In de middag werd de markt afgetrapt met een bijeenkomst voor leerkrachten. Zo’n vijftig onderwijsprofessionals werden bijgepraat over het diverse aanbod aan VO-opleidingen in de omgeving. Zij ontvingen een flyer met alle scholen op een rij en gingen met elkaar in gesprek over een betere begeleiding van groep 8-leerlingen. De nadruk lag op verbinding en een warme overdracht naar de middelbare school.
Ouders massaal aanwezig
’s Avonds was het de beurt aan ouders en verzorgers. Met een opkomst van ruim tweehonderd bezoekers was de belangstelling vele malen groter dan verwacht. Scholen als Maerlant, Helinium, Bahûrim, Jacob van Liesveldt, Yuverta, Praktijk College en Penta Rozenburg waren aanwezig om uitleg te geven over onder andere onderwijsniveaus, combinatieklassen, profielen, zorgstructuren en coachingsmogelijkheden.
‘Samen zorgen voor de juiste plek’
De onderwijsmarkt is een initiatief van de onlangs opgerichte projectgroep PO/VO, onder leiding van Onderwijsgroep EduMare. Projectleider Joyce de Doelder kijkt tevreden terug: ‘Deze opkomst laat zien dat er écht behoefte is aan gezamenlijke voorlichting. Door kennis te bundelen en elkaar te ontmoeten, kunnen we leerlingen en ouders veel beter ondersteunen bij deze belangrijke stap. Het persoonlijke contact maakt een wereld van verschil.’
De organisatie ziet de onderwijsmarkt als een eerste belangrijke mijlpaal. In juni 2026 volgt een nieuw evenement waarbij vooral de overgang naar de brugklas centraal zal staan. Doel blijft om ieder kind op de juiste plek in het voortgezet onderwijs te laten instromen mét een warme overdracht.