Spijkernisse, Netherlands

Abbenbroek viert 50 jaar Koningsdag én nieuwe start als Stichting Oranjebroek

Het dorp viert dit jaar niet alleen het 50-jarig jubileum van Koningsdag, maar ook de eerste viering onder de vlag van Stichting Oranjebroek Foto: Sander van de Velde
Abbenbroek – Een feestelijke mijlpaal én een frisse start: Koningsdag 2025 wordt voor Abbenbroek een bijzondere editie. Het dorp viert dit jaar niet alleen het 50-jarig jubileum van Koningsdag, maar ook de eerste viering onder de vlag van Stichting Oranjebroek – de opvolger van het vertrouwde Oranjecomité Abbenbroek.
Jennifer Smit | 24 april 2025 16:45 | 24 april 2025 16:36
Vanaf 10.30 uur barst het feest los op de Ring, waar wethouder Martijn Hamerslag een bezoek brengt aan de festiviteiten. ‘We beginnen traditiegetrouw met kinderspelletjes en Oud-Hollandse activiteiten die we in de loop der jaren zelf hebben ontwikkeld’, vertelt Amellita Molenberg, voorzitter van de stichting. ‘’s Middags is er van alles te doen, van schminken tot een A-Race voor tweetallen. Het wordt één groot dorpsfeest.’ Ook op het gebied van eten wordt uitgepakt: patat, saté, hamburgers én een foodtruck zorgen dat niemand iets tekortkomt. 

Een dubbel feestkarakter
De festiviteiten beginnen al op vrijdagavond met de ‘A-factor’ in het dorpshuis – een muzikale avond inclusief bittergarnituur en de lancering van de nieuwe website van de stichting. Penningmeester Maurice Hoogstra benadrukt het dubbele feestkarakter: ‘We vieren 50 jaar Koningsdag, maar het is ook onze eerste keer als stichting. Met Stichting Oranjebroek willen we inwoners stimuleren om het hele jaar door activiteiten te organiseren, zonder de rompslomp. Wij regelen vergunningen, verzekeringen en bankzaken.’ Er is dus ruimte voor nieuwe initiatieven in het dorp.

Vrijwilligers zijn onmisbaar
Ook de bekende Oranjekrant ontbreekt niet. Met een oplage van 700 exemplaren en maar liefst 56 pagina’s is het een feestelijke jubileumeditie geworden. Het feest is echter niet mogelijk zonder de inzet van tientallen vrijwilligers. ‘Met onze vaste groep van tien en nog zeker dertig extra helpers op de dag zelf, zetten we samen iets moois neer’, aldus de voorzitter. ‘Het houdt het dorp levendig en zorgt dat iedereen – jong én oud – mee kan doen om samen het jubileum mee te vieren.’ 

Lees meer over:

Nieuws|

Meest gelezen

Cafés De Meiden en ‘t Oude Tramstation in Hellevoetsluis gesloten

Mirjam de Neeff | 7 mei 2025

Tinte viert 80 jaar vrijheid met Bevrijdingsfestival: ‘Een muzikaal feest voor het hele dorp’

Jennifer Smit | 2 mei 2025

Werkzaamheden aan Integraal Kindcentrum Elementen-Schenkel in uitvoering

Perry van Brandwijk | 7 mei 2025

Lees ook

Waterland viert 80 jaar vrijheid met sen...

Spijkenisse – Een stralende maandag op winkelplein Waterland, waar jong en oud samenkwamen voor de...

Tinte viert 80 jaar vrijheid met Bevrijd...

Tinte – Op maandag 5 mei 2025 staat Tinte volledig in het teken van 80 jaar vrijheid. Op het terre...

Leonie van Balen: ‘Gezondheid begint m...

Hellevoetsluis - Al vijftig jaar woont Leonie van Balen (78) in Hellevoetsluis. Wat ooit begon met e...

Zuidland viert 80 jaar vrijheid met Bevr...

Zuidland - Op zaterdag 3 mei 2025 verandert het centrum van Zuidland in een bruisend feestterrein ti...

Lesprogramma 80 jaar vrijheid: ‘Leren ...

Voorne-Putten - In 2025 is het tachtig jaar geleden dat Nederland werd bevrijd van de Duitse bezetti...

Oproep: SPARK G-Team zoekt oud-sporters ...

Spijkenisse – Het SPARK G-Team viert dit jaar haar 30-jarig jubileum en doet een warme oproep aan ...