Spijkernisse, Netherlands
Terug

Molendag op Voorne Putten en Rozenburg

898cad791a654d007872d2d0744ace8e
Jan Gerssen |  | Aangepast op
Regio - Een groot aantal (10) molens op Voorne-Putten & Rozenburg zal op zaterdag 20 juli 2024, bij voldoende wind, draaiend te bewonderen zijn tijdens deze bijzondere molendag.

Bij diverse molens zal de molenaar u te woord staan om over zijn molen te vertellen. Langs alle molens zijn er prachtige wandel- en fietsroutes beschikbaar. Uiteraard kan er ook een rondje met de auto worden gedaan.

Molen 'Zeezicht' is een opvolger van een in 1717 omgewaaide standerdmolen. In 1793 kocht Jan van Vliet de molen en in 1825 deed hij deze over aan Gerhardus Jacob Haverkamp. Vervolgens maalden hier van 1825 tot 1966 drie generaties Haverkamp. De molen was al die tijd uitgerust met drie koppels maalstenen.

In 1966 kocht de firma Kieviet & Kleykamp de molen en in 1968 vestigde zich in de inmiddels geheel gewitte molen een kunst- en antiekhandel. Al snel ging de toestand van de molen achteruit. Zo was de staart vastgestort in een blok beton, waardoor kruien niet meer mogelijk was. Draaien kwam er ook niet meer van. Na enkele wisselingen werd de molen in 1989 verkocht aan A. van Lenningh. Tijdens zijn eigenaarschap vond een grote restauratie plaats.

In 1994 werd de molen voorlopig onttakeld; in 1995 werd een nieuwe kap en in 1997 een nieuw gevlucht aangebracht. De molen had voor de laatste restauratie een vangstok én een vangtrommel. Bij de laatste restauratie verdween de vangstok voorgoed.

In 2013 werd er een betonnen band om de fundering gestort omdat deze verstevigd moest worden en kon de molen van januari tot april niet vangen. Datzelfde jaar werd de staart van de molen vervangen en werd er rond de molen een hekwerk geplaatst, waardoor de molen tegenwoordig enkel bij een zuidelijke of westelijke wind kan draaien.

Lees meer over:

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-29 at 12.56.23

Tranen bij indrukwekkende première ‘De 45 die niet terugkeerden’

Spijkenisse - Een bronzen hond, 45 roze rozen en een gevel waarop de geschiedenis tot leven kwam. De première van de film ‘De 45 die niet terugkeerden’ maakte gisteravond diepe indruk op de aanwezigen in de Voorstraat. Precies 84 jaar nadat de Joodse familie Levie uit haar woning werd weggevoerd, werd op diezelfde plek het verhaal verteld van de 45 Joodse inwoners van Voorne-Putten die de Tweede Wereldoorlog niet overleefden. Er vloeiden tranen, bezoekers omhelsden elkaar en ook initiatiefnemer Joop van der Hor was zichtbaar geëmotioneerd.

NIco Smit

Vijf kunstenaars onderzoeken beweging en verandering tijdens tentoonstelling FLUÏDE in Spijkenisse

Spijkenisse – Water dat voortdurend in beweging is, licht dat steeds verandert en materialen die nieuwe vormen aannemen. Het staat allemaal centraal in de tentoonstelling FLUÏDE, die van 31 oktober tot en met 12 december 2026 te zien is bij Regio Art Rijnmond in Spijkenisse. Vijf kunstenaars laten met schilderijen, aquarellen, glas- en keramiekkunst zien hoe zij beweging en verandering in hun werk verwerken.

IMG_9199

Na tientallen jaren voor de klas nemen juffen Cora en Christa afscheid: ‘Dat vuurtje blijft altijd branden’

Spijkenisse - Na 38 jaar voor de klas neemt juf Cora Koot afscheid van KBS De Akkers. Ook haar collega Christa van Dijk, die 28 jaar met de kleuters werkte, gaat met pensioen. Op woensdag 7 oktober werden de twee juffen groots uitgezwaaid door leerlingen en collega’s. Een emotionele dag vol liefde, herinneringen en dankbaarheid. Want hoewel ze nu officieel met pensioen zijn, blijft hun hart bij het onderwijs liggen. ‘We zijn met zoveel liefde de school uitgelopen.’

846530359_1094879039924167_236107587166904824_n

Dierenkliniek Spijkenisse viert uitbreiding met open dag: ‘We willen laten zien wat er achter de schermen gebeurt’

Spijkenisse – Een kijkje achter de schermen, een speurtocht voor kinderen en een bezoekje aan de dokter met je favoriete knuffelbeer. Op zaterdag 7 november viert Dierenkliniek Spijkenisse aan de Lenteakker 1 de opening van haar vernieuwde en uitgebreide pand. Tussen 10.00 en 14.00 uur is iedereen welkom om de kliniek te ontdekken.

WhatsApp Image 2026-10-28 at 14.09.16

Herfstkleuren ontdekken tijdens wandeling door Voornes Duin: ‘Mensen zijn vaak verbaasd over wat ze zien’

Rockanje - De herfst is in volle gang en dat betekent dat de natuur langzaam verandert in een landschap vol warme kleuren en bijzondere verschijnselen. Aanstaande zaterdag 31 oktober neemt natuurgids Joke van Paassen belangstellenden mee op een herfstwandeling door Voornes Duin. Tijdens de ruim vier kilometer lange tocht ontdekken deelnemers de veelzijdigheid van het natuurgebied, van statige oude bomen en kleurrijke bladeren tot bijzondere paddenstoelen en mogelijk zelfs reeën.

DvdS_Event_Preview_sportgala-3

Gemeente Nissewaard zoekt sporthelden: ‘We willen laten zien wat voor talenten hier vandaan komen’

Nissewaard – De gemeente Nissewaard roept inwoners op om sporters, teams, trainers en vrijwilligers aan te melden voor het Sportgala Nissewaard. Met de campagne ‘Meld je held’ wil de gemeente bijzondere sportprestaties en inzet voor de lokale sport onder de aandacht brengen. Op dinsdag 19 januari 2027 worden de winnaars tijdens het Sportgala in Theater de Stoep bekendgemaakt.