Spijkernisse, Netherlands

VVD: Arbeidsmigranten in woonwijken niet wenselijk

Bron en foto: VVD Voorne aan Zee
Mirjam de Neeff | 7 juni 2024 12:30 | 7 juni 2024 11:18
Voorne aan Zee - De VVD vind het belangrijk dat woningen die bestemd zijn voor woningzoekers ook bij deze groep terecht komt.

Natuurlijk ziet de VVD het belang van arbeidsmigranten voor onze lokale economie en vindt zij het cruciaal dat deze op een menswaardige manier worden gehuisvest. Het is ongewenst dat grote groepen arbeidsmigranten samen in één woning verblijven waarbij ook nog eens de bewoners regelmatig wisselen, iets wat op verschillende plekken in Voorne aan Zee overlast veroorzaakt in woonwijken.

Daarom heeft VVD-er Monique Hamstra vorig jaar een motie ingediend om voor 1 juni 2024 te komen met huisvestingsbeleid en belasting voor arbeidsmigranten. De VVD vind het dan ook zeer positief dat dit beleid tijdens de afgelopen Raadsvergadering kon worden vastgesteld. Zeker ook de mogelijkheid voor belasting op overnachtingen door arbeidsmigranten. Immers, iedere inwoner telt mee. Als men langer dan 4 maanden in onze gemeente woonachtig is dan dient men zich in de Basisadministratie van de Gemeente in te schrijven. 

Uiteindelijk bepaalt het aantal ingeschreven inwoners de bijdrage die de gemeente van het Rijk ontvangt. Bij een korter verblijf is een verblijfsbelasting op zijn plaats zodat iedereen meebetaalt aan de voorzieningen in onze gemeente. Door dit verblijf te registeren wordt tevens inzicht verkregen in het aantal arbeidsmigranten en waar zij verblijven. Zodat getoetst en gewaarborgd kan worden dat verblijfplaatsen aan de gewenste criteria voldoen. Bovendien kan dit inzicht een middel zijn om ondermijning en overlast aan te pakken. Iets wat de veiligheid en sfeer in woonwijken ten goede kan komen. 

Daarnaast is de VVD positief dat het mogelijk wordt om speciale complexen voor kort verblijvende arbeidsmigranten te realiseren, bijvoorbeeld op terreinen van agrarische bedrijven en tuinders. Raadslid Niels Braal benadrukt: “Dit beleid zorgt ervoor dat woningen beschikbaar komen voor reguliere woningzoekenden en tegelijkertijd goede huisvesting biedt aan arbeidsmigranten, waardoor overlast voor omwonenden wordt verminderd.”

Kortom de VVD is enerzijds blij dat mogelijkheden worden gecreëerd om woningen beschikbaar te maken en houden voor onze woningzoekers. Anderzijds hoopt de VVD op een spoedige uitvoering van het vastgestelde huisvestingsbeleid en belasting voor arbeidsmigranten.

Meest gelezen

Plastisch chirurgen halen in SMC 80.000 euro op voor strijd tegen kinderkanker

Perry van Brandwijk | 10 november 2025

Geen weekendafsluitingen Spijkenisserbrug meer dit jaar

Jennifer Smit | 13 november 2025

Careyn viert dubbele mijlpaal: eerste afgestudeerde en 50e deelnemer in Flex-VIG BBL-traject

Lars de Jong | 16 november 2025

Lees ook

Gemeenteraad steunt plan voor snelbus He...

Hellevoetsluis - De komst van een rechtstreekse snelbus tussen Hellevoetsluis en Schiedam is een sta...

Thuiswedstrijd voor Dick van der Meer: C...

Zaterdagmiddag en dan ben ik meestal ergens langs de voetbalvelden van Spijkenisse eo te vinden om v...

Periodetitel voor ongeslagen FC Vlotbrug...

Klein geschiedenislesje vooraf. Waar komt de naam Vlotbrug eigenlijk vandaan? De gelijknamige nieuwb...

Esther Mensink-Boers (VOOR Nissewaard): ...

Nissewaard – Binnen een half jaar is het zover: de gemeenteraadsverkiezingen. Toch is de lokale p...

Wethouder plakt High Five-stickers op bi...

Zuidland - Wethouder Jeroen Postma bracht vanochtend een bezoek aan MFC De Drenkwaard, aan de Molend...

Mundo viert Pyjamadag met een warm hart:...

Spijkenisse - Alle kinderen van Kinderopvang Mundo mogen vandaag in hun pyjama naar de opvang komen....