Spijkernisse, Netherlands

Hellevoetsluis bruist tijdens JOTA/JOTI bij Scouting

Scouts gaan technisch aan de slag tijdens JOTA/JOTI Foto: William van den Handel - LINQ Media
Hellevoetsluis – Dit weekend staat Hellevoetsluis in het teken van de JOTA/JOTI, het internationale scoutingevenement dat draait om communicatie, techniek en verbinding. Overal ter wereld leggen scouts via radio en internet contact met elkaar, en dit jaar gebeurde dat onder het thema Futureproof.
Marvin Don | 18 oktober 2025 14:46 | 18 oktober 2025 14:46
De JOTA (Jamboree On The Air) en JOTI (Jamboree On The Internet) zijn jaarlijkse evenementen waarbij honderdduizenden scouts wereldwijd via radio en online met elkaar in contact komen. Het draait om vriendschap, samenwerking en ontdekken hoe techniek mensen dichter bij elkaar brengt — precies waar Scouting voor staat.

Bij Scouting Hellevoetsluis werd het evenement zaterdag feestelijk geopend op het Plein bij Fort Haerlem. Wethouder Daan van Orselen gaf om tien uur het officiële startsein en benadrukte het belang van verbinding. Ook bedankte de wethouder vrijwilligers die zich jarenlang inzetten.
Met code en creativiteit bouwen scouts aan verbinding Foto: William van den Handel - LINQ Media
‘We zijn vrijdag al met twintig vrijwilligers aan de slag gegaan om alles technisch én sfeervol op te tuigen,’ vertelt Lauret Tromp van Scouting Hellevoetsluis. De scouts werkten samen met zendamateurs en richtten drie radiostations in: één in het Fort, één in de molen en één in de Mozaïekbunker. De welpen mochten vanuit de molen in gesprek met scouts elders in het land, terwijl in de Mozaïekbunker het digitale zenden en ontvangen centraal stond voor de oudere leden.

De speltak Amfibieën gaf dit jaar een creatieve draai aan het thema Futureproof. Tromp: ‘Ze hebben AI gevraagd wat “futureproof” eigenlijk betekent. Dat leverde een inspirerend toneelstuk op over hoe communicatie zich door de eeuwen heen ontwikkelde: van rooksignalen en postduiven, via morse en telefoon, tot de smartphone van nu. Hun boodschap was duidelijk – Scouting blijft toekomstbestendig door persoonlijk contact. Eén op één met elkaar praten, dát is waar het om draait.’
Vanuit het mozaïek bunker leggen scouts wereldwijd contact via radio Foto: William van den Handel - LINQ Media
Naast de radioverbindingen draaide het hele weekend om techniek, samenwerking en creativiteit. De scouts bewezen dat Scouting springlevend is en met de tijd meegaat. ‘Elk jaar is het weer een feest,’ besluit Tromp met een brede glimlach.
Foto: William van den Handel - LINQ Media
Foto: William van den Handel - LINQ Media
Foto: William van den Handel - LINQ Media
Foto: William van den Handel - LINQ Media

Meest gelezen

Man overlijdt na ongeval met werkbus in Hellevoetsluis

William van den Handel | 14 oktober 2025

Broertjes vinden mortier uit Tweede Wereldoorlog in Hellevoetsluis

William van den Handel | 19 oktober 2025

Clown Larry schittert in zijn eigen Brielle: ‘Humor met een lach en een traan’

Jennifer Smit | 17 oktober 2025

Lees ook

Dick van der Meer zag op Het Spui in Hek...

Vierenveertig spelers, twee arbiters, twee vijfde klassers die het mogen opnemen tegen een eerste kl...

Linedance-top verovert Spijkenisse: ‘L...

Spijkenisse - Spijkenisse staat dit weekend in het teken van linedance. Vandaag en morgen verandert ...

Clown Larry schittert in zijn eigen Brie...

Brielle - Voor veel Briellenaren is hij misschien beter bekend als Michel Levering, maar in de piste...

Campagneaftrap Forum voor Democratie in ...

Voorne aan Zee - Afgelopen woensdag 15 oktober heeft de lokale fractie van Forum voor Democratie Voo...

Christian Langeveld: 'Duizend kilometer ...

Spijkenisse - Na vijftig dagen wandelen, meer dan duizend kilometer in de benen en talloze ontmoetin...

Epic Youth organiseert online herfstacti...

Nissewaard - Tijdens de herfstvakantie pakt Stichting Epic Youth weer uit met een reeks online activ...