Spijkernisse, Netherlands

Voor de zesde keer: Tegeltaxi rijdt door Nissewaard

De Tegeltaxi op pad in Maaswijk Foto: Marvin Don - LINQ Media
Nissewaard – De maand juni staat in het teken van vergroening en bewustwording rondom hitte. Met de terugkeer van de populaire Tegeltaxi en een uitgebreid programma tijdens de Heat Action Month, worden inwoners actief betrokken bij het groener, gezonder en koeler maken van hun leefomgeving.
Marvin Don | 16 juni 2025 16:21 | 16 juni 2025 16:21
Zesde keer Tegeltaxi
Steeds meer inwoners van Nissewaard kiezen ervoor om tegels uit hun tuin te halen en te vervangen door planten, bloemen of zelfs een moestuin. Dit zorgt niet alleen voor een gezellige uitstraling, het draagt ook bij aan verkoeling tijdens warme zomers en een verbeterde opvang van regenwater. 'Een groene omgeving kan al snel graden verschil maken, waardoor de hitte minder beklemmend is. Door inwoners te enthousiasmeren en stimuleren voor het vergroenen van de tuin of het balkon, zorgen we er samen voor dat de omgeving koeler blijft op hete dagen.', zo vertelt een woordvoerder van de gemeente in een schriftelijke reactie aan LINQ.

Om deze vergroening te stimuleren, rijdt de Tegeltaxi voor de zesde keer door Nissewaard. Inwoners die hun gewipte tegels aanmelden, kunnen deze gratis laten ophalen door de Tegeltaxi – een service van de gemeente die het nog makkelijker maakt om te vergroenen.

Dat de actie populair is, blijkt onder andere uit het aantal aanmeldingen. De gemeente laat weten dat in het begin er zo'n 15 inwoners aan meededen. 'Sindsdien is de logistiek van de Tegeltaxi verbeterd en werd het concept steeds bekender in Nissewaard', aldus de gemeente.

De inschrijving voor de Tegeltaxi zat zo snel vol, dat de Tegeltaxi een extra dag rijdt. Zo werden er bij eerdere edities duizenden kilo’s aan tegels opgehaald, die vervolgens een tweede leven krijgen als fundering onder wegen.

‘We verwachten dit jaar 60.000 kilo op te halen’ zo laat Reinis tijdens het ophalen van de tegels weten. Inwoners mogen maximaal 2 kuub aan tegels per keer aanbieden, mits deze goed bereikbaar op straat worden gelegd voor de vrachtwagen van de Tegeltaxi. De gemeente doet bovendien mee aan het NK Tegelwippen, waarbij het doel is om zoveel mogelijk tegels te vervangen door groen. ‘Het is tegel eruit, groen erin.’
De stapel tegels wordt opgehaald Foto: Marvin Don - LINQ Media
Heat Action Month
Op 2 juni was het wereldwijd Heat Action Day en in Nissewaard is de maand juni omgedoopt tot de Heat Action Month, omdat één dag niet genoeg is om hier aandacht aan te schenken.

In deze maand organiseert de gemeente diverse activiteiten om inwoners bewust te maken van de gevaren van hitte en manieren om hiermee om te gaan. Zo is onder andere het toneelstuk ‘Heet hè’ opgevoerd bij wijkrestaurants en verzorgingshuizen, waarin op luchtige wijze wordt uitgelegd hoe je elkaar kunt helpen tijdens warme dagen. Daarnaast konden inwoners afgelopen zaterdag leren hoe ze zelf een koelvest kunnen breien bij de breiclub in de Boekenberg.

Verder op de agenda staat de Zaadjesmarkt gepland op 28 juni. Tijdens dit evenement worden gratis bloem- en moestuinzaadjes uitgedeeld en maken bezoekers kans op een regenton. De markt vindt van 12:00 tot 15:00 uur plaats op het Uitplein in Spijkenisse. Met deze gecombineerde inzet op vergroening en hittepreventie laat Nissewaard zien dat lokaal beleid en betrokkenheid van inwoners hand in hand gaan voor een klimaatbestendige en leefbare gemeente.

Binnen Nederland is er een Nationaal Hitteplan, waarvan het doel is het tijdig attenderen van instellingen, zorgverleners en vrijwilligers op aanstaande hitte. De gemeente Nissewaard is bezig om het Lokaal Hitteplan te ontwikkelen. 'Dit hitteplan kan verspreid worden onder lokale instellingen en kwetsbare groepen via onze lokale connecties. Ook zijn de tips verder gepersonaliseerd. Zo kunnen we inwoners vertellen waar de dichtstbijzijnde groene plek te vinden is en waar bijvoorbeeld drinkwatertappunten zijn.'.

Meest gelezen

SC Botlek na twee jaar weer terug in de derde klasse

Perry van Brandwijk | 16 juni 2025

Verkenning Markenburgpolder van de raadsagenda gehaald

Mirjam de Neeff | 12 juni 2025

Zwartewaal viert gouden jubileum Avondvierdaagse: ‘Dit mogen organiseren is een eer’

Marvin Don | 17 juni 2025

Lees ook

Leven in Vrijheid bij Hart van Zuidland:...

Zuidland - Bij zorgorganisatie Careyn staat sinds kort de deur letterlijk open voor meer vrijheid. M...

Museum Den Briel herdenkt koninklijke li...

Brielle - Vanaf 13 juni 2025 opent Museum Den Briel de deuren voor een bijzondere zomertentoonstelli...

Gemeenteraad kritisch over verkenning va...

Spijkenisse – Tijdens de commissievergadering op 10 juni werd de verkenning van de Markenburgpolde...

Wilbert Borgonjen (CDA): ‘Meepraten ov...

Voorne aan Zee – Binnen een jaar is het zover: de gemeenteraadsverkiezingen. Toch is de lokale pol...

Tweede editie Zündapp Meeting Vierpolde...

Vierpolders – De dreigende wolken en stevige wind weerhielden de enthousiaste liefhebbers van klas...

Internationale nominatie voor muurschild...

Waterland - De metershoge muurschilderingen in de wijk Waterland in Spijkenisse vallen ook internati...