Spijkernisse, Netherlands
Terug

VVD: Arbeidsmigranten in woonwijken niet wenselijk

c13833b6d102a69879edada0d70f92ce.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Voorne aan Zee - De VVD vind het belangrijk dat woningen die bestemd zijn voor woningzoekers ook bij deze groep terecht komt.

Natuurlijk ziet de VVD het belang van arbeidsmigranten voor onze lokale economie en vindt zij het cruciaal dat deze op een menswaardige manier worden gehuisvest. Het is ongewenst dat grote groepen arbeidsmigranten samen in één woning verblijven waarbij ook nog eens de bewoners regelmatig wisselen, iets wat op verschillende plekken in Voorne aan Zee overlast veroorzaakt in woonwijken.

Daarom heeft VVD-er Monique Hamstra vorig jaar een motie ingediend om voor 1 juni 2024 te komen met huisvestingsbeleid en belasting voor arbeidsmigranten. De VVD vind het dan ook zeer positief dat dit beleid tijdens de afgelopen Raadsvergadering kon worden vastgesteld. Zeker ook de mogelijkheid voor belasting op overnachtingen door arbeidsmigranten. Immers, iedere inwoner telt mee. Als men langer dan 4 maanden in onze gemeente woonachtig is dan dient men zich in de Basisadministratie van de Gemeente in te schrijven. 

Uiteindelijk bepaalt het aantal ingeschreven inwoners de bijdrage die de gemeente van het Rijk ontvangt. Bij een korter verblijf is een verblijfsbelasting op zijn plaats zodat iedereen meebetaalt aan de voorzieningen in onze gemeente. Door dit verblijf te registeren wordt tevens inzicht verkregen in het aantal arbeidsmigranten en waar zij verblijven. Zodat getoetst en gewaarborgd kan worden dat verblijfplaatsen aan de gewenste criteria voldoen. Bovendien kan dit inzicht een middel zijn om ondermijning en overlast aan te pakken. Iets wat de veiligheid en sfeer in woonwijken ten goede kan komen. 

Daarnaast is de VVD positief dat het mogelijk wordt om speciale complexen voor kort verblijvende arbeidsmigranten te realiseren, bijvoorbeeld op terreinen van agrarische bedrijven en tuinders. Raadslid Niels Braal benadrukt: “Dit beleid zorgt ervoor dat woningen beschikbaar komen voor reguliere woningzoekenden en tegelijkertijd goede huisvesting biedt aan arbeidsmigranten, waardoor overlast voor omwonenden wordt verminderd.”

Kortom de VVD is enerzijds blij dat mogelijkheden worden gecreëerd om woningen beschikbaar te maken en houden voor onze woningzoekers. Anderzijds hoopt de VVD op een spoedige uitvoering van het vastgestelde huisvestingsbeleid en belasting voor arbeidsmigranten.

Lees ook

daf80d2201665bb3318f5f405ca529b1.jpg

Henk Abrahams (CDA): ‘Blijf dichtbij jezelf’

Voorne aan Zee – Binnen een jaar zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Toch is de lokale politiek voor veel inwoners nog een onbekend terrein. Om hen beter kennis te laten maken met de raadsleden, introduceert LINQ Media de rubriek Gezicht achter de Zetel. In deze interviews gaan we wekelijks in gesprek met een raadslid. Deze week spreken we met Henk Abrahams, raadslid voor het CDA in Voorne aan Zee.

42dce806d2f088589e99542c8bac06c9.jpg

Leven in Vrijheid bij Hart van Zuidland: ‘Cliënten weer regie over hun eigen dag’

Zuidland - Bij zorgorganisatie Careyn staat sinds kort de deur letterlijk open voor meer vrijheid. Met het initiatief Leven in Vrijheid zet de organisatie een belangrijke stap richting zorg waarin cliënten meer regie houden over hun eigen leven. Bij locatie Hart van Zuidland op Voorne-Putten zijn de deuren inmiddels geopend.

baa711e56d2fcf4e94a6c84a74e3d19c.jpg

APK voor rollators bij SWO: ‘Een veilige rollator én een goed gesprek’

Spijkenisse - Een rollator is voor veel mensen een onmisbaar hulpmiddel. Maar net als een fiets of auto, heeft ook een rollator af en toe een onderhoudsbeurt nodig. Daar zorgen ze bij de Rollatorwerkplaats van Stichting Welzijn Ouderen (SWO) in Spijkenisse graag voor.

a0ad0fa20a1ca135e73ffbcd443dec52.jpg

Nieuw kinder popkoor ‘Vocal Power’ start dit najaar op Voorne-Putten: ‘Uniek in de regio’

Hellevoetsluis - Muziekvereniging Voorne & Putten komt dit najaar met iets totaal nieuws: een kinder popkoor. Onder de naam Vocal Power kunnen kinderen vanaf 6 jaar vanaf oktober elke vrijdagavond meezingen met de populairste liedjes van dit moment. Denk aan hits van Taylor Swift, Dua Lipa, Beyoncé of Maan; alles komt voorbij.

6cd127e21f733874d4f744fc30520c87.jpg

Vitality Club Nissewaard: ‘Iedereen kan meedoen’

Spijkenisse - Iedere donderdagochtend tussen tien en elf uur bruist het van de energie bij voetbalvereniging Hekelingen. Daar komt de lokale Vitality Club bijeen: een beweegclub vóór en dóór 50-plussers. Het concept is laagdrempelig en bijzonder succesvol. Inmiddels doen wekelijks zo’n dertig deelnemers mee. Na afloop blijft men vaak nog een uurtje koffie drinken, minstens zo belangrijk als het sporten zelf.

69ac896d631a8b6a944d0049fe259304.jpg

Dick van der Meer op de Oldegaarde in Rotterdam: Spartaan20 tegen Zuidland

Voor mijn derde wedstrijd verslag voor LinQ Media hoefde ik niet ver te reizen. Iets meer dan drie kilometer volstond om aan te komen bij het terrein van Spartaan'20 op de Oldegaarde om daar de wedstrijd tussen de thuisclub en Zuidland te gaan bekijken.