Spijkernisse, Netherlands
Terug

Woonproject Molenzicht met circa 1.600 woningen: ‘Dit moet de uitstraling van Spijkenisse verbeteren’

da4772a19bc85d25f9587a6e97c1941e.jpg

Spijkenisse - Op een goed bezochte informatie- en participatieavond in Theater de Stoep kwamen meer dan honderd geïnteresseerden samen om meer te weten te komen over het nieuw te realiseren woonproject Molenzicht. Tijdens deze avond werden de conceptplannen van de projectontwikkelaar Etate Invest gepresenteerd en kregen bezoekers de kans om hun mening en ideeën te delen.

Jennifer Smit |  | Aangepast op
Het woonproject Molenzicht omvat circa 1.600 woningen en is ontworpen voor een brede doelgroep, van starters en jonge gezinnen tot senioren. Het aanbod varieert van sociale huurappartementen tot luxe penthouses, met extra aandacht voor betaalbare koop- en huurwoningen en woningen in de vrije sector. De ontwikkeling voorziet daarnaast in een slim parkeerplan en veel groen, wat de leefbaarheid van de wijk ten goede moet komen. Bovendien zijn er plannen voor winkels en tal van voorzieningen, zoals een huisarts, kinderdagverblijf, kantoren en een fietsenmaker. Dit moet het woonproject, dat zich nabij de Spijkenisserbrug zou gaan vestigen, een dynamische en veelzijdige woonomgeving maken. 

Start bouw in 2026
De komende maanden worden de uitkomsten van gisteravond verwerkt, waarna in mei 2025 het ontwerp van het omgevingsplan gereed moet zijn. Volgens de huidige planning start de bouw van de eerste woningen in het tweede kwartaal van 2026. Wethouder Jan Willem Mijnans gaf aan enthousiast te zijn over de plannen, maar benadrukte dat er nog een lange procedure doorlopen moet worden: ‘Aan mij ligt het niet, maar alles moet wel volgens de juiste stappen verlopen. Dit project zal een positieve impuls geven aan de woningmarkt en de uitstraling van Spijkenisse verbeteren.’

Ontsluiting van het gebied
Tijdens de avond werden drie borden opgesteld waarop bezoekers hun verbeterpunten, kansen en positieve punten konden aangeven. Een veelbesproken thema was de ontsluiting van het gebied. Bewoners maakten zich zorgen over de verkeersdrukte en de parkeermogelijkheden, zowel tijdens de bouw als daarna. Wethouder Mijnans erkende dit punt: ‘We begrijpen de zorgen en werken aan oplossingen. De parkeernorm is bewust laag gehouden en de nabijheid van het openbaar vervoer zal een belangrijke rol spelen. Daarnaast bekijken we hoe we de infrastructuur rondom het gebied kunnen optimaliseren.’

Naast aandachtspunten werden ook kansen en positieve aspecten benoemd. De komst van betaalbare huurappartementen werd als zeer welkom ervaren en er was enthousiasme over de plannen voor groenvoorzieningen en diverse buurtvoorzieningen. Ook werd de variatie in woningtypen als een grote plus gezien: ‘Het is mooi om te zien dat er aan alle doelgroepen wordt gedacht. Dit zorgt voor een dynamische wijk waar iedereen zich thuis kan voelen.’

Lees meer over:

|

Lees ook

Stock_politie.jpg

Politie vindt drugs en houdt man en vrouw aan in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - Op dinsdag 2 juni 2026 zijn twee personen aangehouden op verdenking van bezit en handel in drugs. De politie kwam de drugs op het spoor in een lopend onderzoek.

Gianlucca Spataro.jpeg

Gianlucca Spataro maakt overstap naar SCO’63

Spijkenisse - De technische commissie van SCO’63 is opnieuw verheugd te melden dat ook Gianlucca Spataro vanaf komend seizoen te bewonderen is op Sportpark Oostbroek.

Stock_Gemeente_Nissewaard_Stadhuis.JPG

Statement burgemeester naar aanleiding incident winkel

Spijkenisse - Naar aanleiding van het incident in De Kopspijker heeft de burgemeester het volgende statement gegeven.

Arno Scheepers Voornes Opstapbus.jpg

Deelnemers en vrijwilligers laten burgemeester Scheepers de kracht van Voornes Opstapbus zelf ervaren

Voorne aan Zee – Onlangs heeft burgemeester Arno Scheepers van de gemeente Voorne aan Zee zelf de kracht van de Voornes Opstapbus kunnen ervaren. Stichting Voornes Opstapbus bestaat al bijna vijf jaar en heeft inmiddels ruim 800 uitjes georganiseerd om mensen gezamenlijk fijne momenten te laten beleven.

Stockfoto werkzaamheden.jpg

Werkzaamheden in wijk De Akkers in een nieuwe fase: oude keerlus van de bus wordt verwijderd

Spijkenisse – In de wijk De Akkers in Spijkenisse is gestart met een nieuwe fase van werkzaamheden waar onder andere nieuwe bomen worden geplaatst en de bestrating wordt vervangen. De oude keerlus van de bus wordt in de nieuwe fase verwijderd en na de werkzaamheden stopt de bus voortaan langs de Akkersweg. Vanwege deze werkzaamheden is de bushalte volgens de gemeente Nissewaard tijdelijk verplaatst naar de Vogelenzanglaan.

Brand Kopspijker Spijkenisse 1.jpeg

Explosie bij winkel aan de Noordkade in Spijkenisse

Spijkenisse – Woensdagochtend rond 08.30 uur werd een incident gemeld in winkelcentrum De Kopspijker in Spijkenisse. Een man die in de passage een kop koffie had besteld, vertelt een harde knal te hebben gehoord. Vervolgens zag hij een vuurbal, waarna de passage vol rook kwam te staan en de sprinklerinstallatie in werking trad.