Spijkernisse, Netherlands

1 april-viering in Brielle: ‘Brielle zit in mijn hart’

Veel Briellenaren kwamen in klederdracht Foto: Jennifer Smit
Brielle - De 1 april-viering in Brielle is in volle gang. Het spel begon vanochtend voor het stadhuis in Brielle in aanwezigheid van burgemeester Arno Scheepers, terwijl het plein al volgelopen was. Door heel Brielle werden luidkeels geuzenliederen gezongen. ‘Vive les Gueux’, klonk het.
Jennifer Smit | 1 april 2025 14:19 | 1 april 2025 14:19
Briellenaren en andere geïnteresseerden van alle leeftijden vulden de straten van Brielle om de inname van de stad in 1572 door de watergeuzen feestelijk te vieren. Het bier vloeide al vroeg en de stemming bij de bezoekers, van wie velen in klederdracht, zat er al meteen in. Zo feliciteerden Briellenaren elkaar op straat en juichten de bezoekers tijdens het spel toe. Ook vader Jaap en dochter Julia, beide geboren en getogen in Brielle, konden deze dag niet missen. ‘Brielle zit in mijn hart. Deze viering hoort gewoon bij wie ik ben’, aldus Jaap. Zijn dochter kan dat beamen: ‘Dit is een traditie die nooit moet stoppen.’
De straten liepen begin van de middag al vol Foto: Jennifer Smit
Dansen alsof er niets gebeurd is
De gehele dag waant Brielle zich in 1572. Zo zijn er naast het spel diverse kraampjes met historische ambachten, allerlei muziekgroepen en diverse lekkernijen te vinden. Het spel, genaamd 'Om de sleutel van de stad', eindigt aan het eind van de middag. Hierna barst het feest los in de Brielse taveernen, waar de Spanjaarden, Geuzen en inwoners van Den Briel met elkaar dansen alsof er niets gebeurd is. Dit gebeurt onder het genot van geuzenmaaltijden, gerstenat en Spaanse wijn.

Lees meer over:

Nieuws|Brielle|

Meest gelezen

Wietteler uit Hellevoetsluis wordt verkocht aan cannabisbedrijf uit Canada

Perry van Brandwijk | 10 december 2025

Ondergrondse containers Nissewaard gaan vanaf 1 januari in fases open

Perry van Brandwijk | 15 december 2025

Kerstmarkt op de Markt in Heenvliet weer druk bezocht

Perry van Brandwijk | 14 december 2025

Lees ook

Avondlijke speurtocht voor kinderen op v...

Hellevoetsluis – Stichting Verdedigingswerken Hellevoetsluis organiseert aankomende vrijdagavond e...

Nieuwe naam Centrum voor de Kunsten beke...

Spijkenisse – Het Centrum voor de Kunsten in Spijkenisse gaat vanaf het voorjaar van 2026 verder o...

25.000e zeevarende verwelkomd bij zeeman...

Oostvoorne – Een feestelijk moment bij International Seafarers’ Center The Bridge. Op woensdag 9...

SUN Nissewaard bestaat 5 jaar: ‘Als an...

Nissewaard - Vijf jaar geleden ontstond SUN Nissewaard: een plaatselijk noodhulpfonds speciaal voor ...

Vernieuwd platform Nissewaardvoorelkaar ...

Spijkenisse - In Bibliotheek de Boekenberg in Spijkenisse werd gisteravond het vernieuwde platform N...

Koos Smeding (Nissewaard Lokaal): ‘Nie...

Nissewaard – Binnen een half jaar is het zover: de gemeenteraadsverkiezingen. Toch is de lokale po...