Spijkernisse, Netherlands
Terug

Molendag op Voorne Putten en Rozenburg

898cad791a654d007872d2d0744ace8e.jpg
Jan Gerssen |  | Aangepast op
Regio - Een groot aantal (10) molens op Voorne-Putten & Rozenburg zal op zaterdag 20 juli 2024, bij voldoende wind, draaiend te bewonderen zijn tijdens deze bijzondere molendag.

Bij diverse molens zal de molenaar u te woord staan om over zijn molen te vertellen. Langs alle molens zijn er prachtige wandel- en fietsroutes beschikbaar. Uiteraard kan er ook een rondje met de auto worden gedaan.

Molen 'Zeezicht' is een opvolger van een in 1717 omgewaaide standerdmolen. In 1793 kocht Jan van Vliet de molen en in 1825 deed hij deze over aan Gerhardus Jacob Haverkamp. Vervolgens maalden hier van 1825 tot 1966 drie generaties Haverkamp. De molen was al die tijd uitgerust met drie koppels maalstenen.

In 1966 kocht de firma Kieviet & Kleykamp de molen en in 1968 vestigde zich in de inmiddels geheel gewitte molen een kunst- en antiekhandel. Al snel ging de toestand van de molen achteruit. Zo was de staart vastgestort in een blok beton, waardoor kruien niet meer mogelijk was. Draaien kwam er ook niet meer van. Na enkele wisselingen werd de molen in 1989 verkocht aan A. van Lenningh. Tijdens zijn eigenaarschap vond een grote restauratie plaats.

In 1994 werd de molen voorlopig onttakeld; in 1995 werd een nieuwe kap en in 1997 een nieuw gevlucht aangebracht. De molen had voor de laatste restauratie een vangstok én een vangtrommel. Bij de laatste restauratie verdween de vangstok voorgoed.

In 2013 werd er een betonnen band om de fundering gestort omdat deze verstevigd moest worden en kon de molen van januari tot april niet vangen. Datzelfde jaar werd de staart van de molen vervangen en werd er rond de molen een hekwerk geplaatst, waardoor de molen tegenwoordig enkel bij een zuidelijke of westelijke wind kan draaien.

Lees meer over:

Lees ook

Stock_politie.jpg

Politie zoekt getuigen van diefstal aan Kerkring in Spijkenisse

Spijkenisse - De politie-eenheid Rotterdam vraagt om getuigen. Tussen zondag 19 april 11.00 uur en dinsdag 21 april 11.00 uur vond er een diefstal plaats aan de Kerkring in Spijkenisse, dichtbij de oude dorpskerk.

huissleutel sleutel

Gemeentes Voorne aan Zee en Nissewaard werken samen aan plannen voor sociale opvang

Voorne aan Zee en Nissewaard werken samen aan de opvang van inwoners in een kwetsbare woonsituatie. Een van de nieuwe vormen van opvang is een sociaal hostel. Hiermee willen de gemeentes inspelen op de groeiende groep inwoners zonder stabiele woonplek en hen sneller helpen naar een nieuwe start.

Bevrijdingsfestival Brielle

Bevrijdingsfestival viert dat de veteranen hun werk niet voor niets hebben gedaan

Enkele weken na 1 april staat Brielle het eerste weekend van mei weer in het teken van bevrijding. Voor het bevrijdingsfestival worden op verschillende plaatsen in de stad kampementen neergezet. Tot en met 5 mei zijn er verschillende activiteiten.

Biberbunker Oostvoorne.jpg

Rondleidingen Biberbunker: ‘Beeld geven over gebeurtenissen tijdens de Tweede Wereldoorlog’

Oostvoorne – Stichting Biberbunker Oostvoorne viert ook dit jaar de bevrijding met een bijzonder evenement. Op zaterdag 2 mei en zondag 3 mei wordt de Biberbunker opengesteld voor bezoekers en kunnen zij deelnemen aan een rondleiding door de Stelling Biber. Hier maak je kennis met alles rondom de bunkers in onze regio en krijg je onder andere informatie van ervaren gidsen.

WhatsApp Image 2026-05-01 at 15.15.49.jpeg

Brand Heveringseweg Rockanje

Rockanje - In een loods aan de Heveringseweg is brand uitgebroken. Hierbij komt rook vrij. Last van de rook? Sluit ramen en deuren en zet ventilatie uit.

stroom elektriciteit netcongestie Stedin Tennet

Vraag stroomaansluiting op tijd aan om wachtlijst te vermijden

Vanaf 1 juli 2026 veranderen in heel Nederland de regels voor kleine stroomaansluitingen. Dit zijn aansluitingen tot 3x80 ampère, zoals bij woningen, kleine bedrijven en laadpalen. De veranderingen kunnen impact hebben voor inwoners en ondernemers in Voorne aan Zee en Nissewaard, want in deze regio is het stroomnet al erg druk.