Spijkernisse, Netherlands

Gemeente Voorne aan Zee: ‘Maak melding van Aziatische hoornaarsnesten’

Meldingen kunnen worden doorgegeven via de website van de gemeente Foto: Raymond - LINQ Media
Voorne aan Zee – De afgelopen tijd wordt de Aziatische hoornaar steeds vaker gezien in onze regio. Meldingen van overlast door bijvoorbeeld hoornaarsnesten neemt in Voorne aan Zee en Nissewaard nog steeds toe. Gemeente Voorne aan Zee vraagt inwoners om direct melding te maken als zij een nest van de Aziatische hoornaar spotten.
Perry van Brandwijk | 16 september 2025 11:00 | 16 september 2025 11:00
Op de website van de gemeente Voorne aan Zee kan een nest worden gemeld via de pagina ‘Melding Openbare Ruimte’. Een melding wordt direct doorgegeven aan een specialist en diegene zorgt ervoor dat het nest zo snel mogelijk wordt verwijderd. ‘De afgelopen zomer heeft de gemeente al ongeveer 15 hoornaarsnesten verwijderd en in het voorjaar zijn er al 72 koninginnen met lokvallen gevangen. Aangezien de hoornaar zich snel verspreidt, is het van belang om nesten te melden’, schrijft de gemeente Voorne aan Zee op hun website.

De hoornaar is een serieuze bedreiging voor nuttige insecten, maar kan ook voor mensen gevaarlijk zijn als zij hun nest verdedigen. ‘De soort verspreidt zich snel en legt grote druk op honingbijen, hommels, zweefvliegen en andere bestuivers. Wanneer er te weinig insecten overblijven, schakelen de hoornaars over naar zacht fruit. Dat betekent niet alleen minder bestuiving, maar ook directe schade aan oogsten.’ vertelt plaagdierbestrijder Jasper Den Bakker in een interview met LINQ.

Wanneer de hoornaars meerdere keren steken, kan dit voor levensgevaarlijke problemen zorgen bij mensen die allergisch zijn. Den Bakker vertelt daarom dat het vroegtijdig opsporen en bestrijden van nesten belangrijk is. De plaagdierbestrijder benadrukt daarnaast het belang van alertheid bij inwoners: ‘Vermoedens van een nest moeten altijd bij de gemeente worden gemeld. Helemaal wegkrijgen uit Nederland lukt niet meer. Maar voorkomen dat de populatie explosief groeit, dat kan nog wel. Beter voorkomen dan de ellende ervaren.’

Bekijk het gehele interview met de plaagdierbestrijder over de hoornaars hier:

Meest gelezen

Johnny ruimt wekelijks Maaswijk op: ‘Ik doe rustig mijn ding, dat vind ik fijn’

Jennifer Smit | 7 november 2025

Twee aanhoudingen na ontdekking drugslab in Hellevoetsluis

Linsay Posthumus | 7 november 2025

Waarschuwing voor nep-medewerkers Volkstelling en Nationaal Instituut Statistiek

Perry van Brandwijk | 5 november 2025

Lees ook

‘t Dijckhuis: ‘Verbinden, dát is wa...

Vierpolders - Wie door Vierpolders wandelt, kan er bijna niet omheen: ’t Dijckhuis is al bijna 15 ...

Bezuiniging op kinderboerderij De Kerkes...

Hellevoetsluis - Er kan weer opgelucht adem worden gehaald bij kinderboerderij De Kerkestee, nadat d...

Nieuwe sportzaal Tintestein vanochtend f...

Tinte - De nieuwe sportzaal aan het verenigingsgebouw Tintestein in Tinte is vanochtend officieel ge...

Verkeersongeval op de Veckdijk in Vierpo...

Vierpolders - Gistermiddag heeft op de Veckdijk in Vierpolders een eenzijdig ongeval plaatsgevonden....

Landelijk Atelierweekend van start: ‘I...

Spijkenisse - Dit weekend, op zaterdag én zondag, openen honderden kunstenaars in heel Nederland hu...

Meld je Held – Sportgala Nissewaard 20...

Op dinsdag 20 januari 2026 vindt het jaarlijkse Sportgala van Gemeente Nissewaard plaats in Theater ...