft hierdoor open voor al het verkeer en de pont vaart niet.

Tijdens de afgelopen weekendafsluitingen voerde aannemerscombinatie Yunex Traffic/Heijmans inspecties uit aan de bestaande technische systemen en installaties van de brug. Deze zijn nodig ter voorbereiding op de vervangingswerkzaamheden die eind januari 2025 beginnen. 

Arjan Labee, technisch manager bij Rijkswaterstaat vertelt: “De inspecties verliepen soepeler dan verwacht. Dat kwam mede door de zorgvuldige voorbereiding van de aannemerscombinatie. Daarnaast waren de technische tekeningen van de brugsystemen goed afgestemd op de werkelijkheid wat uitzoekwerk beperkte. Dit maakt dat de laatste weekendafsluiting van 2024 komt te vervallen en is de brug open voor al het verkeer.”

De renovatie van de Spijkenisserbrug duurt tot eind 2025. Gedurende deze periode  zijn er regelmatig weekendafsluitingen. Daarnaast wordt de brug tweemaal langer afgesloten: in de zomervakantie en in de herfstperiode. De eerstvolgende afsluiting is in het weekend van 24-27 januari 2025. Alle data zijn te vinden op de projectpaginawww.rijkswaterstaat.nl/spijkenisserbrug

Gratis pont
De pont vaart aankomend weekend niet. Maar in 2025 kunnen (brom)fietsers en voetgangers tijdens de renovatie werkzaamheden gebruik blijven maken van een gratis pont tussen Spijkenisse en Hoogvliet. Dat geldt ook voor scootmobielen. De afgelopen weekenden konden scootmobielen met een te grote draaicirkel nog niet op de pont. Er wordt gewerkt aan een passende oplossing zodat deze in 2025 ook gebruik kunnen maken van de pont. 

Informatie renovatie Spijkenisserbrug
Meer informatie over de renovatie, planning en achtergrondnieuws is te vinden via de: projectpaginawww.rijkswaterstaat.nl/spijkenisserbrug;  digitale nieuwsbrief; BouwApp en de sms-service: meld u aan door de tekst ‘sbrug aan’ te sms’en naar 3669. Voorafgaand aan (een reeks) werkzaamheden of bij storingen van de Spijkenisserbrug met hinder voor  het wegverkeer ontvangt u een gratis sms

Meer informatie?
Kijk voor meer informatie over bovenstaande werkzaamheden op de website vanRijkswaterstaat Verkeersinformatie of bel met de Landelijke Informatielijn van Rijkswaterstaat: 0800-8002 (gratis).

Bereid u goed voor
Rijkswaterstaatvervangt of renoveert in Zuid-Holland de komende jaren een groot aantal verouderde bruggen, tunnels en wegen.Lees hiermeer over dewerkzaamheden in de regio Zuid-Holland. Wilt u tijdens de werkzaamheden slimmer reizen en hinder vermijden? Bereid u dan goed voor. Kijk op de website van Zuid-Holland Bereikbaar voor een overzicht van grote werkzaamheden in Zuid-Holland én voor inspiratie om slimmer en duurzamer te reizen. Ook werkgevers of logistiek ondernemers kunnen hier terecht voor tips over mobiliteit, regelingen en efficiëntere logistiek. Zo houden we de komende jaren met elkaar Zuid- Holland in beweging.









Lees ook

Stockfoto drone

Dronemetingen bij het Noordzeestrand en Quackstrand voor aanleg elektriciteitskabels

Regio – Drones voeren dit weekend metingen uit boven het Noordzeestrand, ten noorden van het Haringvliet en op de parkeerplaats van het Quackstrand. De metingen die door de drones worden gedaan, gaan op een later moment een beeld geven waar elektriciteitskabels in de toekomst het beste kunnen worden aangelegd.

Directeur Chantal Kradolfer De Stoep en NIS Foto Melissa Scharroo Capribee

Chantal Kradolfer start per 1 januari als nieuwe directeur van Theater de Stoep en NIS

Spijkenisse – Chantal Kradolfer start vanaf 1 januari 2027 als nieuwe directeur van Theater de Stoep en NIS, Plek voor Cultuur en Creatie in Spijkenisse. Op dit moment is Kradolfer actief als directeur-bestuurder van Theater Het Kruispunt in Barendrecht. De selectie- en adviescommissie die Kradolfer als nieuwe directeur voordroeg, roemt haar verbindende leiderschap, artistieke visie en cultureel ondernemerschap.

Daveyvanvelzen

Spijkenisse wacht lastige horde, Scheveningen komt op bezoek

Voor VV Spijkenisse staat komende zaterdag alweer de derde competitiewedstrijd op het programma. De startfase van de ploeg van Davey van Velzen is erg zwaar te noemen. In de eerste duels staan er duels op het programma tegen teams die het vorig seizoen prima deden en streden om een plek in de derde divisie.

dimitrigomesalmeida(PeterB)

Kansen voor regioploegen in hoogste bekergroep om door te gaan

Regio – In groep 1 van het bekertoernooi, waarin eerste- en tweedeklassers actief zijn hebben alle ploegen nog kans om door te gaan naar de volgende ronde. Voor de ene ploeg is dat makkelijker dan de ander. Daarnaast is er ook nog een derby, waarbij er een ploeg zal sneuvelen.

Kaartenactie Nissewaard voor Elkaar

Nissewaard voor Elkaar organiseert kaartenactie: ‘Een klein kaartje kan een groot verschil maken’

Nissewaard – Het team van Nissewaard voor Elkaar organiseert op zaterdag 26 september een kaartjesactie bij de ingang van Bibliotheek de Boekenberg in Spijkenisse. Tussen 11:00 uur en 15:00 uur kun je langskomen om bijvoorbeeld een boodschap op een kaartje te schrijven voor iemand die wel wat troost, een lieve boodschap of gewoon een glimlach kan gebruiken. ‘Een klein kaartje kan een groot verschil maken’, luidt de oproep voor de kaartenactie.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 09.43.14

Uitverkochte Talkshow Spijkers zet cultureel erfgoed én laaggeletterdheid in de schijnwerpers

Spijkenisse - Een volle zaal, lokale verhalen, cultuur en de nodige humor. De vierde editie van Talkshow Spijkers trok gisteravond een uitverkochte Bibliotheek de Boekenberg. Presentator Joop van der Hor praatte de avond aan elkaar, die vooral in het teken stond van Open Monumentendag en de Week van Lezen en Schrijven. De titel ‘praatjesmaker’ bleek hem daarbij op het lijf geschreven.