‘De aanleiding voor StroPop was corona’, vertelt Yvonne Romein, één van de organisatoren. ‘Muzikanten konden hun werk niet doen en wij hebben een grote tuin. We zeiden: willen jullie spelen, wij garanderen 1,5 meter. Dat was zo’n succes, dat we het sindsdien elk jaar doen. Er hangt een hele goede sfeer, en bezoekers voelen zich welkom.’ Wat StroPop volgens Yvonne uniek maakt, is de kleinschaligheid. ‘Dat geeft een heel andere beleving dan een groot festival. Je hebt het gevoel dat je erbij hoort, dat je deel uitmaakt van iets bijzonders.’
Muziek voor iedere smaak
De organisatoren, de families Mourik en Zevenbergen, hebben opnieuw een gevarieerd programma samengesteld. Van folk en blues tot rock en funky New Orleans-grooves: er is voor ieder wat wils. Het festival opent om 12.30 uur met Bas van Holt, bekend van de Rotterdamse band Dawn Brothers, die solo optreedt met eigen nummers en muziek van zijn helden Neil Young en Bob Dylan. Daarna volgen lokale en regionale acts zoals Strow en de Utrechtse gitaarpopband Uncle Arthur.
Een bijzondere toevoeging dit jaar is de Belgische band The Riptunes, die verstilde nummers speelt over liefde, pijn en verdriet, vergelijkbaar met Tindersticks en Nick Cave. Andere acts zijn de prijswinnende Tommyrots uit Rotterdam en blueszanger Robbert Duijf uit Limburg. Pianist Jetse de Jong sluit het festival af met zijn band His Buckjumpers, met een dansbare mix van blues, funk en New Orleans-jazz.
Verrassende hoekjes en vrijwilligerskracht
Naast de muziek is er genoeg te ontdekken. Het praatplein biedt ruimte voor gezelligheid, in de Tingeltangeltuin kunnen bezoekers zelf plaatjes draaien, en natuurlijk is er lekkers uit de Boerderijwinkel. ‘Voorgaande jaren was het programma behoorlijk ruig met gitaren, nu zijn we een andere kant opgegaan. We hebben ook een Belgische band uitgenodigd die we in België live hebben gezien. Ze waren zo goed dat we ze naar Nederland hebben gehaald’, legt Yvonne uit.
De organisatie van StroPop draait op een klein team en een grote groep vrijwilligers. ‘Wij doen het met vijf man die alles over de muziek en organisatie regelen. Daarnaast hebben we ruim tien vrijwilligers voor van alles: podium opbouwen, tenten zetten, in de winkel staan, tickets controleren. Zonder hen kan het festival niet plaatsvinden’, aldus Yvonne.
Puur en zonder winstoogmerk
StroPop wordt georganiseerd zonder winstoogmerk. ‘We zetten ons in voor muzikanten, net zoals we ons inzetten voor eerlijk voedsel. Het gaat ons erom dat mensen hun ambacht kunnen laten zien. Het geld gaat naar de artiesten en technici. Zo zetten we muziek hoog in het vaandel’, zegt Yvonne.
StroPop – Live@Koekendorp vindt plaats op zondag 24 augustus 2025. De deuren gaan open om 11.30 uur en de muziek klinkt van 12.30 uur tot ongeveer 21.00 uur. Het festival wordt gehouden bij Boerderijwinkel Zevenbergen aan de Koekendorpseweg 1 en 1a in Zuidland. Kaartjes en meer informatie zijn te vinden op live.koekendorp.nl.