Spijkernisse, Netherlands

Santiago de Compostella: strijd tegen de Katwijkse ziekte

Prive foto Christian Langeveld
Linsay Posthumus | 23 oktober 2024 14:54 | 23 oktober 2024 14:54
Spijkenisse – Christian Langeveld (49) woont in Spijkenisse, samen met zijn dochter (16) en vrouw. Hij is een gepassioneerde rijschoolhouder, zijn leven krijgt een andere wending wanneer hij wordt gediagnostiseerd met de zeldzame Katwijkse ziekte.

Wat is de Katwijkse Ziekte?

Christian wist vanaf zijn zesde jaar dat hij mogelijk drager was van de ziekte, maar in mei dit jaar heeft hij zich voor de zekerheid laten testen. Helaas bleek de uitslag positief. Deze genetische aandoening, die in slechts drie families in Nederland voorkomt, heeft een grote impact op zijn leven. De Katwijkse ziekte, genoemd naar de regio van oorsprong, leidt tot een defect in de afbraak van een specifiek eiwit. Dit kan resulteren in levensbedreigende hersenbloedingen. Met een kans van 50% op overdracht naar de volgende generatie is de impact op Christian en zijn gezin enorm. Helaas is er momenteel geen behandeling of medicatie beschikbaar.

De pelgrimstocht naar Santiago de Compostella

Om aandacht en fondsen te werven voor onderzoek, gaat Christian op 29 augustus 2025 beginnen aan een pelgrimstocht naar Santiago de Compostella in Spanje. Samen met familie en vrienden hoopt hij in vier maanden tijd de 2.430 kilometer lange route af te leggen. "Vooral veel trainen, wandelen en mijn conditie opbouwen, dat is nu het belangrijkste," zegt hij vastberaden. Christian wil niet alleen geld inzamelen, maar ook de aandacht vestigen op de taboe rond deKatwijkse ziekte. Het wordt vaak niet besproken in zijn gemeenschap, terwijl het belangrijk is om het bewustzijn te vergroten.

Jouw kans om te helpen

Via de Facebookpagina’s 'Christian Langeveld' en 'Chris Goes Santiago de Compostella' vind je veel informatie over zijn tocht en de ziekte. Christian hoopt dat er ooit een behandeling komt, misschien voor hem te laat, maar mogelijk wel voor de komende generaties. Iedereen mag doneren via

s://www.kattuksebrainweek.nl/evenementen/chris-goes-santiago-de-compostella/?fbclid=IwY2xjawF9qOtleHRuA2FlbQIxMQABHS18LXkxF53dmVeQg7boh8LeYwW3WhXTbxVcVI7kH6HmfuqjSvjga6sRmQ_aem_CyBAfihtY-bNlbWz6nW


Meest gelezen

Eigenaar zorgboerderij (69) voor rechter wegens misbruik van verstandelijk beperkt meisje

Rijnmond | 21 augustus 2025

Nieuwe petitie voor volwaardig ziekenhuis in Spijkenisse: ‘Acute zorg moet dichtbij huis beschikbaar zijn’

Jennifer Smit | 21 augustus 2025

De Slandse wandelclub gaat weer van start: ‘Voor verbinding in het dorp’

Jennifer Smit | 21 augustus 2025

Lees ook

Kinderen leefden zich uit tijdens de Sla...

Zuidland - Op 22 en 23 augustus konden kinderen zich weer helemaal uitleven tijdens de Slandse Hutte...

Koe te water aan de Malledijk...

Spijkenisse - Zaterdagavond kreeg de brandweer een melding van een 'dier te water' aan de Malledijk ...

Huttenbouw keert terug in Hekelingen: â€...

Hekelingen - Na een paar jaar afwezigheid is het weer zover: morgen organiseert Dorpsvereniging Heke...

Zwembad ’t Molengors: ‘Een vakanties...

Zuidland – Zwembad ’t Molengors mag zich sinds vorige week het ‘Beste Buitenzwembad van Zuid-H...

Speelstad Brielle staat weer voor de deu...

Brielle - Nog even en dan barst het grootste kinderevenement van Brielle en omstreken weer los. Op d...

Museum Den Briel zoekt nieuwe vrijwillig...

Voorne aan Zee - Historisch Museum Den Briel is dringend op zoek naar nieuwe vrijwilligers voor zijn...