Spijkernisse, Netherlands

Wethouder Postma bij bijeenkomst ‘Samen muziek maken’ in Zuidland

Eén van de activiteiten was Skippydrum Foto: Piet van Beveren - LINQ Media
Zuidland - In het atrium van zorgcentrum Careyn Bernissesteyn vond vanmiddag een speciale bijeenkomst plaats in het kader van Wereld Alzheimer Dag 2025. Het thema van dit jaar is ‘Samen muziek maken’. De bijeenkomst duurde van 11.00 tot 15.15 uur en werd officieel geopend door wethouder Jeroen Postma.
Jennifer Smit | 25 september 2025 16:00 | 25 september 2025 15:41
Postma verzorgde rond 12.00 uur de opening van de gezamenlijke lunch en hield daarbij een toespraak. In zijn woorden benadrukte hij hoe belangrijk het is om samen stil te staan bij de impact van dementie: ‘We organiseren jaarlijks een week vol activiteiten rondom Wereld Alzheimer Dag om aandacht te vragen voor Alzheimer en andere vormen van dementie. Het is belangrijk dat we als samenleving leren herkennen en omgaan met mensen die op een andere manier deelnemen. Ook zij horen er volledig bij.’

Muziek als thema
Het thema van dit jaar, muziek, werd volgens de wethouder met veel enthousiasme opgepakt: ‘Muziek is een verbindend onderwerp. Het brengt herinneringen terug, verbindt generaties en creëert een prettige sfeer. Vandaag beleven we dat samen met optredens, een zangkoor en muzikale activiteiten zoals de Skippydrum. Muziek is verbindend.’ Vrijwilligers, leerlingen van Zadkine en medewerkers van Bernissesteyn droegen bij aan de organisatie en verzorgden de lunch en activiteiten.

Wereld Alzheimer Dag wordt jaarlijks op 21 september wereldwijd gehouden. Rondom deze dag organiseert Alzheimer Nederland, samen met lokale afdelingen en vrijwilligers, activiteiten om meer bewustzijn en betrokkenheid bij dementie te creëren.

LINQ Media was vandaag ook aanwezig in Zuidland:

Lees meer over:

Nieuws|

Meest gelezen

Man overlijdt na ongeval met werkbus in Hellevoetsluis

William van den Handel | 14 oktober 2025

Dick van der Meer ging naar Het Spui in Hekelingen

Joris Hendriks | 12 oktober 2025

Wekker gaat maandenlang af: politie grijpt in door woning binnen te gaan

Perry van Brandwijk | 14 oktober 2025

Lees ook

Campagneaftrap Forum voor Democratie in ...

Voorne aan Zee - Afgelopen woensdag 15 oktober heeft de lokale fractie van Forum voor Democratie Voo...

Christian Langeveld: 'Duizend kilometer ...

Spijkenisse - Na vijftig dagen wandelen, meer dan duizend kilometer in de benen en talloze ontmoetin...

Epic Youth organiseert online herfstacti...

Nissewaard - Tijdens de herfstvakantie pakt Stichting Epic Youth weer uit met een reeks online activ...

25.000 handgeschreven kerstkaarten als l...

Regio - De donkere dagen voor kerst staan weer voor de deur: voor velen een periode vol lichtjes en ...

Meer particuliere huurwoningen in Nissew...

Nissewaard - Wie in Nissewaard op zoek is naar een particuliere huurwoning – dus een huurhuis dat ...

Randall van ‘t Collectief: ‘Iedereen...

Brielle - Wie Randall leert kennen, begrijpt al snel waar de naam Positieve Energie vandaan komt. Me...