Spijkernisse, Netherlands

Basisscholen in Nissewaard strijden tijdens E-waste Race tegen elektronisch afval

Nissewaard – Van dinsdag 3 juni tot en met donderdag 26 juni gaan tien basisscholen uit de gemeente Nissewaard en Goeree-Overflakkee de strijd met oude en kapotte elektronische apparaten. Tijdens de E-waste Race leren de leerlingen op een leerzame en interactieve manier over recyclen, hergebruik en consuminderen.
Perry van Brandwijk | 21 mei 2025 09:17 | 21 mei 2025 09:17
De E-waste Race is een initiatief van Stichting Open en WeeeNL in samenwerking met Reinis en RAD. De laatste twee afvalinzamelaars zorgen ervoor dat de ingezamelde e-waste bij gerenommeerde recyclers terecht komt en dat het elektronisch afval kan worden hergebruikt of gerecycled.
‘Er valt nog een wereld te winnen op het gebied van e-waste inzameling. De helft van het Nederlandse e-waste wordt niet ingezameld. De oude laptops of kapotte keukenmachines belanden vaak op zolder of in een lade van een kast. Dit is enorm zonde, want er zitten waardevolle en herbruikbare materialen in ons e-waste die een tweede leven verdienen’, schrijft afvalinzamelaar Reinis.

‘Van sommige apparaten kan maar liefst 95% van de onderdelen hergebruikt worden. Daarom is het zo belangrijk dat de E-waste Race bewustzijn creëert over het belang van hergebruik en recycling bij kinderen en hun omgeving’, vertelt Reinis over de E-waste Race.
De leerlingen krijgen eerst een gastles van gedreven experts om zich klaar te maken om hun steentje bij te dragen aan het circulair maken van Nederland. Hierna gaan de leerlingen in de weken erop aan de slag om zoveel mogelijk oude en kapotte elektronische aan anderen door te geven, te laten repareren of in te zamelen voor recycling.

Losse batterijen of accu’s mogen hier niet bij ingeleverd worden. Wanneer batterijen uit de apparaten gehaald kunnen worden, kunnen leerlingen de spullen aan huis op komen halen. Door dit initiatief kunnen inwoners hun elektronisch afval aanbieden via www.ewasterace.nl.

Meest gelezen

Roberto maakt kerstpakketjes voor gezinnen: ‘Een klein gebaar kan zoveel betekenen’

Jennifer Smit | 7 december 2025

Kerstmagie op Voorne-Putten: de kerstmarkten in Nissewaard en Voorne aan Zee

Jennifer Smit | Marieke van Abswoude | 7 december 2025

Kerstdorp onthuld op Basisschool De Regenboog: ‘De kinderen vinden het fantastisch’

Jennifer Smit | 8 december 2025

Lees ook

SUN Nissewaard bestaat 5 jaar: ‘Als an...

Nissewaard - Vijf jaar geleden ontstond SUN Nissewaard: een plaatselijk noodhulpfonds speciaal voor ...

Vernieuwd platform Nissewaardvoorelkaar ...

Spijkenisse - In Bibliotheek de Boekenberg in Spijkenisse werd gisteravond het vernieuwde platform N...

Koos Smeding (Nissewaard Lokaal): ‘Nie...

Nissewaard – Binnen een half jaar is het zover: de gemeenteraadsverkiezingen. Toch is de lokale po...

Spijkenisse maakt zich op voor sfeervoll...

Spijkenisse - Aanstaande zaterdag wordt Spijkenisse opnieuw ondergedompeld in kerstsferen. Vanuit de...

Dick en Peter bezoeken de Omloop in Rhoo...

Regio - Op een (dinsdag) avond dat Liverpool, Atletico Madrid, Inter Milaan, Marseille, Barcelona, ...

Ilona Bakker-de Waal (CDA): ‘Je moet w...

Voorne aan Zee - Binnen een half jaar is het zover: de gemeenteraadsverkiezingen. Toch is de lokale ...