Spijkernisse, Netherlands

Vijfenveertig zakken zwerfvuil tijdens World Cleanup Day 2024

Foto: PloggingNu
Marvin Don | 23 september 2024 11:30 | 23 september 2024 10:38
Gemeente Nissewaard - World Cleanup Day 2024 in Nissewaard was een succes en bewees dat de gezamenlijke inzet van bewoners niet alleen de buurt schoner maakt, maar ook een bijdrage levert aan een schonere wereld.

Op vrijdag 20 september hebben bijna vijftig deelnemers zich ingezet voor een grote zwerfvuilactie in Nissewaard, georganiseerd door PloggingNu in samenwerking met High Five en Reinis. De actie, die plaatsvond tijdens World Cleanup Day, resulteerde in 45 volle vuilniszakken en een winkelwagentje vol afval. De deelnemers, bestaande uit zowel ploggers als plandelaars, werden na anderhalf uur opruimen beloond met een voldaan gevoel en een gezellige vrijdagmiddagborrel.

Groene missie
De start vond plaats op het marktplein nabij de kerk, waar 17 teams om 15.00 uur hun missie begonnen: wandelen en zwerfvuil rapen. Nieuw dit jaar was het scheiden van afval, waarbij plastic, blik en drinkverpakkingen (PMD) apart werden ingezameld van het restafval. Veel teams gingen enthousiast de uitdaging aan en wisten onderweg hun afval gescheiden in te zamelen.

Divers gezelschap
De deelnemers kwamen uit verschillende hoeken van de samenleving; buurten, gezinnen en vriendengroepen vormden eigen opruimteams. Ook lokale politieke partijen droegen hun steentje bij. Ieder team koos een eigen route, waarbij er onderweg rustpunten waren. Fanny Donk, een van de deelnemers, sprak haar waardering uit: "Ik had drie dames op bezoek, het was kort maar krachtig. Fantastisch dat jullie dit organiseren."

Voldaan terug op het plein
Rond 16.30 uur kwamen alle teams met een glimlach terug op het marktplein, waar ze hun opbrengst toonden. Sommige ploggers stuitten onderweg op bijzondere vondsten zoals fietsen in de sloot en koffers in de bosjes, waarvan melding werd gemaakt bij de gemeente. Andere deelnemers gaven lachend aan dat ze minder geluk hadden: "Onze wijk was al te schoon, de volgende keer hoop ik in een wat vuilere buurt te mogen opruimen."

Duurzaam resultaat
Bij terugkomst ontstonden er twee gescheiden afvalbergen: een kleine hoop met ongeveer vijf zakken PMD en een grotere stapel met 40 zakken restafval. Het scheiden van afval tijdens opruimacties lijkt een blijvende toevoeging te worden. De succesvolle dag werd afgesloten met een vrijdagmiddagborrel in mediterrane sferen, mede mogelijk gemaakt door Olijf, die zorgde voor heerlijke borrelplanken.

Meest gelezen

Nieuwbouwplan Marckenburgh lijkt weer op gang na motie over vleermuizen

Jennifer Smit | 30 oktober 2025

Grote verschuivingen bij de verkiezingen op Voorne-Putten: PVV blijft grootste, maar verliest terrein

Jennifer Smit | 30 oktober 2025

Auto te water na botsing met lichtmast in Hellevoetsluis

William van den Handel | 26 oktober 2025

Lees ook

Epic Youth brengt jongeren samen in de d...

Nissewaard - In een tijd waarin jongeren steeds meer online zijn, speelt Stichting Epic Youth hier s...

Welkom Online Digibus helpt ouderen in M...

Spijkenisse - Op het Vasalisplein in winkelcentrum Maaswijk staat vandaag de opvallende Welkom Onlin...

Museum Stadhuis Geervliet opent tentoons...

Geervliet - Wethouder Postma opent morgen de tentoonstelling Sporen op Voorne-Putten in Museum Stadh...

Anita Verweij (Hardt voor Nissewaard): â...

Nissewaard - Binnen een half jaar is het zover: de gemeenteraadsverkiezingen. Toch is de lokale poli...

Hellevoeter Mathijs brengt zijn griezelb...

Hellevoetsluis - Hellevoeter Mathijs Kroon heeft een bijzonder cadeau voor lezers die houden van spa...

Waterland maakt zich op voor een weekend...

Spijkenisse – Waterland wordt dit weekend het toneel van angst, avontuur en buurtverbinding tijden...