Spijkernisse, Netherlands

Geervlietse Zomerfeest van start met recordaantal huttenbouwers: ‘Elk jaar is weer magisch’

Wethouder Jeroen Postma was vanochtend aanwezig bij de opening Foto: Marieke van Abswoude - LINQ Media
Geervliet – Vanochtend gaf wethouder Jeroen Postma het officiële startsein voor het Geervlietse Zomerfeest. Op het weiland naast de verkeerslichten wordt deze week traditiegetrouw hutten gebouwd, en dit jaar doen er maar liefst 95 kinderen mee. Samen met cliënten van de Zuidwester zetten zij zich twee dagen lang enthousiast in om hun eigen hutten te timmeren en in te richten.
Jennifer Smit | 28 augustus 2025 13:01 | 28 augustus 2025 13:01
Het Zomerfeest is een jaarlijks hoogtepunt in Geervliet. Naast de huttenbouw, speciaal voor kinderen van groep 1 t/m 8, staat de feestelijke afsluiting centraal. Zaterdag wordt iedereen uitgenodigd voor een gezellig zomerfeest met onder meer Bingo & Swingo en een Pubquiz. Voor deelname aan de quiz moesten belangstellenden zich vooraf aanmelden. ‘We kijken er elk jaar weer naar uit. Gezinnen plannen hun vakantie rondom deze dagen’, aldus voorzitter Saskia Karreman.
95 kinderen gaan enthousiast aan de slag Foto: Marieke van Abswoude - LINQ Media
Sponsors en vrijwilligers
Het succes van het Geervlietse Zomerfeest is volgens de voorzitter te danken aan de inzet van sponsors, vrijwilligers en het enthousiasme van de deelnemers. Tientallen vaste vrijwilligers zorgen ieder jaar voor de organisatie en het op- en afbouwen van het terrein. Dankzij hun inzet en de steun van lokale bedrijven kunnen er ook extra activiteiten plaatsvinden, zoals luchtkussens, schminken en sport en spel. ‘Zonder vrijwilligers en sponsors kan dit evenement simpelweg niet doorgaan’, vertelt de voorzitter tegen LINQ.

De huttenbouwdagen zijn voor veel kinderen hét zomerevenement waar ze reikhalzend naar uitkijken. ‘Het is elk jaar weer magisch. Ik krijg kippenvel als ik erover praat. Het is geweldig voor zowel de kinderen als Geervliet zelf’, vertelt Karreman. Niet alleen bouwen de kinderen samen aan hun eigen creaties, er wordt ook gezorgd voor ontbijt en lunch, en er is volop ruimte voor plezier en nieuwe vriendschappen. 

LINQ Media keek gisteren mee bij de laatste voorbereidingen:

Lees meer over:

Nieuws|

Meest gelezen

De Rijksstraatweg Goodiebag Walk in Hellevoetsluis: ‘Voor een sterke band tussen inwoners en lokale ondernemers’

Jennifer Smit | 29 augustus 2025

Koningspython aangetroffen in Hellevoetsluis: ‘Ik was helemaal van mijn stuk’

Jennifer Smit | 1 september 2025

Coureur Senna van Soelen uit Oostvoorne in actie tijdens Formule 1-weekend

Perry van Brandwijk | 29 augustus 2025

Lees ook

Koningspython aangetroffen in Hellevoets...

Hellevoetsluis - Een opvallende vondst zaterdagavond aan de Kanaalweg Westzijde: een inwoner van Hel...

CDA organiseert Politiek Café in De Boe...

Nissewaard - Op woensdag 11 september organiseert het CDA Nissewaard een Politiek Café in bibliothe...

Donatie bij start eerste Nissewaardse Te...

Nissewaard – Afgelopen zaterdag zijn de allereerste Nissewaardse Tennis- en Padelkampioenschappen ...

Brielse Sinterklaashuis stopt na 13 jaa...

Brielle - Na dertien jaar vol magie, vrolijke kinderen en talloze herinneringen valt het doek voor h...

ONS Nissewaard trakteert jonge huttenbou...

Nissewaard – Voor veel kinderen in Nissewaard staat de zomervakantie al jaren in het teken van hut...

Oostvoorne schittert opnieuw tijdens Lam...

Oostvoorne - Op zaterdag 6 september vormt Oostvoorne opnieuw het decor voor de jaarlijkse Lampionop...