Spijkernisse, Netherlands
Terug

Kadernota 2025 voorgelegd aan gemeenteraad

5fbcc3a90f723325a135b196c9adf7a1
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Voorne aan Zee - De kadernota laat zien wat er de komende maanden aan plannen en doelen wordt uitgewerkt. 

Het college van B&W heeft op 29 mei de Kadernota 2025 aangeboden aan de gemeenteraad. Op 4 juli wordt de kadernota besproken door de gemeenteraad. De kadernota laat zien wat er de komende maanden aan plannen en doelen wordt uitgewerkt om in het najaar met een begroting voor 2025 te komen. In de kadernota wordt ook al gekeken naar wat dat gaat kosten en opbrengen. Ook legt het college van B&W tijdens de raadsvergadering op 4 juli verantwoording af over de uitvoering van de begroting van 2023 in de jaarstukken.

Wethouder financiën, Robert van der Kooi: ‘We staan dit jaar voor mooie investeringsbeslissingen, zoals de vernieuwing en uitbreiding van de gebouwen van een aantal basisscholen en een integraal kindcentrum of brede school. Tegelijkertijd moeten we ook voorzichtig zijn met het uitgeven van geld, want vanaf volgend jaar krijgen gemeenten veel minder geld van het Rijk. Daarom moeten we hele bewuste keuzes maken, niet alles wat we willen is mogelijk. Daarbij houden we het belang van onze inwoners en ondernemers scherp in de gaten. Ondanks deze uitdagingen, zien wij als college nog steeds mogelijkheden om te kunnen investeren in belangrijke voorzieningen voor onze gemeente. Daar blijven wij ons voor inzetten.

In de kadernota blikken we vooruit naar het jaar 2025 en verder. Een vooruitblik naar jaren die zich moeilijk laten voorspellen. Al vanaf 2025 krijgen gemeenten aanzienlijk minder geld van het Rijk om hun taken uit te voeren. Vanaf 2026 loopt deze korting verder op, dit is het zogenaamde ravijnjaar. Op het laatste moment heeft het Rijk deze korting op de bijdrage vanuit het Gemeentefonds vanaf 2026 gedeeltelijk bijgesteld. Maar garanties voor de toekomst biedt dit niet.

Zoals het er nu uitziet, kunnen we voor 2025 een sluitende begroting presenteren. Ook kunnen we de tekorten, die vanaf 2026 ontstaan door de lagere bijdrage van het Rijk, voor een deel terugdringen. Bij het maken van keuzes staan zorgvuldigheid en een goede afweging van de belangen van de inwoners van Voorne aan Zee voorop. We onderzoeken daarom waar wij als gemeente Voorne aan Zee gemiddeld meer geld aan uitgeven dan andere gemeenten. De resultaten van dit onderzoek gebruiken we om concrete bezuinigingsvoorstellen te doen, die we in februari 2025 met de gemeenteraad delen. Bezuinigingen raken de kwaliteit van de buitenruimte en de gemeentelijke voorzieningen. Natuurlijk doen we er alles aan om dit zoveel mogelijk te beperken.'

Verantwoording over 2023

Op 4 juli bespreekt de gemeenteraad ook de Jaarstukken 2023. Met de Jaarstukken 2023 legt de gemeente verantwoording af over de resultaten van het gevoerde beleid, zowel financieel als qua doelstelling. Het saldo van de voorlopige jaarrekening is nagenoeg 0, dat betekent dat de inkomsten en uitgaven van de gemeente in balans zijn. Een kanttekening hierbij is dat de accountantscontrole op de jaarstukken nog niet is afgerond. De Jaarstukken 2023 worden daarom onder voorbehoud van wijzigingen vanuit de accountant aan de gemeenteraad voorgelegd.

Een aantal voorgenomen activiteiten is niet helemaal uitgevoerd in 2023. De budgetten die hiervoor waren gereserveerd, worden overgeheveld naar 2024. Zo kunnen de geplande activiteiten toch nog worden uitgevoerd.

Lees ook

Zwanenteam---Silvia_Braams

Vrijwilligers redden bebloede zwaan in Rockanje

Rockanje – Zwanengroep Zuid-Holland kreeg zaterdag een melding van een vrouw die haar hond uitliet bij het Annabos in Rockanje. Zij had een zwaan gezien die onder het bloed zat.

Polder Simonshaven

Geen converterstation in Simonshaven na bezwaren vanuit gemeente Nissewaard

Simonshaven – Door middel van het programma ‘Verbinding Aanlanding Wind op Zee wil het ministerie van Klimaat en Groene Groei windenergie van de Noordzee aan land brengen. Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat heeft onderzocht waar en hoe dit het beste mogelijk is voor toekomstige windenergiegebieden. Na een advies vanuit de gemeente Nissewaard om een zogenoemd converterstation niet in het open polderlandschap van Simonshaven te plaatsen, is uiteindelijk voor de locatie Europoort gekozen.

Onze Lieve Vrouwe Kerk Geervliet

Meer dan €12.500 opgehaald voor restauratiefonds kerk tijdens rommelmarkt Geervliet

Geervliet - Zaterdag 13 juni stond de jaarlijkse rommelmarkt in Geervliet op het programma. Bezoekers van de markt konden terecht bij allerlei kraampjes om spullen te kopen. De opbrengst van meer dan €12.500 gaat volledig naar het restauratiefonds van de Onze Lieve Vrouwe Kerk in Geervliet.

VV Nieuwenhoorn

VV Nieuwenhoorn kondigt een nieuwe Technische Commissie aan voor het komende seizoen

Nieuwenhoorn – VV Nieuwenhoorn maakt met trots bekend dat zij per juni 2026 een nieuwe Technische Commissie hebben binnen de voetbalclub. De nieuwe commissie gaat zich volgens de club uit Nieuwenhoorn inzetten voor de verdere ontwikkeling van het (jeugd)voetbal van de vereniging.

Woonzorglocatie Het Sterrenkwartierhuis Spijkenisse

Woonzorglocatie Het Sterrenkwartierhuis viert opening met open huis

Spijkenisse – Vrijdag 19 juni wordt aan de Galileïlaan in Spijkenisse een woonzorglocatie geopend met ‘Het Sterrenkwartierhuis als naam. De opening van de kleinschalige woonzorglocatie voor mensen met dementie wordt diezelfde dag gevierd met een open huis waar belangstellenden tussen 13:30 en 16:00 welkom zijn om een kijkje te nemen.

Stockfoto werkzaamheden

Verkeerslichten worden vervangen tijdens werkzaamheden in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis – Van woensdag 17 juni tot en met vrijdag 19 juni vinden werkzaamheden plaats op twee kruispunten in Hellevoetsluis waarbij de verkeerslichten worden vervangen. De werkzaamheden vinden plaats op het kruispunt rond de Nieuweweg/Nijverheidsweg en het kruispunt bij De Sprong/Amnesty Internationallaan.