Spijkernisse, Netherlands
Terug

VVD: Arbeidsmigranten in woonwijken niet wenselijk

c13833b6d102a69879edada0d70f92ce.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Voorne aan Zee - De VVD vind het belangrijk dat woningen die bestemd zijn voor woningzoekers ook bij deze groep terecht komt.

Natuurlijk ziet de VVD het belang van arbeidsmigranten voor onze lokale economie en vindt zij het cruciaal dat deze op een menswaardige manier worden gehuisvest. Het is ongewenst dat grote groepen arbeidsmigranten samen in één woning verblijven waarbij ook nog eens de bewoners regelmatig wisselen, iets wat op verschillende plekken in Voorne aan Zee overlast veroorzaakt in woonwijken.

Daarom heeft VVD-er Monique Hamstra vorig jaar een motie ingediend om voor 1 juni 2024 te komen met huisvestingsbeleid en belasting voor arbeidsmigranten. De VVD vind het dan ook zeer positief dat dit beleid tijdens de afgelopen Raadsvergadering kon worden vastgesteld. Zeker ook de mogelijkheid voor belasting op overnachtingen door arbeidsmigranten. Immers, iedere inwoner telt mee. Als men langer dan 4 maanden in onze gemeente woonachtig is dan dient men zich in de Basisadministratie van de Gemeente in te schrijven. 

Uiteindelijk bepaalt het aantal ingeschreven inwoners de bijdrage die de gemeente van het Rijk ontvangt. Bij een korter verblijf is een verblijfsbelasting op zijn plaats zodat iedereen meebetaalt aan de voorzieningen in onze gemeente. Door dit verblijf te registeren wordt tevens inzicht verkregen in het aantal arbeidsmigranten en waar zij verblijven. Zodat getoetst en gewaarborgd kan worden dat verblijfplaatsen aan de gewenste criteria voldoen. Bovendien kan dit inzicht een middel zijn om ondermijning en overlast aan te pakken. Iets wat de veiligheid en sfeer in woonwijken ten goede kan komen. 

Daarnaast is de VVD positief dat het mogelijk wordt om speciale complexen voor kort verblijvende arbeidsmigranten te realiseren, bijvoorbeeld op terreinen van agrarische bedrijven en tuinders. Raadslid Niels Braal benadrukt: “Dit beleid zorgt ervoor dat woningen beschikbaar komen voor reguliere woningzoekenden en tegelijkertijd goede huisvesting biedt aan arbeidsmigranten, waardoor overlast voor omwonenden wordt verminderd.”

Kortom de VVD is enerzijds blij dat mogelijkheden worden gecreëerd om woningen beschikbaar te maken en houden voor onze woningzoekers. Anderzijds hoopt de VVD op een spoedige uitvoering van het vastgestelde huisvestingsbeleid en belasting voor arbeidsmigranten.

Lees ook

SlagOmDeSchelde.jpg

Lezing over de Slag om de Schelde: ‘Een stukje geschiedenis dichtbij’

Hellevoetsluis – Op woensdagavond 21 januari organiseert Stichting Verdedigingswerken Hellevoetsluis een lezing over de Slag om de Schelde. De belangstelling is groot: alle 30 beschikbare plaatsen zijn inmiddels vergeven. Vanwege het succes wordt er een tweede lezing gepland, waarschijnlijk in februari.

Stock_Politie_Auto.jpeg

Burgemeester sluit woning Citroengaard na explosie

Spijkenisse - De burgemeester heeft omwonenden per brief geïnformeerd over de explosie die op 14 januari heeft plaatsgevonden bij een woning aan de Citroengaard. De burgemeester schrijft zich te realiseren dat dit veel impact heeft op buurtbewoners, mede omdat er volgens hem in de afgelopen twee jaar meerdere incidenten op dit adres zijn geweest.

20260115_102442.jpg

Voorne aan Zee nu dementievriendelijke gemeente: ‘Dementie bespreekbaar maken’

Brielle – Vanochtend heeft wethouder Els Priester van de gemeente Voorne aan Zee officieel het certificaat Dementievriendelijke Gemeente in ontvangst genomen door Alzheimer Nederland. Met dit certificaat laat de gemeente zien dat zij zich inzet voor inwoners met dementie en mantelzorgers.

bob.jpg

Bob brengt het verleden tot leven: 'Eeuwen gebundeld in één archief'

Brielle - Kranten van honderd jaar oud, foto’s van meerdere generaties, oude videobanden en tal van andere historische documenten: het is allemaal te vinden in het Regionaal Historisch Centrum in Brielle. LINQ Media bracht een bezoek aan het archief en kreeg een rondleiding en uitleg van Bob Benschop, adjunct-streekarchivaris en auteur.

Stoep_LINQ2.png

Woonmarkt Nissewaard in Theater de Stoep

Spijkenisse - Inwoners van Nissewaard die zich willen oriënteren op de woningmarkt kunnen op dinsdagavond 27 januari terecht bij de Woonmarkt Nissewaard in Theater de Stoep in Spijkenisse. De woonmarkt vindt plaats van 19.30 tot 21.30 uur en is gratis toegankelijk. Bezoekers krijgen er uitgebreide informatie over het actuele en toekomstige nieuwbouwaanbod, financieringsmogelijkheden en het verduurzamen van hun woning.

Woonbedrijf_VoorneaanZee.jpeg

Woonbedrijf Voorne aan Zee ondersteunt doorstroming seniorenhuurders

Voorne aan Zee - Woonbedrijf Voorne aan Zee heeft een project opgezet om seniorenhuurders te helpen bij het vinden van een woning die beter aansluit bij hun woonwensen en levensfase. Met persoonlijke begeleiding wil de organisatie zowel het wooncomfort voor senioren vergroten als de doorstroming op de woningmarkt stimuleren.