Spijkernisse, Netherlands

Helvoetse Reddingsbrigade bestaat 50 jaar

Foto's: William van den Handel
De Helvoetse Reddingsbrigade vierde afgelopen zaterdag haar 50-jarig jubileum met een feestelijke bijeenkomst in het Droogdok Jan Blanken. De brigade, opgericht op 20 februari 1975 door een kleine groep vrijwilligers, heeft zich in de afgelopen decennia ontwikkeld tot een onmisbare organisatie in het waterrijke gebied van Hellevoetsluis
Marvin Don | 17 februari 2025 15:29 | 17 februari 2025 15:29
Tijdens de viering werden verschillende vrijwilligers in het zonnetje gezet voor hun jarenlange inzet. Er werden oorkondes en medailles uitgereikt aan leden die 10, 15, 30 en zelfs 40 jaar actief zijn bij de reddingsbrigade. De aanwezigheid van vele jonge leden onderstreepte de aantrekkingskracht van de organisatie en belooft een goede toekomst voor de brigade. De vrijwilligers werden geprezen voor hun toewijding aan de veiligheid van de gemeenschap en hun bijdrage aan activiteiten zoals zwemonderwijs.

De jubilerende reddingsbrigade ontving ook enkele bijzondere verjaardagscadeaus. Een badhanddoek met de tekst "'t is mooi hier" werd overhandigd, evenals een passende strandstoel, geschonken door Leendert de Lange, voorzitter van Reddingsbrigade Nederland en burgemeester van Wassenaar
. Deze geschenken symboliseren niet alleen de waardering voor het werk van de brigade, maar ook de nauwe band met de lokale gemeenschap en het strand waar zij hun belangrijke werk verrichten. De reddingsbrigade nodigt geïnteresseerden uit om kennis te maken bij de reddingspost, om zo de betrokkenheid en het draagvlak voor hun werk verder te vergroten.

Meest gelezen

Zwaargewonde voetganger bij aanrijding op Akkerdonk

Raymond Sybesma | 11 juli 2025

Autofotograaf Benjamin: ‘Het is mijn passie’

Jennifer Smit | 9 juli 2025

Voorlopige klasse-indeling voetbalclubs bekend

Joris Hendriks | 11 juli 2025

Lees ook

Sfeervolle start bij Hellevoet Heroes Tr...

Hellevoetsluis - Op zaterdagmiddag om 12:50 klonk het startschot bij de Hellevoet Heroes triatlon vo...

Voorne in Stelling in teken van militair...

Voorne aan Zee - Op 12 juli stond Voorne in Zee in het teken van zijn militaire verleden tijdens Voo...

Boerenrommelmarkt Rockanje wederom druk ...

Rockanje - Op zaterdag 12 juli vond de jaarlijkse Boerenrommelmarkt plaats in Rockanje. Al meer dan ...

Brandweer rukt uit voor lekkage in boot ...

Hellevoetsluis - Aan de Kanaalweg Oostzijde in Hellevoetsluis is gisteravond een boot in de probleme...

Sponsorloop bij kinderopvang Mundo: ‘W...

Spijkenisse - Wethouder Hanneke Stengs opende vandaag de sponsordag bij kinderopvang Mundo in Spijke...

Druk bezocht en geslaagd wijkfeest in de...

Spijkenisse - Wethouder Jeroen Postma opende gisteren het wijkfeest aan de Koolzaaddreef in de Akker...