Spijkernisse, Netherlands

Verkeersdrempels bij rotonde Eikenlaan: extra maatregel voor een veiligere rotonde in Spijkenisse

Drempel bij de rotonde Foto: Marvin Don
Spijkenisse - De rotonde aan de Eikenlaan is al jaren een belangrijk verkeersknooppunt in Spijkenisse. Dagelijks passeren hier duizenden auto’s, fietsers en voetgangers. Toch bleek uit de praktijk dat de veiligheid niet altijd vanzelfsprekend was. ‘Het is ook een rotonde die de aandacht heeft gekregen omdat er helaas ook in de afgelopen jaren wel eens wat ongelukken hebben plaatsgevonden’, zo vertelt wethouder Jan Willem Mijnans.
Marvin Don | 16 juli 2025 17:00 | 16 juli 2025 14:00
Om de verkeersveiligheid te verbeteren, heeft de gemeente een extern bureau ingeschakeld. ‘We hebben een extern bedrijf gevraagd om met camera’s de rotonde en alle bewegingen die daar plaatsvinden goed in beeld te krijgen’, aldus de wethouder. ‘Die hebben er echt een paar weken gehangen en hebben juist een hele goede analyse kunnen maken van wat er nou gebeurt en welke punten op zo’n rotonde vragen om extra aandacht.’ De analyse is intern door de afdeling verkeer nogmaals bekeken.

Naast bestaande maatregelen zoals extra verlichting, fluoriserende borden en het laag houden van het groen, kwam uit het onderzoek het advies om verkeersdrempels te plaatsen. Volgens de gemeente zijn deze drempels een logische aanvulling. ‘Uiteraard hoop ik dat daarmee de verkeersveiligheid van de rotonde nog een extra dimensie heeft gekregen en mensen erop geattendeerd worden om nog beter op te letten, met name ook op elkaar. De drempels moeten natuurlijk de snelheid doen verlagen, want dat zijn met name kritische punten. In de hoop dat daarna minder ongelukken gaan plaatsvinden.’

Toch benadrukt de gemeente dat technische maatregelen alleen niet voldoende zijn. ‘Alles heeft wel te maken met het gedrag van de verkeersdeelnemers.’ Daarom wordt de situatie goed in de gaten gehouden. ‘We houden natuurlijk altijd dit soort dingen in de gaten. We monitoren dat ook. En we hebben natuurlijk sowieso alle ongelukken goed in beeld. Zo komen bepaalde situaties net even wat hoger op de agenda dan op andere plekken. Maar deze sprong er wel echt bovenuit.

Tot slot een oproep aan alle weggebruikers: ‘Hou je gewoon aan de snelheid, weet welke locatie het is. Let gewoon goed op, rem op tijd. Dat geldt zowel voor het langzaam verkeer als voor het gemotoriseerd verkeer. Hou een beetje rekening met elkaar.’ Want veiligheid op de rotonde begint bij verantwoord en attent gedrag van iedereen.

Meest gelezen

Johnny ruimt wekelijks Maaswijk op: ‘Ik doe rustig mijn ding, dat vind ik fijn’

Jennifer Smit | 7 november 2025

Twee aanhoudingen na ontdekking drugslab in Hellevoetsluis

Linsay Posthumus | 7 november 2025

Waarschuwing voor nep-medewerkers Volkstelling en Nationaal Instituut Statistiek

Perry van Brandwijk | 5 november 2025

Lees ook

‘t Dijckhuis: ‘Verbinden, dát is wa...

Vierpolders - Wie door Vierpolders wandelt, kan er bijna niet omheen: ’t Dijckhuis is al bijna 15 ...

Bezuiniging op kinderboerderij De Kerkes...

Hellevoetsluis - Er kan weer opgelucht adem worden gehaald bij kinderboerderij De Kerkestee, nadat d...

Nieuwe sportzaal Tintestein vanochtend f...

Tinte - De nieuwe sportzaal aan het verenigingsgebouw Tintestein in Tinte is vanochtend officieel ge...

Verkeersongeval op de Veckdijk in Vierpo...

Vierpolders - Gistermiddag heeft op de Veckdijk in Vierpolders een eenzijdig ongeval plaatsgevonden....

Landelijk Atelierweekend van start: ‘I...

Spijkenisse - Dit weekend, op zaterdag én zondag, openen honderden kunstenaars in heel Nederland hu...

Meld je Held – Sportgala Nissewaard 20...

Op dinsdag 20 januari 2026 vindt het jaarlijkse Sportgala van Gemeente Nissewaard plaats in Theater ...