Spijkernisse, Netherlands

Relatief veel woningen in Nissewaard binnen vijf jaar opnieuw verkocht

Huiseigenaren in Nissewaard verhuizen gemiddeld sneller dan in vergelijkbare gemeenten Foto: Pexels
Nissewaard - Huiseigenaren in Nissewaard verhuizen gemiddeld sneller dan in vergelijkbare gemeenten. Dat blijkt uit cijfers die online taxateur Calcasa donderdag publiceert. Van alle woningen die vorig jaar in Nissewaard werden verkocht, was een kwart minder dan vijf jaar eerder aangekocht. In vergelijkbare gemeenten ligt dat percentage op 20 procent. In geen van de veertien onderzochte gemeenten is dat aandeel zo hoog als in Nissewaard.
Jennifer Smit | 24 september 2025 09:00 | 23 september 2025 12:28
Aan de andere kant is het aantal bewoners dat langdurig in dezelfde woning blijft in de gemeente juist iets lager. Bij 37 procent van de verkochte woningen zat de vorige eigenaar er meer dan twintig jaar, tegenover 38 procent in vergelijkbare gemeenten.

Landelijke ontwikkeling
Volgens Calcasa is het landelijk steeds gebruikelijker dat woningen binnen vijf jaar opnieuw van eigenaar wisselen. Tien jaar geleden gebeurde dat bij één op de zeven woningen, inmiddels gaat het om bijna één op de vier. Tegelijkertijd groeit ook het aantal mensen dat langer dan twintig jaar in dezelfde woning blijft wonen.

Vooral appartementen worden relatief snel doorverkocht, terwijl bewoners van eengezinswoningen juist langer blijven zitten. Daardoor wordt de stap van appartement naar eengezinswoning volgens Calcasa steeds lastiger.
Woningvoorraad in Nissewaard
Nissewaard telt meer eengezinswoningen dan appartementen. Volgens cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) steeg het aantal eengezinswoningen van 27.384 begin 2024 naar 27.489 begin dit jaar. Het aantal appartementen groeide in diezelfde periode van 12.924 naar 13.025. Uit eerder CBS-onderzoek blijkt verder dat een gemiddeld huishouden in Nissewaard bijna negen jaar in dezelfde woning woont. Dat cijfer betreft zowel koop- als huurwoningen.

Lees meer over:

Nieuws|

Meest gelezen

Johnny ruimt wekelijks Maaswijk op: ‘Ik doe rustig mijn ding, dat vind ik fijn’

Jennifer Smit | 7 november 2025

Twee aanhoudingen na ontdekking drugslab in Hellevoetsluis

Linsay Posthumus | 7 november 2025

Waarschuwing voor nep-medewerkers Volkstelling en Nationaal Instituut Statistiek

Perry van Brandwijk | 5 november 2025

Lees ook

Gratis fitheidstesten helpen 55-plussers...

Hellevoetsluis - Voor 55-plussers uit Voorne aan Zee was er afgelopen weekend een unieke kans om hun...

Tweede editie van de magische lichtjesav...

Vierpolders - In het Vrijheidsbos Brielle vond gisteravond de tweede editie van de jaarlijkse lichtj...

Wethouder Priester opent feestelijke Dan...

Rockanje – Gisterenmiddag vond in De Stuifakkers aan de Briggemandreef in Rockanje een feestelijke...

Nissewaardpenning voor vrijwilliger Sjaa...

Abbenbroek - Burgemeester Cor Lamers heeft gisteren om 17.30 uur de Nissewaardpenning uitgereikt aan...

Inspectiepieten brachten sinterklaasstem...

Hellevoetsluis - De inspectiepieten zorgden gisteren voor vrolijke gezichten tijdens hun bezoek aan ...

‘t Dijckhuis: ‘Verbinden, dát is wa...

Vierpolders - Wie door Vierpolders wandelt, kan er bijna niet omheen: ’t Dijckhuis is al bijna 15 ...