Spijkernisse, Netherlands
Terug

VVD: Arbeidsmigranten in woonwijken niet wenselijk

c13833b6d102a69879edada0d70f92ce.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Voorne aan Zee - De VVD vind het belangrijk dat woningen die bestemd zijn voor woningzoekers ook bij deze groep terecht komt.

Natuurlijk ziet de VVD het belang van arbeidsmigranten voor onze lokale economie en vindt zij het cruciaal dat deze op een menswaardige manier worden gehuisvest. Het is ongewenst dat grote groepen arbeidsmigranten samen in één woning verblijven waarbij ook nog eens de bewoners regelmatig wisselen, iets wat op verschillende plekken in Voorne aan Zee overlast veroorzaakt in woonwijken.

Daarom heeft VVD-er Monique Hamstra vorig jaar een motie ingediend om voor 1 juni 2024 te komen met huisvestingsbeleid en belasting voor arbeidsmigranten. De VVD vind het dan ook zeer positief dat dit beleid tijdens de afgelopen Raadsvergadering kon worden vastgesteld. Zeker ook de mogelijkheid voor belasting op overnachtingen door arbeidsmigranten. Immers, iedere inwoner telt mee. Als men langer dan 4 maanden in onze gemeente woonachtig is dan dient men zich in de Basisadministratie van de Gemeente in te schrijven. 

Uiteindelijk bepaalt het aantal ingeschreven inwoners de bijdrage die de gemeente van het Rijk ontvangt. Bij een korter verblijf is een verblijfsbelasting op zijn plaats zodat iedereen meebetaalt aan de voorzieningen in onze gemeente. Door dit verblijf te registeren wordt tevens inzicht verkregen in het aantal arbeidsmigranten en waar zij verblijven. Zodat getoetst en gewaarborgd kan worden dat verblijfplaatsen aan de gewenste criteria voldoen. Bovendien kan dit inzicht een middel zijn om ondermijning en overlast aan te pakken. Iets wat de veiligheid en sfeer in woonwijken ten goede kan komen. 

Daarnaast is de VVD positief dat het mogelijk wordt om speciale complexen voor kort verblijvende arbeidsmigranten te realiseren, bijvoorbeeld op terreinen van agrarische bedrijven en tuinders. Raadslid Niels Braal benadrukt: “Dit beleid zorgt ervoor dat woningen beschikbaar komen voor reguliere woningzoekenden en tegelijkertijd goede huisvesting biedt aan arbeidsmigranten, waardoor overlast voor omwonenden wordt verminderd.”

Kortom de VVD is enerzijds blij dat mogelijkheden worden gecreëerd om woningen beschikbaar te maken en houden voor onze woningzoekers. Anderzijds hoopt de VVD op een spoedige uitvoering van het vastgestelde huisvestingsbeleid en belasting voor arbeidsmigranten.

Lees ook

Arno Scheepers (4).JPG

Burgemeester Arno Scheepers klaar voor zwemtocht na verkiezingsuitdaging: ‘Misschien wel duizend baantjes gezwommen’

Voorne aan Zee – Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in maart is een uitdaging tussen LINQ Media en burgemeester Arno Scheepers van de gemeente Voorne aan Zee ontstaan. De burgemeester ging de ‘challenge’ aan om bij een opkomst boven de 50% het Haringvliet over te zwemmen. Scheepers heeft zich aan zijn woord gehouden na een opkomstpercentage van 50,6% bij de verkiezingen in Voorne aan Zee en gaat aankomende zaterdag een zwemtocht van drie kilometer maken tijdens het evenement ‘De Oversteek’.

Niet in rook vapen PUSH

'Niet in Rook' maakt jongeren bewust van nadelen van vapen

Wethouder Els Priester was woensdag 27 mei bij de start van de anti-vape campagne ‘Niet in Rook' op het veld van handbalvereniging Helius in Hellevoetsluis. Met de campagne ‘Niet in rook’ willen Stichting PUSH, de gemeente Voorne aan Zee, Youz en de middelbare scholen jongeren bewust maken van de nadelen en risico’s van vapen.

Rollervoetsluis.jpg

Skatetocht Rollervoetsluis dit jaar terug met vier edities: ‘Voor de eerste avond al meer dan 130 aanmeldingen binnen’

Hellevoetsluis – Aankomende vrijdag 29 mei keert het skate-evenement Rollervoetsluis terug en kunnen skaters van jong tot oud weer meedoen aan een route van in totaal 10 kilometer. Bij eerdere edities trok Rollervoetsluis een groot aantal skaters en daarom is besloten om dit jaar in totaal vier skate-avonden in Hellevoetsluis en omgeving te organiseren.

Stock_politie.jpg

Burgemeester sluit woning na explosie in Spijkenisse

Spijkenisse - Woensdag 27 mei vond er een explosie plaats aan de Snoekenveen in Spijkenisse. Bewoners in de omgeving hebben een brief ontvangen van burgemeester Cor Lamers. Daarin laat hij weten dat de woning voor vier weken is gesloten.

20260528-JB2_4728.jpeg

Begane grond van woning uitgebrand in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - In de nacht van woensdag op donderdag heeft een brand plaatsgevonden in een woning aan de Kreeft in Hellevoetsluis. Hierbij is de begane grond van de woning volledig uitgebrand en zijn vier mensen naar het ziekenhuis overgebracht.

20260527-JB1_5152.jpeg

Auto vat vlam op Malledijk

Spijkenisse - Woensdagavond heeft een personenauto vlam gevat. De bestuurder kreeg tijdens het rijden over de Groene Kruisweg problemen met de auto.