Sinds 1976 is buurtcentrum Oude Woelhoek een begrip in de regio. Het bruisende buurtcentrum biedt een centrale ontmoetingsplek voor jong en oud. Van bingo en bridgen tot dansavonden en de jaarlijkse Koningsdagviering; er is altijd iets te beleven. ‘Wat voor ons heel belangrijk is, is dat je de mensen naar buiten moet halen’, zegt voorzitter Fred de Man, die al ruim twintig jaar actief is in het bestuur. ‘De gezelligheid onderling is de grootste motivatie om dit vrijwilligerswerk te doen.’ Het buurthuis is gevestigd in een pand dat in 2000 is gebouwd, nadat het oude schoolgebouw, dat het oorspronkelijke buurthuis huisvestte, werd afgekeurd. Het gebouw is volledig eigendom van de stichting en biedt plek voor een breed scala aan activiteiten.
Allerlei activiteiten
Zo liggen in de achtertuin tien jeu de boules-banen, waar op maandag, woensdagmiddag en donderdagavond fanatiek wordt gespeeld met deelnemers tot 94 jaar. ‘Als ze klaar zijn, drinken ze gezellig een biertje. Het is hartstikke gezellig en een praatje onder elkaar is zo belangrijk’, vertelt Fred. Ook kinderen worden actief betrokken. Naast knutselmiddagen en kinderbingo, is er maandelijks een kinderdisco waar telefoons even verboden zijn. ‘Er zijn zoveel leukere dingen dan een scherm’, vindt Fred.
Daarnaast is de komst van Sinterklaas een jaarlijks terugkerend evenement. Kinderen lopen met lampionnetjes door de wijk en genieten van toneelstukken, muziek en een gesprek met de Sint. ‘Het brengt generaties samen, zowel kinderen als volwassenen vinden het geweldig.’
Met elkaar, voor elkaar
Een van de meest geliefde evenementen is Koningsdag, waarbij de hele horeca naar buiten verhuist en het plein volloopt met muziek, frietpannen en limonadekoelers. Volgens Fred blijft dit jaarlijks een groot succes: ‘Mensen komen elk jaar weer terug.’ Het buurthuis draait volledig op de inzet van vrijwilligers. Momenteel zijn er tussen de 50 en 60 mensen actief, van jong tot oud. ‘Met elkaar, voor elkaar is echt mijn gezegde. Je pakt het samen aan en helpt elkaar met alles’, vertelt de voorzitter. Hij hoopt in de toekomst ook de knutseldagen in de herfstvakantie terug te laten keren, zodat kinderen opnieuw hun creativiteit kwijt kunnen.
Voor inwoners die de Oude Woelhoek nog niet kennen, heeft Fred een duidelijke boodschap: ‘We doen ons stinkende best om het iedereen naar zijn zin te maken. De onderlinge sfeer is geweldig; dat merk je aan alles wat hier gebeurt.’