Spijkernisse, Netherlands
Terug

Kadernota 2025 voorgelegd aan gemeenteraad

5fbcc3a90f723325a135b196c9adf7a1
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Voorne aan Zee - De kadernota laat zien wat er de komende maanden aan plannen en doelen wordt uitgewerkt. 

Het college van B&W heeft op 29 mei de Kadernota 2025 aangeboden aan de gemeenteraad. Op 4 juli wordt de kadernota besproken door de gemeenteraad. De kadernota laat zien wat er de komende maanden aan plannen en doelen wordt uitgewerkt om in het najaar met een begroting voor 2025 te komen. In de kadernota wordt ook al gekeken naar wat dat gaat kosten en opbrengen. Ook legt het college van B&W tijdens de raadsvergadering op 4 juli verantwoording af over de uitvoering van de begroting van 2023 in de jaarstukken.

Wethouder financiën, Robert van der Kooi: ‘We staan dit jaar voor mooie investeringsbeslissingen, zoals de vernieuwing en uitbreiding van de gebouwen van een aantal basisscholen en een integraal kindcentrum of brede school. Tegelijkertijd moeten we ook voorzichtig zijn met het uitgeven van geld, want vanaf volgend jaar krijgen gemeenten veel minder geld van het Rijk. Daarom moeten we hele bewuste keuzes maken, niet alles wat we willen is mogelijk. Daarbij houden we het belang van onze inwoners en ondernemers scherp in de gaten. Ondanks deze uitdagingen, zien wij als college nog steeds mogelijkheden om te kunnen investeren in belangrijke voorzieningen voor onze gemeente. Daar blijven wij ons voor inzetten.

In de kadernota blikken we vooruit naar het jaar 2025 en verder. Een vooruitblik naar jaren die zich moeilijk laten voorspellen. Al vanaf 2025 krijgen gemeenten aanzienlijk minder geld van het Rijk om hun taken uit te voeren. Vanaf 2026 loopt deze korting verder op, dit is het zogenaamde ravijnjaar. Op het laatste moment heeft het Rijk deze korting op de bijdrage vanuit het Gemeentefonds vanaf 2026 gedeeltelijk bijgesteld. Maar garanties voor de toekomst biedt dit niet.

Zoals het er nu uitziet, kunnen we voor 2025 een sluitende begroting presenteren. Ook kunnen we de tekorten, die vanaf 2026 ontstaan door de lagere bijdrage van het Rijk, voor een deel terugdringen. Bij het maken van keuzes staan zorgvuldigheid en een goede afweging van de belangen van de inwoners van Voorne aan Zee voorop. We onderzoeken daarom waar wij als gemeente Voorne aan Zee gemiddeld meer geld aan uitgeven dan andere gemeenten. De resultaten van dit onderzoek gebruiken we om concrete bezuinigingsvoorstellen te doen, die we in februari 2025 met de gemeenteraad delen. Bezuinigingen raken de kwaliteit van de buitenruimte en de gemeentelijke voorzieningen. Natuurlijk doen we er alles aan om dit zoveel mogelijk te beperken.'

Verantwoording over 2023

Op 4 juli bespreekt de gemeenteraad ook de Jaarstukken 2023. Met de Jaarstukken 2023 legt de gemeente verantwoording af over de resultaten van het gevoerde beleid, zowel financieel als qua doelstelling. Het saldo van de voorlopige jaarrekening is nagenoeg 0, dat betekent dat de inkomsten en uitgaven van de gemeente in balans zijn. Een kanttekening hierbij is dat de accountantscontrole op de jaarstukken nog niet is afgerond. De Jaarstukken 2023 worden daarom onder voorbehoud van wijzigingen vanuit de accountant aan de gemeenteraad voorgelegd.

Een aantal voorgenomen activiteiten is niet helemaal uitgevoerd in 2023. De budgetten die hiervoor waren gereserveerd, worden overgeheveld naar 2024. Zo kunnen de geplande activiteiten toch nog worden uitgevoerd.

Lees ook

de Capirussa van de Brielse Maskerade

Brielse Maskerade komt tot leven in nieuwe tentoonstelling Historisch Museum Den Briel

Brielle – Al honderden jaren trekken gemaskerde inwoners op 5 december door de straten van Brielle om op ludieke wijze hun mening te geven over lokale gebeurtenissen en de politiek. Vanaf 5 november staat deze bijzondere traditie centraal in een nieuwe tentoonstelling in Historisch Museum Den Briel. Met foto's, kostuums, bijzondere voorwerpen en persoonlijke verhalen krijgen bezoekers een kijkje achter de maskers.

dehaven_hellevoetsluis

Wijk De Haven in Spijkenisse maakt zich op voor griezelig halloweenfeest: ‘Het enthousiasme wordt steeds groter’

Spijkenisse – Griezelige spookhuizen, uitbundig versierde woningen en kinderen die verkleed langs de deuren trekken. Op zaterdag 31 oktober staat de wijk De Haven in Spijkenisse opnieuw volledig in het teken van Halloween. Wat vijf jaar geleden begon als een kleinschalig initiatief, is inmiddels uitgegroeid tot een buurtfeest waarbij steeds meer bewoners de handen ineenslaan.

261120 Cultuurfeest Vierpolders 3

Derde Cultuurfeest in Vierpolders: ‘Je leert elkaar op een andere manier kennen’

Vierpolders - Van traditionele gerechten en kleurrijke klederdracht tot muziek, dans en bijzondere gebruiken. Op vrijdag 20 november staat ’t Dijckhuis in Vierpolders opnieuw in het teken van culturele ontmoeting. Tijdens de derde editie van het Cultuurfeest laten inwoners met verschillende culturele achtergronden zien waar hun wortels liggen. Het evenement werd afgelopen zomer vanwege de extreme hitte uitgesteld, maar krijgt nu alsnog een vervolg.

Brug Beninger

Wandelroute Beningerslikken weer compleet dankzij nieuwe brug

Zuidland – Wandelaars kunnen weer een volledige ronde maken door natuurgebied de Beningerslikken in Zuidland. Met de plaatsing van een nieuwe voetgangersbrug over de kreek is de verbinding tussen twee delen van de wandelroute hersteld. Daarmee komt een einde aan de situatie waarin bezoekers alleen nog afzonderlijke delen van het gebied konden bewandelen.

andrelinger(peter)

Wisselende resultaten in de vijfde klasse, SCO'63 nog puntloos

Regio – In de vijfde klasse speelden zaterdag vier van de zes clubs van Voorne Putten een derby. Het treffen tussen Abbenbroek en Hekelingen eindigde in 2-2, Vierpolders won met 2-1 van Rockanje. Simonshaven deelde de punten met ZBVH, 2-2. SCO’63 is nog altijd zonder punten, de ploeg verloor thuis met 2-4 van Fortuna Be Quick.

Ferry Seton (Zwartewaal)

GHVV'13 wint van Zwartewaal, winst FC Vlotbrug en OHVV en Rozenburg delen punten

Regio – De ploegen in de vierde klasse van Voorne Putten behaalde zaterdag wisselende resultaten. De burenruzie tussen Zwartewaal en GHVV’13 werd beslist in het voordeel van de ploeg uit Heenvliet en Geervliet. De andere derby tussen OHVV en Rozenburg eindigde onbeslist en FC Vlotbrug pakte de volle winst tegen Hermes DVS.