Spijkernisse, Netherlands

Heel Nederland Leest Joe Speedboot

Mirjam de Neeff | 24 oktober 2024 11:05 | 24 oktober 2024 11:05
Nissewaard - Joe Speedboot, de veelgeprezen roman van Tommy Wieringa, is dit jaar het boek dat centraal staat tijdens Heel Nederland Leest in november. Samen een goed boek lezen brengt inspirerende gesprekken op gang en verbindt mensen. En als iederéén hetzelfde boek leest, dan wil je dat niet missen!

Je kunt jouw gratis exemplaar van Joe Speedboot, zolang de voorraad strekt, vanaf november ophalen bij de vestigingen van Bibliotheek de Boekenberg. Ook als je geen lid bent. Daarnaast worden er verschillende activiteiten georganiseerd.

Open Leesclub

Heb jij het Heel Nederland Leest boek Joe Speedboot van Tommy Wieringa opgehaald bij de Bibliotheek en lees je mee? praat erover tijdens de Open Leesclub op donderdag 21 november van 13.30 tot 15.00 uur in Bibliotheek de Boekenberg. Tijdens deze middag bespreken we samen het boek en gaan we in gesprek over de thema’s en personages. Iedereen is welkom, zowel ervaren als beginnende lezers. Deelname kost €0 voor leden en € 5,00 voor niet-leden. Meer informatie vind je op www.bibliotheekdeboekenberg.nl
Over het boek

Joe Speedboot is een roman over liefde en rivaliteit. Fransje Hermans, de verteller van het verhaal, is na een ongeluk invalide geraakt en heeft zijn spraakvermogen verloren. Fransje is grenzeloos gefascineerd door de nieuweling Joe Speedboot: de jongen die zijn eigen naam gekozen heeft en op zijn vijftiende al bommenlegger, vliegtuigbouwer en bewegingsfilosoof is.

Over de schrijver

Tommy Wieringa (1967) bracht zijn jeugd door op Aruba en verhuisde op zijn negende naar Nederland, waar hij opgroeide in Geesteren, Twente. Wieringa brak in 2005 door met de roman Joe Speedboot, bekroond met de F. Bordewijk-prijs in 2006. Na deze doorbraak publiceerde hij diverse succesvolle werken, waaronder Caesarion (2009), dat internationaal geprezen werd, en Dit zijn de namen (2012), bekroond met de Libris Literatuur Prijs. Voor de Boekenweek 014 schreef hij het geschenk Een mooie jonge vrouw. In 2025 wordt Joe Speedboot verfilmd, met Tobias Kersloot in de hoofdrol. Wieringa's werk is wereldwijd vertaald, onder meer in het Hebreeuws, Koreaans, Frans, Duits en Engels.









Meest gelezen

Speeltuin Corrie Vonkplantsoen officieel geopend

Edith Stolk | 17 mei 2025

Nog meer muurschilder-kunst in Spijkenisse

Edith Stolk | 16 mei 2025

Anneke Witte (Vrij Voorne): ‘Je moet het lef hebben om tegen de stroom in te roeien’

Jennifer Smit | 20 mei 2025

Lees ook

Zonnige sportdag tijdens regionale schoo...

Zuidland – Onder een stralende zon verzamelden woensdag tientallen basisschoolkinderen zich op de ...

Anneke Witte (Vrij Voorne): ‘Je moet h...

Voorne aan Zee – Binnen een jaar is het zover: de gemeenteraadsverkiezingen. Toch is de lokale pol...

Open Dag bij gemaal De Leeuw van Putten:...

Spijkenisse – Het gemaal De Leeuw van Putten opende zaterdag 10 mei de deuren voor het publiek. Wa...

Open Dag bij Politie Nissewaard: een kij...

Spijkenisse – Op zaterdag 10 mei 2025 werd het politiebureau aan de Schoutstraat in Spijkenisse he...

Hekelingen fleurt op tijdens jaarlijkse ...

Hekelingen - Het dorpshart van Hekelingen kleurde vandaag op met de jaarlijkse plantjesmarkt, gehoud...

Vrijheidsbos in Brielle breidt uit met e...

Brielle - In het Vrijheidsbos in Brielle zijn vanmiddag twee nieuwe onderdelen feestelijk geopend: h...