Spijkernisse, Netherlands
Terug

Kadernota 2025 voorgelegd aan gemeenteraad

5fbcc3a90f723325a135b196c9adf7a1.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Voorne aan Zee - De kadernota laat zien wat er de komende maanden aan plannen en doelen wordt uitgewerkt. 

Het college van B&W heeft op 29 mei de Kadernota 2025 aangeboden aan de gemeenteraad. Op 4 juli wordt de kadernota besproken door de gemeenteraad. De kadernota laat zien wat er de komende maanden aan plannen en doelen wordt uitgewerkt om in het najaar met een begroting voor 2025 te komen. In de kadernota wordt ook al gekeken naar wat dat gaat kosten en opbrengen. Ook legt het college van B&W tijdens de raadsvergadering op 4 juli verantwoording af over de uitvoering van de begroting van 2023 in de jaarstukken.

Wethouder financiën, Robert van der Kooi: ‘We staan dit jaar voor mooie investeringsbeslissingen, zoals de vernieuwing en uitbreiding van de gebouwen van een aantal basisscholen en een integraal kindcentrum of brede school. Tegelijkertijd moeten we ook voorzichtig zijn met het uitgeven van geld, want vanaf volgend jaar krijgen gemeenten veel minder geld van het Rijk. Daarom moeten we hele bewuste keuzes maken, niet alles wat we willen is mogelijk. Daarbij houden we het belang van onze inwoners en ondernemers scherp in de gaten. Ondanks deze uitdagingen, zien wij als college nog steeds mogelijkheden om te kunnen investeren in belangrijke voorzieningen voor onze gemeente. Daar blijven wij ons voor inzetten.

In de kadernota blikken we vooruit naar het jaar 2025 en verder. Een vooruitblik naar jaren die zich moeilijk laten voorspellen. Al vanaf 2025 krijgen gemeenten aanzienlijk minder geld van het Rijk om hun taken uit te voeren. Vanaf 2026 loopt deze korting verder op, dit is het zogenaamde ravijnjaar. Op het laatste moment heeft het Rijk deze korting op de bijdrage vanuit het Gemeentefonds vanaf 2026 gedeeltelijk bijgesteld. Maar garanties voor de toekomst biedt dit niet.

Zoals het er nu uitziet, kunnen we voor 2025 een sluitende begroting presenteren. Ook kunnen we de tekorten, die vanaf 2026 ontstaan door de lagere bijdrage van het Rijk, voor een deel terugdringen. Bij het maken van keuzes staan zorgvuldigheid en een goede afweging van de belangen van de inwoners van Voorne aan Zee voorop. We onderzoeken daarom waar wij als gemeente Voorne aan Zee gemiddeld meer geld aan uitgeven dan andere gemeenten. De resultaten van dit onderzoek gebruiken we om concrete bezuinigingsvoorstellen te doen, die we in februari 2025 met de gemeenteraad delen. Bezuinigingen raken de kwaliteit van de buitenruimte en de gemeentelijke voorzieningen. Natuurlijk doen we er alles aan om dit zoveel mogelijk te beperken.'

Verantwoording over 2023

Op 4 juli bespreekt de gemeenteraad ook de Jaarstukken 2023. Met de Jaarstukken 2023 legt de gemeente verantwoording af over de resultaten van het gevoerde beleid, zowel financieel als qua doelstelling. Het saldo van de voorlopige jaarrekening is nagenoeg 0, dat betekent dat de inkomsten en uitgaven van de gemeente in balans zijn. Een kanttekening hierbij is dat de accountantscontrole op de jaarstukken nog niet is afgerond. De Jaarstukken 2023 worden daarom onder voorbehoud van wijzigingen vanuit de accountant aan de gemeenteraad voorgelegd.

Een aantal voorgenomen activiteiten is niet helemaal uitgevoerd in 2023. De budgetten die hiervoor waren gereserveerd, worden overgeheveld naar 2024. Zo kunnen de geplande activiteiten toch nog worden uitgevoerd.

Lees ook

Schermafbeelding 2026-04-22 162520.jpg

Oranjevereniging Zuidland viert 90-jarig jubileum

Zuidland - Oranjevereniging Zuidland bestaat 90 jaar. Het bestuur organiseert jaarlijks meerdere activiteiten in het dorp, waaronder Koningsdag. Daarnaast brengt de vereniging jaarlijks een speciale Oranjekrant uit. Voorzitter Adriaan van der Pols was te gast bij LINQ Lunch.

7adf76c007b8448eefd017e1d86429be.jpg

Meer dan 4000 donaties voor Stichting Zuid-Hollands Landschap na verwoestende brand

Oostvoorne – Vorige maand vond een verwoestende brand plaats in een werkschuur van Stichting Zuid-Hollands Landschap aan de Hoflaan in Oostvoorne. De schade aan de werkschuur, waar werkmateriaal als gereedschap en machines in stonden, werd geschat op meer dan een half miljoen euro.

IMG_7897.JPG

RET verwijdert tijdelijk duivennetten bij metrostation Spijkenisse Centrum

Spijkenisse - De opgesloten duiven achter de netten van metrostation Spijkenisse Centrum blijven reizigers en passanten bezighouden. Afgelopen maandag moest de brandweer uitrukken om twee dieren van achter het net te bevrijden.

2a0366687c91181dc447348e7504bee7.png

Sterrenwacht Tweelingen viert 50-jarig bestaan: ‘Passie voor astronomie overbrengen op bezoekers’

Spijkenisse – Sterrenwacht Tweelingen uit Spijkenisse viert dit jaar het 50-jarig bestaan als actieve amateur astronomie vereniging. De vereniging uit onze regio wil zoveel mogelijk mensen kennis laten maken met de schoonheid van het heelal om ons heen. Het jubileum wordt daarom groots gevierd op zaterdag 25 april met diverse activiteiten als een planetenwandeling, een astro-markt en diverse knutselactiviteiten voor kinderen.

Stock_Boekenberg

Het is vandaag Wereld Boekendag

Regio - Wereld Boekendag is ieder jaar op 23 april een internationale dag. Sinds 1995 wordt tijdens Wereld Boekendag in meer dan 100 landen aandacht besteed aan het belang van boeken en lezen.

zwanen_voeren---LINQ_Media.png

Brood voeren bij zwanen ongewenst: dieren hebben rust nodig

Spijkenisse - Eerder werd een broedende zwaan lastiggevallen door jeugd. Daarom zijn er hekken geplaatst. Inmiddels worden de zwanen, uit goede bedoelingen, opnieuw gestoord door mensen die de dieren eten willen geven.